نقد و بررسی هیوندای اکسنت 2016

هیوندای اَکسِنت جدیدترین ماشین شرکت هیوندای نیست، ولی نشان داده است که می شود با بروزرسانی‌ همچنان در رقابت باقی ماند. 5 مورد از آپدیت‌های جدید هیوندای در این محصول:

1:  مصرف سوخت بسیار پایین: اَکسِنت زیر کاپوت معادله‌ی ساده‌ای دارد؛ یه موتور 4 سیلندر و گیربکس‌ دستی 6 سرعته یا 6 سرعته‌ی اتوماتیک. مصرف سوخت آن خیلی پایین است. با گیربکس دستی در بزرگراه 6.1 لیتر و با گیربکس اتوماتیک 6.4 لیتر.

2: ظاهر ارتقا یافته: هردو نسخه‌ی سدان و هاچ‌بک از اَکسِنت نسبت به قیمتی که دارند شیک و خوش‌رُخ تَرند؛ جلوپنجره، چراغهای جلو و عقب همگی اخیراً از نو طراحی شده اند و نتیجه‌اش یک خودروی 5 درِ درجه‌یک است. بعضی از ماشینهای کم‌مصرف و اقتصادی که در خیابان ها می­بینیم ظاهر چندان زیبایی ندارند! ولی اَکسِنت یک ماشین با ظاهر زیبا است.

3: فضای بزرگ: صندلی‌های جلوی اَکسنت به طرز چشمگیری جادار و راحت اند، به همراه پشت سری های نرم برای افراد قدبلند. درحالی که صندلی‌های عقب هم برای یک فرد قدبلند مناسب هستند. درمورد فضای صندوق عقب هم اَکسنت چیزی فراتر از میانگین ارائه میکند، یعنی 390 لیتر. درحالی که صندلی‌های عقب این هاچ‌بک تا می شوند تا گنجایش فضای بار به 1345 لیتر برسد.

4: رانندگی دلچسب: معمولاً ماشینهای کامپَکت و جمع‌وجور به رانندگی نرم و دلچسب مشهور اند. ولی اَکسنت فراتر از این حرفها است. به لطف کمک‌فنرهای عالی و سیستم تعلیق باکیفیت آن، اَکسنت بدترین دست‌اندازها را هم به راحتی رد میکند. اگه جاده‌های شهرتان خراب و پردست‌اندازند، اَکسِنت در جذب ضربه‌ها از هر ماشینی بهتر است.

5- ویژگی‌های استاندارد فراوان: حتی معمولی‌ترین اَکسِنت با تمام سیستم­های کمک‌راننده ارائه میشود. یه درگاه یو.اس.بی به همراه سیستم صوتی 6 اسپیکر که واقعاً مناسب است. اگر امکانات بیشتری میخواهید، ویژگی‌های دیگری ازجمله بلوتوث برای سیستم صوتی، ترمزهای دیسکی عقب و سانروف هم به کار رفته است.

هیوندای اَکسنت به پیشتازی بین رقبای کامپَکت خودش ادامه میدهد. نباید قبل از تستِ اَکسِنت، محصولی را در کلاسِ کامپَکت خریداری کنید.

لینک ویدئوی نقد و بررسی هیوندای اکسنت در موتوتل: HYUNDAI ACCENT