با گذشت ماه‌ها از معرفی شاسی‌بلند توارگ R50، فولکس‌واگن درنهایت مدل جدیدی با نشان «R» به نمایش گذاشت. این کراس‌اور جدید که فولکس‌واگن T-Roc R نام دارد، برای بازار ایالات متحده آمریکا عرضه نخواهد شد و برخی آن را به‌عنوان مدلی بزرگ‌شده از گلف R توصیف می‌کنند. اگرچه شاسی‌بلند جدید فولکس‌واگن شباهتی به هاچ‌بک محبوب خودروساز آلمانی نداشته باشد، اما از همان پیشرانه ۲ لیتری بنزینی مجهز به توربوشارژر با ۳۰۰ اسب‌بخار قدرت و ۴۰۰ نیوتن‌متر گشتاور بهره می‌برد.

Volkswagen T-Roc R / فولکس واگن

به‌غیر از قرض گرفتن پیشرانه TSI، فولکس‌واگن T-Roc R سیستم تمام چرخ محرک 4Motion و جعبه‌دنده هفت سرعته DSG را نیز از مدل‌های دیگر می‌گیرد؛ درحالی‌که ترمزها از Golf R گرفته شده است. 

Volkswagen T-Roc R / فولکس واگن

کراس‌اور فولکس‌واگن T-Roc R تنها به ۴.۹ ثانیه نیاز دارد تا از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت برسد؛ درحالی‌که بیشینه سرعت آن به ۲۵۰ کیلومتربرساعت محدود می‌شود. 

Volkswagen T-Roc R / فولکس واگن

از نظر طراحی چیز شگفت‌آوری در شاسی‌بلند جدید T-Roc R وجود ندارد؛ ظرافت‌های این خودرو با ظاهر تهاجمی و دریچه‌های ورودی هوا در جلو و خروجی‌های چهارگانه همراه‌با سیستم اگزوز تیتانیومی Akrapovic آغاز می‌شود. به‌عنوان گزینه استاندارد می‌توان از رینگ‌های آلیاژی ۱۸ اینچی استفاده کرد، درحالی‌که خریداران می‌توانند با پرداخت مبلغ بیشتر از رینگ‌های ۱۹ اینچی نیز بهره ببرند. همچنین بخشی از این پکیج شامل سیستم تعلیق مستحکم‌تر است که باعث نزدیک شدن بیشتر کراس‌اور به جاد می‌شود؛ قابلیت رانندگی اسپرت همچنین به‌لطف استفاده از سیستم فرمان پیشرفته افزایش یافته است. 

Volkswagen T-Roc R / فولکس واگن

به یاد داشته باشید که فولکس‌واگن، شاسی‌بلند T-Roc R را با برچسب خودروی مفهومی نزدیک به تولید معرفی می‌کند؛ اما همان‌طور که در مورد گلف GTI TCR از طرح مفهومی به مدل تولیدی تکامل یافت، نسخه نهایی این خودرو نیز احتمالا سرنوشت تقریبا یکسانی داشته باشد. ابتدا مدل مفهومی در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۹ به ملاقات علاقه‌مندان خواهد رفت و فروش مدل تولیدی نهایی تا پایان سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد. 
 

منبع: زومیت