با معرفی سری 8 جدید، ب‌ام‌و نزدیک‌ترین رقیب به مرسدس بنز S کلاس کوپه را روانه‌ی میدان کرده است.


البته بیمر کمی کوچک‌تر بوده و نسخه‌ی پایه‌ی آن حدود 2750 یورو ارزان‌تر از رقیب است اما خب این گرندتورر لوکس پر از تکنولوژی‌های روز دنیاست.


این خودرو در نسخه‌ی M850i xDrive یک موشک لوکس زمینی بوده و به لطف پیشرانه‌ی 8 سیلندر 4.4 لیتری توئین توربو با قدرت 530 اسب بخار و گشتاور 750 نیوتون متر تنها در عرض 3.7 ثانیه از زمین کنده شده و به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می‌رسد.


از طرف دیگر مرسدس-ای ام جی S63 کوپه را داریم که قلب آهنین آن از نوع 8 سیلندر 4 لیتری توئین توربو بوده و قدرت 612 اسبی و گشتاور 900 نیوتون متری را ارائه می‌کند. شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت این خودرو تنها در 3.5 ثانیه ثبت شده و حداکثر سرعت آن همانند ب‌ام‌و به 250 کیلومتر در ساعت محدود شده است.


مشخصات فنی هر دو خودرو خوب است اما اگر شما واقعاً بخواهید ببینید این دو کوپه‌ی لوکس و اسپرت چگونه باهم سرشاخ می‌شوند باید به دنبال یک مسابقه درگ باشید. خوشبختانه در ویدئویی که منتشر شده از دقیقه حدود 16 به بعد شاهد درگ از سکون و در حال حرکت (رولینگ) M850i و S63 کوپه هستیم.


در نظر داشته باشید که این کلیپ در روسیه ضبط شده است اما نیازی نیست که برای فهمیدن آنچه گفته می‌شود زبان روسی را بلد باشید چراکه این ویدئو به زبان بین‌المللی سخن می‌گوید!


ب‌ام‌و M850i در تست داینو هم شرکت کرده و برای اولین بار قدرت واقعی خودش را نشان می‌دهد. ما نتیجه را به شما نمی‌گوییم بنابراین توصیه می کنیم ویدئو را تماشا بفرمایید.

 

 

منبع: پدال