نقد و بررسی تویوتا کرولا 2016

امکان ندارد تصادفی پرفروش‌ترین و مشهورترین اتومبیل تاریخ باشد. مردم سرتاسر دنیا بیشتر از هر وسیله‌ی نقلیه‌ی دیگریتویوتا کرولارا به خاطر ارزش و اطمینانی که میشود به آن کرد، انتخاب می‌کنند. آخرین مدل این ماشین که نماد تویوتا است، فروش فوق‌العاده‌ای داشته است، به طوری که حتی تصورش را هم نمی‌توانید کنید.

در نگاه اول، این شکل تازه ممکن است اصطلاحا خیلی مدل نوینی به نظر نرسد اما وقتی مدل‌های قدیمی ا‌ش را در نظر بگیرید، می‌بینید که این آخرین مدل تویوتا، از نظر ظاهر و اندازه و فریبندگی شکل فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کند، خصوصا داخل این ماشین. تویوتا دیوانه‌کننده ا‌ست، اما فقط به گفتنِ همین بسنده می‌کنیم که نمای داخلی کرولا یکی از بهترین‌ها توی این مجموعه ا‌ست؛ کیفیت مواد مصرف شده داخل این اتومبیل عالی است و صندلی راننده‌ بسیار خوب است، کاملاً راحت و مناسب برای هر نوع سایز و شکلی است.

صندوق عقب هم به طور کلی همین‌طور است؛ فضای داخلی ا‌ش حتی از مزدا 3 و هوندا سیویک هم بیشتر است و از صندوق عقب شورلت کروز و فولکس‌واگنِ جِتا فقط یک مقدار کوچکتر است. جهت‌گیری مکانیکی این اتومبیل هم مشکلی در فعالیت ساده‌ی دنده و کنترل آب و هوا و رابط صوتی کرولا ایجاد نمی‌کند.تغییرات بزرگ دیگری که توی این کرولا صورت گرفته است، از نظر شاسی و فنربندی است که به شما اجازه میدهد از یک رانندگی حسابی لذت ببرید.

عملکرد 6دنده‌ای نه تنها در این تویوتا کرولا، بلکه در هر ماشین دیگری با این خصوصیات مهم به نظر می‌رسد.با توجه به آمار، مدلِ ال ایی، عضوی از تویوتا است که هم قدرتمند است و هم از نظر سوخت به‌ صرفه‌ترین است.این خصوصیت در مدل‌های ال ایی و حتی مدل اسپرت افسانه‌ایِ اِس هم وجود دارد. و درست بر خلاف سال‌های گذشته، مصرف سوخت این اتومبیل حالا به 7 لیتر رسیده است.

گرچه فرمان نرم خصوصیت تویوتاهای مدرن نیست اما این خصوصیت در این کرولای تاثیرگذار و متمدن دیده میشود و دقیقاً به خاطر همین است که کرولا به معنای واقعی، خودش را از بقیه مدل‌ها جدا کرده است. تمام این بهبودها نتیجه ی پنجاه سال تحقیق مداوم برای پیشرفت است. اما وقتی در مقام مقایسه این اتومبیل بر می آییم، خیلی از کمپانی‌ها هم همین قصد و نیت را دارند و درصدد رسیدن به این ویژگی مهم هستند. اما خیلی چیزها وجود دارد که باعث برتری کرولا میشود مانند: قیمت. قیمت این اتومبیل 17هزار و پانصد دلار است و این قیمت شامل مسیریاب، ایربگ و یک صندلی با قابلیت جابجایی، بلوتوث، پورت یو اس بی هم میشود.

همه‌ی این خصوصیات در مدل پریمیوم ال ایی جمع شده است. صندلی جلو با قابلیت تغییر حالت، مسیریاب با کارکردِ ساده، سیستمی با صفحه نمایش دوکاره، استارت دکمه‌ای، مون‌روف، قالپاق 40 سانتی، تودوزی چرم و یک صندلی راننده بسیار عالی و همه این امکانات را می‌توانید با قیمتی کمتر از 24هزار دلار داشته باشید. متاسفانه، خصوصیات دیگری مثل کنترلِ چراغ جلوی اتوماتیک و سقف تاشو هنوز جزو امکانات این اتومبیل نیستند.

خصوصیاتی که حالت اسپورت بودن به این ماشین میدهد حدود 700 دلار هزینه برمی‌دارد، مدل ال ایی پریمیوم همچنان یک گزینه ی عالی باقی می‌ماند، این  به خاطر ویژگی‌های ارتقایافته‌ی زیادی است که دارد و با وجود این، شروع قیمتش هم فقط از 21هزار دلار است.

تمام اینها را گفتیم تا به این نکته برسیم که کرولا برای خیلی از فروشندگان اتومبیل، ماشینِ ایده‌آلی نیست. اما اگر شما جزو کسانی هستید که اتومبیلتان کرولا است، باید بگوییم که الان وقت خوبی برای یک خرید دوباره ا‌ست؛ با وجود تمام این تغییرات که بر روی کرولا رخ داده است، بهتر است که دیدمان را نسبت به این اتومبیل عوض کنیم و بدانیم که این مدل جدید قصد دارد اسم خودش را در خانواده‌ی تویوتا ثبت کند.

لینک ویدئوی نقد و بررسی تویوتا کرولا 2016 در موتوتل:  TOYOTA COROLLA