لکسوس LC 500  به کیت بدنه سفارشی آراسته شد!

کمپانی خودرو سازی لکسوس در سال 1989 میلادی متولد شد. کمپانی تویوتا در سال 1989 میلادی به منظور رقابت با خودروهای لوکس و مجهز شرکت های خودرو سازی مرسدس بنز و ب ام و آلمان و کسب بازار بزرگ آمریکای شمالی این شرکت را تاسیس کرد. شرکت تویوتا در ابتدا با ارائه امکانات رفاهی بالا، همراه با طراحی و عملکرد فنی مناسب در کنار قیمت پایین تر نسبت به مدل های مشابه مرسدس بنز و ب ام و، پا به بازارهای جهانی گذاشت.

اولین خودرو تولید شده توسط این شرکت مدل LS400  بود. این خودرو با استفاده از موتوری 8 سیلندر 32 سوپاپه، توان تولید 250 اسب قدرت را داشت. از این پس بود که لکسوس خودروهای تولیدی خود را همتراز خودروها لوکس و اسپرت دنیا قرار داد و با رائه مدل هایی مفهومی و سوپر اسپرت جای خود را به عنوان خودروسازی معتبر و صاحب نام در بازار های جهانی باز کرد. آخرین مدل تولید شده توسط این شرکت مدل LC 500 است. خودرو لکسوس LC 500 کوپه برای اولین بار در نمایشگاه خودروی دیترویت آمریکا در سال 2016 رونمایی شد. در این هفته نیز اولین مدل تغیر یافته و تقویت شده از این خودرو به نمایش درآمد.

لکسوس LC 500 که توسط گوردون تینگ (Gordon Ting) از شرکت Beyond Marketing طراحی و بهینه سازی شده است از کیت بدنه سفارشی لکسوس LC به نام Artisan Spirit Body Kit استفاده می کند. این کیت بدنه شامل سپر و گلگیرهای برآمده، پخش کننده جریان هوا (دیفیوزر) در قسمت جلو، رکاب های جانبی (Side Skirt)، پخش کننده جریان هوا در عقب خودرو و یک باله (Spoiler) می شود.

بدنه خاص لکسوس LC 500 جدید با رنگ زرد براق رنگ آمیزی شده و بر روی رینگ های غول آسای 22 اینچی زغالی رنگ حرکت می کند. متوقف کردن این خودرو نیز بر عهده سیستم ترمز ساخت شرکت ایتالیایی برمبو (Brembo) گذاشته شده است.

شرکت Evasive Motorsports نیز وظیفه طراحی داخلی را بر عهده داشته و لکسوس LC 500 را به صندلی های اسپرت و مسابقه ای ساخته شده از فیبر کربن شرکت Sparco مجهز نموده است. این شرکت همچنین یک فریم حفاظتی ویژه را نیز بر روی این خودرو نصب کرده است.

شرکت DSPORT نیز موتور لکسوس LC 500  را ارتقا داده و پیشرانه آن را که پیش از این یک موتور 5 لیتری بود، به موتوری 5.6 لیتری تغییر داده است. با این تغییرات، قدرت تولیدی موتور لکسوس LC 500 از 471 اسب بخار به 525 اسب بخار افزایش یافته است.

بر اساس اعلام شرکت لکسوس مدلLC 500  که یک کوپه 2+2 بحساب می آید، بدون هیچگونه تجهیزات اضافی نسبت به مدل اصلی به بازار عرضه می گردد. لوازم جانبی این خودرو شامل کیت بدنه، کیت افزایش توان سیستم ترمز و سیستم تعلیق ارتقا یافته است که در این مدل جدید لکسوس LC 500  وجود دارد و همزمان با عرضه این خودرو در سال 2017 به بازار عرضه خواهد شد. خودروی لکسوس LC 500  جدید که بر پایه لکسوس مدل LF و LC ساخته شده، در زمان عرضه یعنی سال 2017، قیمتی درحدود 100.000 دلار معادل 370 میلیون تومان خواهد داشت.

منبع: تک بوک