در این درگ شاهد نبرد بسیار جذابی هستیم. نبرد میان دو سوپرکراس‌اوور، دو بلندقامت قدرتمند از آلمان و ایتالیا. این دو ماشین آلفارومئو استلویو کوادروفولیو و مرسدس-آام‌گ GLC63 هستند. روی کاغذ این دو کراس‌اوور اسپرت تقریباً برابر هستند. آلفا در زیر کاپوت خود یک نیروگاه 2.9 لیتری V6 توئین توربو با 510 اسب بخار قدرت و 600 نیوتن متر گشتاور را پنهان کرده درحالی‌که صدای غرش یک 4 لیتری V8 توئین توربو با 510 اسب بخار قدرت و 700 نیوتن متر گشتاور هم از سینهٔ مرسدس به گوش می‌رسد.

 

علاوه بر این، هردو خودرو چهارچرخ محرک هستند، هردو وزنی تقریباً یکسان دارند و هردو رکورد پیست نوربرگ‌رینگ را شکسته‌اند. در این پیست در ابتدا آلفا رکورددار بود اما چندی بعد مرسدس با دو ثانیه کمتر، رکورد ایتالیایی‌ها را شکست و سریع‌ترین شاسی‌بلند جهنم سبز لقب گرفت؛ بنابراین رقابت بسیار سخت و نزدیکی بین این دو کراس‌اوور اسپرت جریان دارد. البته دراین‌بین تفاوت واقعی میان این دو ماشین در گشتاور آن‌ها است یعنی جایی که پیشرانهٔ 4 لیتری بزرگ‌تر مرسدس با دو سیلندر بیشتر، مزیت خود را نشان داده و 100 نیوتن متر گشتاور بیشتری تولید می‌کند.

بااین‌حال به نظر شما در این نبرد جذاب و دیدنی، کدام خودرو پیروز می‌شود، آیا استلویو با تکیه بر نیروگاهی که از اسب رقصان مارانلو گرفته می‌تواند زودتر به خط پایان برسد یا این کراس‌اوور اشتوتگارتی‌ها است که با استفاده از گشتاور بیشتر خود بر حریف خوش‌چهره‌اش غلبه می‌کند؟ برای دریافتن پاسخ این سؤال ویدئوی زیر را مشاهده کرده و از دیدن رقابتی حساس و تماشایی بین این دو بلندقامت اسپرت لذت ببرید.

 

مقایسهٔ مشخصات فنی

 

مرسدس GLC63 S

آلفا استلویو QV

پیشرانه4 لیتری V82.9 لیتری V6
تنفستوئین توربوتوئین توربو
قدرت510 اسب بخار510 اسب بخار
گشتاور700 نیوتن متر600 نیوتن متر
گیربکس9 سرعته اتوماتیک8 سرعته اتوماتیک
محور محرکچهارچرخچهارچرخ
مصرف سوخت13.0 لیتر ترکیبی12.4 لیتر ترکیبی
وزن2040 کیلوگرم1915 کیلوگرم
قیمت پایه81,745 دلار81,390 دلار

 

منبع: پدال