هیسپانو سویزا، خودروساز افسانه‌ای اسپانیایی، آخرین خودروِ خود را رونمایی کرد: خودرویی سوپراسپرت با پیشرانه‌ی لامبورگینی و مشخصات فنی خیره‌کننده که آن را در میان سایر محصولات این کلاس برجسته می‌کند.

سوپراسپرت Maguari HS1 GTC محصولی متفاوت درمقایسه‌با سایر خودروهای لوکسی است که این شرکت در اوایل قرن بیستم می‌ساخت. نام سوپراسپرت مگوئری HS1 GTC از لک‌لک بومی آمریکای‌جنوبی گرفته شده است. این خودروِ قدرتمند فقط در ۲.۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد و بیشینه‌ی سرعتش به ۳۸۰ کیلومتر محدود می‌شود. 

Hispano Suiza Maguari HS1 GTC / سوپراسپرت هیسپانو سویزا

این مشخصات چشمگیر به‌لطف پیشرانه‌ی خورجینی ۱۰ سیلندر لامبورگینی هوراکان به‌دست می‌‌آید که از جعبه‌دنده‌ی ۷ سرعته بهره می‌برد و قدرتش را به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند. این پیشرانه به‌جای قدرت ۶۰۲ اسب‌بخاری خودروِ سوپراسپرت ایتالیایی، اکنون در Maguari HS1 GTC با اضافه‌کردن ۲ توروبوشارژر به قدرت ۱۰۸۵ اسب‌بخار می‌رسد. 

اضافه‌کردن یک جفت توربوشارژر به پیشرانه‌ی خورجینی ۱۰ سیلندر لامبورگینی بیشتر آن را درزمره‌ی محصولات تیونینگ‌شده قرار می‌دهد؛ اما برخلاف خودروهایی که ویدئوهای آن‌ها از مسابقات درگ در یوتیوب پخش می‌شود، مگوئری HS1 GTC همراه‌با بدنه‌ی فیبرکربنی ساخته شده است. درحقیقت می‌توان آن را خودرویی زیبا بین Batmobile و Noble M600 دانست که هر دو از محصولات سوپراسپرت سال‌های گذشته به‌شمار می‌روند. 

Hispano Suiza Maguari HS1 GTC / سوپراسپرت هیسپانو سویزا

این سوپراسپرت قدرتمند را اولیویر بولای، طراح و معمار خودرو فرانسوی، طراحی کرده است. طراحی جلوِ خودرو از پرندگان الهام می‌گیرد و با خطوطی که در پایین قرار گرفته‌اند، مانند بالی تا چراغ‌های عقب امتداد می‌یابد. باتوجه‌به اینکه چنین خودرویی از خودروسازی مشهور ارائه شده، جای تعجب نیست این شرکت به مشتریان اجازه دهد سلیقه شخصی خود را به آن اضافه کنند. 

برند مدرن هیسپانو سویزا زاییده‌ی افکار اروین لئو هیمل، طراح اتریشی خودرو بود که در سال ۲۰۰۰ و پس از چند دهه تعطیلی، آن را احیا کرد. شرکت اصلی آن چیزی شبیه رولزرویس اسپانیایی‌سوئیسی بود (هیسپانو سویزا در زبان اسپانیولی، یعنی سوئیسی‌اسپانیایی) و پیشرانه‌ی هواپیما و خودروهای لوکس تولید می‌کرد و به‌تدریج در دهه‌ی ۱۹۶۰ ورشکسته و تعطیل شد. 

هیمل دراین‌زمینه گفت:

می‌خواهیم خودروهای لوکس و منحصربه‌فردی شبیه محصولات قدیمی این برند بسازیم. البته میراث، یعنی مارک بیریگت ادامه می‌یابد؛ اما ما نه‌تنها به‌دنبال ساخت خودرو هستیم؛ بلکه می‌خواهیم کاری انجام دهیم که این برند باردیگر به‌معنای واقعی زنده شود. 

Hispano Suiza Maguari HS1 GTC / سوپراسپرت هیسپانو سویزا

اکنون ۱۰۰ سال از ساخت اولین پیشرانه‌ی هواپیمایی می‌گذرد که هیسپانو سویزا تولید کرده است. حالا پس از یک قرن، باردیگر این شرکت اواخر امسال خود را برای عرضه‌ی محصولات و توسعه در بازار جهانی آماده می‌کند. هیمل همچنین اظهار کرد:

من و آقای بولای بررسی کاملی از این خودروِ سوپراسپرت را دراختیار علاقه‌مندان قرار خواهیم داد. ما با تأمین‌کنندگان و شرکای عمده در صنعت خودروسازی همکاری می‌کنیم تا بهترین محصولات را به مشتریان ارائه دهیم. ما دفاتر نمایندگی فروش خود را در نیویورک و ابوظبی و هنگ‌کنگ راه‌اندازی کرده‌ایم و استودیوِ طراحی ما در پاریس نیز، درزمینه‌ی ارائه‌ی طرح‌های جدید فعالیت می‌کند. 

 

 

منبع: زومیت