شرکت‌های نیسان و OPUS کمپرز با یکدیگر برای ساخت کانسپت X همکاری کرده‌اند. این خودروی مفهومی از پکیج پاور روم ROAM جدید نیسان استفاده می‌کند.


این پکیج که به عنوان پکیج قدرت ضد آب و قابل‌حمل توصیف شده از دو سلول لیتیوم-یونی احیا شده‌ی نسل اول محصولات الکتریکی نیسان تشکیل شده است. این مجموعه می‌تواند تا حداکثر یک هفته برق موردنیاز را تأمین نماید.


این مجموعه باتری ظرفیت 700 وات‌ساعت ظرفیت داشته و خروجی آن 1 کیلووات ساعت است. این مجموعه از برق 12 و 230 ولت پشتیبانی کرده و هر زمانی که نیازمند شارژ دوباره باشد می‌توان آن را از داخل کمپر و با استفاده از سوکت خانگی استاندارد شارژ نمود. این کار 1 ساعت طول می‌کشد اما اگر آب‌وهوا اجازه دهد می‌توان با استفاده از پانل خورشیدی 400 واتی و طی 2 تا 4 ساعت باتری را شارژ نمود.


مدیر بخش انرژی نیسان می‌گوید:

 

مشتریان ما قبلاً توانایی کنترل انرژی مورداستفاده در خانه را از طریق راه‌حل‌های ذخیره‌ی انرژی داشته‌اند. هم‌اکنون ما می‌توانیم تجربه‌ای کاملاً متفاوت را ارائه کنیم. پکیج انرژی روم جدید نیسان می‌تواند برق پایدار را به اکثر مکان‌ها برساند.


با وجود فضای لازم برای 6 نفر، کمپر X OPUS دارای تجهیزات پخت و پز از جمله ماکروویو پرتابل، گاز و یخچال می‌باشد. این کمپر با سوکت های USB برای شارژ گوشی هوشمند، نورپردازی LED و وای فای 4G برای 10 دستگاه معرفی شده است. کاربران همچنین می‌توانند از طریق پروژکتوری دیجیتال فیلم‌های موردعلاقه را تماشا کنند.


این کانسپت از لاستیک‌های آفرود و رینگ‌های آلیاژی نیز برخوردار بوده و با باربند حمل دوچرخه و اتصال حمل قایق معرفی شده است.

 

پکیج روم برای امسال در اروپا و برای کاربران حرفه‌ای عرضه خواهد شد ولی فعلاً قیمت آن مشخص نیست؛ اما کمپر AIR OPUS از سال 2017 تاکنون و با قیمت 15995 پوندی عرضه شده است. این خودرو را می‌توان در سایر بازارها همچون آمریکا و استرالیا نیز سفارش داد.

 

منبع: پدال