شاسی‌بلند پایه‌ی پورشه یعنی ماکان سال قبل فیس لیفت شد و با این عمل جراحی بهبودهای قابل‌توجهی در آن مشاهده می‌شود که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به راحتی سواری و هندلینگ و همچنین استفاده از سیستم اطلاعات سرگرمی جدید اشاره کرد.


WhatCar اخیراً ماکان را رانده و 5 نکته‌ی مهم از آن استخراج نموده است. این نکته‌ها با طراحی خارجی آغاز می‌شوند که هم‌اکنون شامل نوار میله‌ای عقب و نوشته‌ی سه‌بعدی پورشه است. دومین نکته به رنگ‌ها و انتخاب‌های جدید این شاسی‌بلند لوکس مربوط می‌شود.


خب این نکات خیلی جذاب و هیجان‌انگیز نیستند و همین داستان درباره‌ی نکته‌ی سوم هم صدق می‌کند. این مورد به پیشرانه‌ی 4 سیلندر 2 لیتری توربوی پایه مربوط می‌شود که هم‌اکنون قدرت کمتری دارد. این قلب آهنین مجهز به فیلتر ذرات بنزین قدرت 245 اسب بخاری و گشتاور 370 نیوتون متری داشته و در زمان تجهیز به پکیج اسپورت کرونو باعث ایجاد شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 6.5 ثانیه‌ای می‌شود که باعث شده این شاسی‌بلند وارد قلمروی هاچبک های داغ شود.


اما برای فهم چهارمین نکته باید وارد کابین شوید و نگاهی به داشبورد بیندازید. یک سیستم اطلاعات سرگرمی جدید با صفحه‌نمایش 10.9 اینچی جایگزین نمونه‌ی 7.2 اینچی شده است. این سیستم از نرم‌افزار جدید با گرافیک بسیار خوبی استفاده کرده و بازخورد بسیار خوب و کاربری آسانی دارد.


نهایتاً به نکته‌ی آخری یعنی بحث درباره‌ی نسل اول آئودی Q5 می‌رسیم که قرابت‌های بسیار زیادی با ماکان دارد.

منبع: پدال