آئودی A5 کابریولت مدل 2017 قبل از رونمایی در لس آنجلس رخ نشان داد

خودرو آئودی A5 کابریولت قبل از معرفی رسمی در نمایشگاه اتومبیل لس آنجلس، رونمایی شد؛ این نمایشگاه از 14 نوامبر (24 آبان) در لس آنجلس برگزار خواهد شد.

در این خودرو، طراحی تند و تیز آئودی با مدل سقف متحرک کروکی ترکیب شده است. حذف سقف در ماشین ها، مشکلات زیادی را در زمینه ی مهندسی خودرو ایجاد می کند، از استحکام کلی گرفته تا وزن؛ اما تعداد محدودی از مردم، متقاضی مدل های سقف متحرک هستند. کمپانی آئودی با خودرو A5 کابریولت به این تقاضاها پاسخ داده است. این خودرو بر مبنای مدل کوپه ای که ژوئن امسال معرفی شد، طراحی شده است و همان کابین تکنولوژیک رده بالا، با طراحی خارجی مخصوص آئودی ترکیب شده تا فرصت لذت بردن از هوای تابستان را فراهم کند.

مدل های کابریولت، از مدل های کوپه و سدان سنگین تر هستند؛ اما طراحان این خودرو با اضافه کردن طول A5 کابریولت تلاش کردند تا جایی که امکان دارد، وزن آن را کاهش دهند. کمپانی بی ام دبلیو، کانورتیبل های سری 4 را با سقف متحرک تا شدنی، طراحی کرده است؛ اما آئودی برخلاف این کمپانی عمل کرده و اینبار، کلاس سی مرسدس را الگو قرار داده است. کروکی این ماشین می تواند تا سرعت 50 کیلومتر بر ساعت، باز بماند. برای باز شدن، تنها 15 ثانیه و بسته شدن آن به 18 ثانیه زمان نیاز دارد.

برای حصول اطمینان از اینکه خودروی کروکی آئودی در جاده های پر فراز و نشیب، با مشل مواجه نشود؛ برخی ساختارهای تقویتی به بدنه ی آن اضافه شده و پایه ها نیز محکم تر شده اند. آئودی اعلام کرده که آئودی A5 کابریولت، محکم ترین خودروی این کلاس است. این ویژگی اهمیت بسزایی دارد؛ مخصوصا به این دلیل که 40 کیلوگرم از مدل های قبلی سبک تر است.

از نظر داخلی، خودرویی است که با تمام استانداردهای آئودی مطابقت دارد؛ البته تغییراتی نیز انجام شده تا آن را با شرایط بدون سقف، سازگار کند. میکروفون های مخصوص تماس های بیسیم و سیستم کنترل از طریق صدا که در کابین تعبیه شده، روی کمربندهای ایمنی دوخته شده تا صدای اضافی باد را کاهش دهد. اما سایر خصوصیات کابین، از همان طراحی افقی و مواد با کیفیتی تشکیل شده که در سایر خودروهای متوسط آئودی دیده می شود.

قدرت آئودی A5 کابریولت از ترکیب چند بخش تامین می شود، موتورهای توربوشارژ و موتور دیزلی چهار سیلندر با قدرت 190 اسب بخار. علاوه بر این، مدل پایه ای با موتور بنزینی چهار سیلندر که 252 اسب بخار قدرت دارد و یک گزینه ی دیزلی با قدرت 218 اسب بخار نیز وجود دارند. دو مدل موتور دیگر نیز بعد از راه اندازی، به خط تولید آئودی A5 اضافه خواهند شد که در مدل کابریولت (کروکی) S5، تقویت خواهد شد.

مدل S5، به جای ترکیب موتورهای چهار سیلندر، از موتور 6 سیلندر با حجم 3.0 لیتر بهره می برد که قدرت 354 اسب بخار و گشتاور 500 نیوتن متر را تامین می کند؛ این قدرت، برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتر در عرض 5.1 ثانیه، کفایت می کند. این میزان در مقایسه با مدل کوپه، 0.4 ثانیه کندتر بوده اما از مدل بی ام دبلیو 440i سریع تر است.

قیمت اولیه مدل آئودی A5 کابریولت از 54.900 دلار آمریکا (49.350یورو) آغاز خواهد شد و قرار است از مارچ (اسفند) 2017 در بازارهای بریتانیا عرضه شود. موتور قوی تر در مدل S5 کابریولت، به قیمت آن اضافه می کند که در نهایت به 67.800 یورو می رسد.

منبع: تک بوک