مزدا در حال حاضر سه شاسی‌بلند CX-3، CX-5 و CX-9 و سه سواری مزدا 3، مزدا 6 و مزدا MX-5 را در آمریکا عرضه می‌کند. البته در آینده‌ای نزدیک دو کراس اوور جدید هم عرضه خواهند شد.


یکی از این خودروها در نمایشگاه ژنو 2019 رونمایی می‌شود. تیزر این خودرو برای اولین بار در هفته پیش منتشر شد و به نظر می‌رسد یا CX-3 2020 و یا شاسی‌بلند کوپه‌ی CX-4 خواهد بود.

 


خودروی CX-4 از سال 2016 در چین عرضه شده و در زمان رونمایی مقامات مزدا گفتند در حال ارزیابی احتمال معرفی آن در سایر بازارها نیز هستند.

 

مزدا CX-4

مزدا CX-4


مزدا همچنین جدای از عرضه‌ی آن در اروپا به دنبال فروشش در آمریکا هم خواهد بود. اتونیوز این‌ها را در خلال مصاحبه با مدیرعامل مزدای آمریکای شمالی فهمیده است.

 

Mazda Koeru concept
ماساهیرو مورو در نمایشگاه شیکاگو اشاره‌ی زیادی به جزئیات نداشته اما گفته پس از شاسی‌بلند دیگری هم تولید خواهد شد. این خودرو در تأسیسات جدید آلاباما تولید خواهد شد و مختص بازار آمریکای شمالی طراحی شده است. این خودرو محصول متفاوتی در مقایسه با CX-4 خواهد بود هرچند دو خودرو از ویژگی‌های مشترکی برخوردار خواهند بود.


با توجه به این موارد می‌توان گفت فاصله‌ی نسبتاً زیادی تا ساخت کراس اوور جدید مزدا وجود خواهد داشت. کارخانه‌ی آلاباما در سال 2021 ساخته خواهد شد بنابراین کراس اوور مورد بحث هم تا آن زمان تولید نخواهد شد. بااین‌وجود می‌توان زودتر از آن محصول مزدا را دید چراکه احتمال معرفی نسخه‌ی مفهومی آن در آینده‌ای نزدیک وجود دارد.

 

منبع: پدال