نقد و بررسی کیا اسپورتیج 2017

یکی از خصوصیات معرکه این خودرو این است که اسپورتیج گارانتیِ 10 ساله و همچنین 160هزار کیلومتری دارد. این موضوع در بررسی خودروها برترین خصوصیت یک ماشین نیست. اما اگر گارانتی طولانی مدت برایتان مهم است این ویژگی آن عالی است.

یکی یگر از نقاط قوت اسپورتیج، نمای داخلی آن است. البته جادارترین شاسی‌بلند ممکن محسوب نمی شود ولی فضای نسبتاً خوبی دارد و تودوزی کیا، نمایی زیبا به اتاق بخشیده است. با داشبورد شروع میکنیم که به جای دکمه‌های لمسی اطراف سیستم اینفوتِینمِنت، تعداد زیادی دکمه دارد که همه ی آنها به روش سنتی هستند ولی مرتب و منظم و عالی کار میکنند.

مانند صندلی‌های جلو، صندلی عقب هم خیلی راحت است. فضای کافی برای پاها و سر وجود دارد و همچنین صندلی‌های عقب هم پشتیِ قابل تنظیم دارد. وقتی به پشت ماشین میرسیم خبرهای خوب بیشتری است. اگر بیش از 3 ثانیه بایستم، پاوِر لیفتر یا همان دربازکن خودکار صندوق عقب باز میشود که 860 لیتر گنجایش دارد. یک فضای بارِ دو طبقه که زاپاس و لوازم تعمیر در طبقه‌ی اول آن قرار میگیرد.با تا کردن صندلی‌های عقب، فضای بار دوبرابر شده و به 1700لیتر افزایش پیدا میکند و در نمای داخلی آن، کیفیت مواد بکار رفته عمدتاً عالی است. پلاستیکهای فشرده هنوز در این محصول مشاهده میشوند؛ طرح دوخت روی داشبورد واقعی نیست.

با تعداد زیادی فضای نگهداری لوازم شخصی، تهویه‌های عقب برای صندلی عقب و درگاه یو.اِس.بی (usb) برای صندلی عقب بهمراه سوکت 12 ولتی در مدلهای ای ایکس (EX)و اِس ایکس (SX)و همچنین طراحی دلچسب اتاق اسپورتیج، در مجموع محیط خوبی برای سرنشین ها به وجود آمده است. زیر کاپوت کیا اسپورتِیج یک موتور 181 اسب بخاری 2400 سی.سی  قرار دارد که مدل های ای ایکس(ex) و اِل ایکس(lx) را ساپورت میکند درحالی که مدل توربوی اِس ایکس (sx) یک موتور 2000 سی.سی توربوشارژ به قدرت 240 اسب بخار دارد.

 در مدل استاندارد همه‌ی آپشن‌ها با یک گیربکس اتوماتیک شش‌دنده ارائه میشوند. اگر به نظر شما پرداخت 33هزار دلار برای مدل اِس.ایکس (sx) توربو زیاد است، مشکلی نیست. موتور استاندارد خیلی دقیق و عالی است و گزینه‌ی کم‌مصرف تری است. به این معنی که حتی مدل دیفرانسیل جلوی ال.ایکس (lx) حالا با مدلهای کم‌مصرف مثل مزدا سی.ایکس.فایو(cx5) قابل قیاس است. اگر در جاده‌های لغزنده دچار مشکل میشوید، با کمک سیستم چهارچرخ محرکِ داینومَکس که دارای یک دیفرانسیل مرکزیِ قفلدار است، کشش بیشتری برایتان ایجاد میکند که با پرداختن 1500دلار بیشتر از قیمت اصلی و در ازای  مصرف سوخت بیشتر بدست خواهید آورد. برای مثال مدل اس.ایکس (sx) که چهارچرخ محرک و توربو است در بزرگراه به ازای هر 100 کیلومتر نیم لیتر بیشتر از مدل دیفرانسیل جلو بنزین مصرف میکند.

اگر بخواهیم فرمان را موشکافانه بررسی کنیم، باید بگوییم که فرمان در سرعت کمی مقاومت نشان میدهد تا اسپورتیج بیشتر پایدار بنظر بیاد. ولی بیشتر رانندگان متوجه این موضوع نمیشوند یا برایشان اهمیتی ندارد و میگویند که فرمان تیز و عالی است. فقط دست‌انداز های سنگین اند که در اتاق حس میشوند. مدل پایه اسپورتیج اِل.ایکس (lx) قیمتی کمتر از 24هزار دلار دارد و امکاناتی از جمله گارانتی مسافت، بلوتوث،  شش ایربگ و یک دوربین دنده عقب دارد. اگر 2500 دلار بیشتر بپردازید مدل ای.ایکس (ex) که متوسط به حساب می اید، تجهیزات جالبی دارد. ازجمله سیستم دوگانه‌ی کنترل آب.و.هوا، تودوزی چرم، صندلی‌های دارای گرمکن، یک صندلی برقی برای راننده، سیستم ورود بدون کلید به همراه استارت دکمه‌ای، قابلیت  اَپِل کار پِلِی و اندروید اُتو.و همچنین یک نمایشگر خازنی 7 اینچی و لمسی که جایگزین نمایشگر 5 اینچی مدل پایه میشود.

ناوبری با نمایشگر 8 اینچی، صندلی های دارای تهویه، گرمکن فرمان، سنسور پارکینگ جلو و عقب، سیستم هشدار نقاط کور، یه سیستم صوتی هارمِن کاردِن و سیستم ترمز اضطراری با تشخیص خودکار عابرین پیاده هم موجودند. ولی قیمت ماشین رو بالا میبرند. اگر به فکر این هستین که یک کیا اسپورتیج بخرین گزینه‌های هم‌قیمت دیگری نظیر فورد اِسکِیپ(escape)، هیوندای سی.آر.وی (CRV) شیک و خوش‌ساخت، و تویوتا رَو.فور (Toyota rav-four) با کیفیت و غیره هم موجودند. باید بگوییم که در دسته شاسی‌بلندهای کامپَکت تنوع خیلی زیاد است پس باید خوب بین گزینه‌هاتون تحقیق کنین .

لینک ویدئوی نقد و بررسی کیا اسپورتیج 2017 در موتوتل: KIA SPORTAGE 2017