خودروی لوکس فرانسوی  دی اس LS5 مجوز ورود به ایران را گرفت

خودروی سدان LS5   مجوز ورود به ایران را دریافت کرد. این محصول در واقع نمونه ی سدان خودروی هاچ بک  DS5 است که قبل از این هم توسط آرین موتورز عرضه شده بود و بعد از آن شاهد حضور مدل شاسی بلند از این برند به نام DS6   بودیم که تقریبا فروش خوبی را داشته است. دی اس LS5  یک سدان لوکس فرانسوی است. این خودرو حدود 2 سال یعنی از سال 2014 در بازار حضور دارد و سیتروئن تا به امروز قادر به فروش بیش از ۱۰هزار دستگاه از آن بوده
این خودرو در بازارهای جهانی با پیشرانه‌های 1200 سی سی تا 1800 سی سی عرضه می‌شود که برای بازار داخلی مدل 1600 سی سی مجهز به توربوشارژر ارائه میشود. این حجم موتور قادر به تولید ۱۶۰ اسب بخار قدرت و ۲۴۰ نیوتون متر گشتاور را دارد. همچنین دارای یک جعبه دنده 6 سرعته ی خودکار است که نیرو را به چرخ‌های جلو انتقال می دهد.

دی اس  LS5 دارای امکاناتی همچون سیستم نمایشگر سر بالا، هشدار نقطه‌ی کور، دوربین دید عقب، سنسور پارک عقب و سانروف برقی است. قیمت نهایی این خودرو هنوز محاسبه نشده است اما به زودی عرضه‌ی آن شروع می‌شود. همچنین در آخر خوب است بدانیم که موتور این خودرو با همکاری بی ام دبلیو ساخته شده است.