تیزر تبلیغاتی هنریک فیسکر جزئیات بیشتری از خودروی الکتریکی اموشن را آشکار کرد

به نظر می رسد که خودروی جدید هنریک فیسکر برای ارائه به بازار، مراحل نهایی را پشت سر می گذارد. این کمپانی نوظهور گویا در حال کار بر روی یک مدل جدید است. یک وسیله نقلیه لوکس برقی که گویا اموشن (Emotion) نامیده می شود. این اطلاعات با برداشت از تیزرهای تبلیغاتی جدید این شرکت آشکار شده و تصاویر منتشر شده از آن یک خودروی لوکس الکتریکی را به نمایش گذاشته است.

توئیت های آقای فیسکر تصاویری را از محصول جدید این کمپانی نشان می دهد. در عکسی که نمای جانبی فیسکر اموشن را به تصویر کشیده، خودرویی دیده می شود که از همان زبان طراحی فیسکر کارما برخوردار بوده؛ اما از ظرافت کمتری برخوردار است. در این توئیت ها تصویری نیز از نمای روبرو، چهره این خودرو را به نمایش گذاشته است. یکی از مهمترین نکاتی که در این تصویر خودنمایی می کند، عدم وجود جلو پنجره مشبک است که با طراحی خاص چراغ های LED تطبیقی جلو و ظرافت های دیگری که در طراحی سپر و کاپوت انجام شده، لبخند ملایمی را بر روی چهره این مدل جدید قرار داده است.

فیسکر اتومتیو (Fisker Automotive) که اکنون آن را با نام کارما اتومتیو (Karma Automotive) می شناسند، چندی پیش مدل کارما ریورو (Karma Revero) را معرفی کرد. این خودرو دارای حداکثر سرعت 125 مایل بر ساعت (201 کیلومتر بر ساعت) بوده و محدوده حرکتی موتور الکتریکی آن تنها 50 مایل (80 کیلومتر) است. این مقدار از رنج حرکتی به اندازه ای کم است که مسلما به یک موتور بنزینی نیز احتیاج خواهد بود.

اما این خودروساز آمریکایی گویا با این اثر هنری جدید خود، قدرت خود را به رخ کشیده است. به ادعای این کمپانی، فیسکر اموشن (Fisker Emotion)  می تواند به حداکثر سرعت 260 کیلومتر بر ساعت دست یافته و با یک محدوده حرکتی تمام الکتریکی تا مسافت 400 مایل (640 کیلومتر) را پوشش دهد! با پوشش دادن چنین شعاع حرکتی عظیمی، فیسکر عملا کمپانی تسلا را به چالش کشیده است. این مسافت حتی بیشتر از مسافت طی شده توسط مدل S تسلا است. همچنین گزارش شده که فیسکر اموشن به تکنولوژی کاملا خودران مجهز شده است.

البته این مشخصاتی است که مدل اموشن بر روی کاغذ دارد و مسلما باید در زندگی واقعی نیز تست شود تا بتواند خود را به تمام معنا، اثبات کند. کمپانی فیسکر برای رسیدن به بهترین مشخصات در مدل جدید اموشن، از فناوری جدید باتری گرافن بهره برده که در یک سرمایه گذاری مشترک بین این کمپانی و شرکت نانوتک انرژی (Nanotech Energy) انجام شده است.

در هر صورت توسعه این پیشرانه الکتریکی جدید، کابین خودرو را به سمت جلو رانده و فاصله بین دو محور (ویل بیس) آن را افزایش داده است. کوتاه شدن جلو و کشیده تر شدن عقب این خودرو باعث شده تا فضای داخلی این مدل به حداکثر اندازه خود برسد. به ادعای فیسکر فضای قسمت جلوی پا در مدل اموشن، بازتر از، بسیاری از مدل های سدان بزرگ لوکس موجود در بازار است.

فیسکر اموشن یک خودروی عضلانی است که از کامپوزیت، فیبر کربن و آلومینیوم ساخته شده است. طراحی شیشه جلو و قرار گرفتن اسپویلر و دیفیوزر عقب به آیرودینامیک تر شدن هر چه بیشتر این خودرو کمک شایانی کرده است. فیسکر می گوید که این حس خوب ظاهری را به داخل این خودرو نیز کشانده است. تمرکز بر روی راحتی تمام صندلی ها و دسترسی به یک صفحه نمایش و سیستم سرگرمی، از اموشن، یک خودروی تمام عیار و لوکس ساخته است.

مشتریان آمریکایی این شرکت خودروسازی می توانند برای اواسط سال آینده، فیسکر اموشن را خریداری کنند. میزان تولید، قیمت و زمان دقیق تحویل این محصول جدید هنوز در پرده ای از ابهام است. مطمئنا در آینده ای نه چندان دور اطلاعات دقیقی از آن منتشر خواهد شد.

منبع: تک بوک