تویوتا کمری برای سال 2018 نرم تر و اسپرت تر خواهد شد

مدل جدید تویوتا کمری (Camry) که قرار است در اواخر سال 2017 به بازار عرضه شود، توسط عکاسان دنیای خودرو شکار شد. نسل جدید کمری محصول شرکت بزرگ خودرو سازی تویوتا (Toyota) ژاپن و یکی از بزرگترین خودرو سازان جهان دچار دگردیسی شده است. این خودرو که در سالهای گذشته با طراحی ضعیف و خسته کننده خود منتقدان و خریداران را از لحاظ طراحی بدنه ناامید کرده بود، بازطراحی شده و چهره ای متخاصم با قابلیت های فنی اسپرت بخود گرفته است. البته این خودروی سدان بدلیل عملکرد مناسب و استهلاک کم، علیرغم طراحی ظاهری ناامید کننده خود، همیشه مورد توجه خریداران این کلاس از خودروهای سواری قرار داشت.

این اطلاعات از تصاویری که توسط عکاسان از نمونه استتار شده این خودرو که هشتمین نسل از مدل پر فروش و محبوب تویوتا کمری بشمار می آید، بدست آمده است. انتظار می رود که این خودرو در نمایشگاه خودرو دیترویت (Detroit) ایالات متحده آمریکا در ماه ژانویه سال 2017 به نمایش عمومی درآید.

این مدل که تصاویر آن توسط عکاسان شکار شده، استتار شده است؛ اما این استتار برخلاف موارد دیگر تنها به پوشاندن بدنه با برچسب های سیاه و سفید محدود شده و هیچ قطعه اضافه ای بر روی آن نصب نشده است. به همین دلیل جزئیات بدنه تویوتا کمری نسل هشتم بخوبی قابل مشاهده است. از مواردی که موجب اسپرت شدن این خودرو نسبت به نسل های قبلی شده می توان به چهار خروجی اگزوز که به صورت 2 مجموعه 2 تایی در دو طرف عقب خودرو نصب شده اند اشاره کرد. باله (Spoiler) تعبیه شده بر روی در صندوق عقب و رینگ های سیاه رنگ آلیاژی از دیگر مواردی هستند که ظاهر اسپرت به تویوتا کمری جدید می دهند. البته این رینگ ها در دیگر مدل های آزمایشی این شرکت در تابستان سال 2016 نیز استفاده شده بودند.

مجموعه طراحی تویوتا کمری جدید، ظاهری نرم تر و اسپرت تر را برای این خودرو بوجود آورده و آن را به نسخه ای جذاب تر از مدل فعلی تویوتا کمری تبدیل کرده است. اما تغییر اصلی بدنه این خودرو در زیر پوشش های استتار کننده قرار دارد. بر اساس آنچه اعلام شده این خودرو از تعدادی قطعات ساخته شده از آلومینیوم در بدنه خود سود می برد. همچنین این خودرو بر روی پلتفرم جدید شرکت تویوتا به نام TNGA  (Toyota New Global Architecture) ساخته شده که اولین بار در مدل بازطراحی شده تویوتا پریوس (‍Prius) مدل سال 2016 استفاده شده بود.

انتظار می رود تویوتا کمری مدل 2018 در سه ماه آخر سال 2017 به بازارهای جهان عرضه گردد. پیشرانه تویوتا کمری جدید موتوری چهار سیلندر و 2.5 لیتری بوده که قدرت آن توسط گیربکس 6 دنده اتوماتیک که در حال حاضر نیز در مدل های کمری استفاده می شود به چرخ های جلو منتقل می شود. این خودرو با پیشرانه چهار سیلندر 2 لیتری مجهز به پرخوران (توربو شارژر) نیز ارائه خواهد شد. این موتور همان پیشرانه ای است که در خودروی لکسوس NX200 نیز استفاده شده است. موتور 6 سیلندر خورجینی نیز یکی دیگر از پیشرانه های موجود برای استفاده در تویوتا کمری جدید است.

سال 2017 سالی پر بار برای خودروهای سدان خانوادگی بزرگ خواهد بود؛ چرا که علاوه بر تولید نسل جدید تویوتا کمری، نسل جدید مدل آکورد (Accord) شرکت هوندا (Honda)، نیسان آلتیما (Nissan Altima) جدید و مدلی جدید از هیوندا سوناتا (Hyundai Sonata) نیز به بازار عرضه خواهند شد. به همین دلیل تویوتا کمری جدید، رقابتی سخت با این خودروها برای تصاحب بازار سدان های خانوادگی خواهد داشت.

نویسنده: یاور قاسمی

منبع: autonews