دو در، دو صندلی، چهار اگزوز و سقفی طویل…

شاید نامی خیلی طولانی داشته باشد و طراحی داشبورد آن کمی از مد روز عقب باشد اما هیچ‌چیزی در این دنیا فوق‌العاده نیست بنابراین تنها یک ثانیه زمان گذاشته و به زیبایی استون مارتین ونکوئیش زاگاتو شوتینگ بریک اعتراف کنید! این خودرو یک شوتینگ بریک واقعی با دو درب است که حد نهایی شوتینگ بریک ها را نشان می‌دهد.


شاهکار زاگاتو که در خیابان‌های لندن مشاهده شده کاملاً نایاب است زیرا تنها 99 دستگاه از آن ساخته خواهد شد. به‌هرحال یک فرد خوش‌شانس وجود دارد که پشت فرمان این خودرو می‌نشیند. فرصتی دست داده تا نگاهی نزدیک‌تر به این استیشن برجسته داشته باشیم. سقف خودرو دارای شیشه‌های جذابی است که گوشه‌ای از کابین را نشان می‌دهد.


خودروی موردبحث تنها دو نفر را حمل می‌کند و از همان پیشرانه‌ی 12 سیلندر 580 اسب بخاری استون مارتین ونکوئیش S استفاده می‌کند. مدل کوپه‌ی استاندارد در 3.5 ثانیه از زمین کنده شده و به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می‌رسد. حداکثر سرعت این خودرو نیز 324 کیلومتر در ساعت می‌باشد. انتظار داریم شوتینگ بریک زاگاتو نیز پرفورمنس مشابهی داشته باشد و بنابراین ما با یکی از سریع‌ترین شوتینگ بریک های تاریخ روبرو هستیم.


قطعاً طرفداران زاگاتو شوتینگ بریک دیگر این برند را نیز به یاد دارند. این خودرو که ویراژ شوتینگ بریک نام داشته بر مبنای استون مارتین ساخته و در سال 2014 به عنوان پروژه‌ای تک دستگاهی جهت گرامی داشت نود و پنجمین سالگرد تأسیس این شرکت معرفی شد. این خودرو توسط یک مشتری اهل اروپا سفارش داده شد بود و هنوز هم بعد از گذشت 5 سال از زمان معرفی خودرویی منحصربه‌فرد و خاص محسوب می‌شود.

 

منبع: پدال