نسل دوم از خودروی هیبریدی بی ام دبلیو i3 در راه است

خودروی هاچ بک و محبوب  بی ام دبلیو، یعنی  i3 که چند سال پیش با برادر اسپرت خود یعنی بی ام دبلیو i8  معرفی شد، توانست در همان اوایل کار، کانون توجهات را به سوی خود جذب کند تا بعد از گذشت حدود 3 سال از پخش آن، شاهد فروش بیش از 60 هزار دستگاه از این خودروی هیبریدی BMW باشیم.
اکنون طی یک مصاحبه مطبوعاتی، مدیر پروژه بی ام دبلیو i3 برای تداوم تولید و بقای نسل، از آمدن نسل دوم این خودروی هیبریدی خبر داده که هدف بر این است که با یک سری تغییرات کوچک  در آینده‌ای نامعلوم معرفی شود. ولی خب غیر از بحث طراحی ظاهری، مهم‌ترین موضوع برای نسل جدید می‌تواند مسافت حرکتی آن با یک بار شارژ باشد تا انگیزه ای برای خریداران بدهد.
در حال حاضر قدرتمندترین بی ام دبلیو i3 مجهز به یک باتری 33 کیلووات ساعتی است که می‌تواند 183 کیلومتر مسافت را تنها با یک بار شارژ داشته باشد، در صورتی که شورلت بولت با قیمتی کمتر می‌تواند مسافت 383 کیلومتری را طی کند و یا تسلا مدل 3 که فقط با یک بار شارژ کامل باتری‌ها می‌تواند حدود 321 کیلومتر مسافت طی کند، پس مهمترین هدف برای نسل بعد i3 می‌تواند افزایش قدرت باطری ها برای طی کردن مسافت حرکتی بیشتر باشد.