تمامی خودروهای تولیدی فراری تا سال 2019 مجهز به پیشرانه های هیبریدی خواهند شد

همانطور که در اخبارها گفته شده، خودروهای تولیدی شرکت ایتالیایی فراری (Ferrari) مجهز به پیشرانه های هیبریدی خواهند شد. این شرکت خودرو سازی که در سال 1940 توسط انزو فراری (Enzo Ferrari) در شهر مودنا (Modena) ایتالیا تاسیس شده است، با ساخت مدل های افسانه ای فراری 125 S و بارچتا (Barchetta) خود را به خودرو سازی صاحب سبک و جهانی معرفی کرده است. این شرکت در سال های گذشته با تولید مدل هایی مانند انزو (Enzo)، لافراری (LaFerrari)، برلینتا (Berlinetta)، 458 و ... در بازار سوپر اسپرت های جهان با رقبایی مانند خودروهای تولیدی شرکت لامبورگینی، پورشه، دوج و ... رقابت نموده است.

سرجیو مارچیونه (Sergio Marchionne) مدیرعامل شرکت خودرو سازی فراری این خبر را اینطور بیان کرده است: "اگر نخواهیم بگوییم همه، اما بیشتر خودروهای تولید شرکت ما تا سال 2019 از موتورهای هیبریدی الکتریکی استفاده خواهند کرد." اتوکار (Autocar)، مجله انگلیسی معتبر این گونه اعلام کرده است که سرجیو مارچینونه در جلسه بین اعضا و سرمایه گزاران خاطر نشان کرده است که مدل باز طراحی شده فراری F12 برلینتا (Berlinetta) مدل سال 2020 میلادی که 3 سال دیگر به بازار های جهانی عرضه خواهد شد، اولین خودروی تولید انبوهی خواهد بود که مجهز به این نوع موتور الکتریکی خواهد بود.

مدل قبلی فراری برلینتا با موتوری خورجینی 12 سلیندر با تنفس طبیعی (بدون توربوشارژ) به بازارها عرضه شده بود. سرجیو مارچیونه در این باره این طور توضیح می دهد که استفاده از موتورهای سنتی تنفس طبیعی به همراهی موتورهای کمکی الکتریکی، مدل های آینده تولیدی شرکت فراری را قوی تر، سریع تر و کم مصرف تر، به صرفه تر و همچنین سازگار با استانداردهای زیست محیطی خواهد کرد. او همچنین اعلام کرده که شرکت در حال اجرای یک سری تغییرات بنیادین در ساختار خود است. این تغییرات باعث افزایش سقف تولید خودرو این شرکت در آینده نزدیک خواهد شد.

سرجیو مارچیونه در مصاحبه با مجله انگلیسی اتوکار اینطور می گوید: "در ابتدا باید خاطر نشان کنم که این هدف اصلی شرکت فراری نیست، اما ما در تلاش هستیم تا تعداد خودرو های تولیدی خود را تا سال 2015 میلادی به 10.000 دستگاه در سال برسانیم." البته آمار و ارقام نشان از فروش 8000 دستگاه خودروی فراری در مدل های مختلف در طول سال 2016 می دهند. پس افزایش 15 درصدی تولید و رساندن آن به تعداد 10.000 خودرو در سال، رقمی دور از ذهن برای شرکت فراری به نظر نمی رسد.

منبع: motortrend