موتورسیکلت هوندا CBR1000RR مدل 2017، فایربال مشهور به ادوات الکترونیکی مجهز می شود!

اکنون 25 سال از زمانی که شرکت ژاپنی هوندا (Honda) مدل افسانه‌ای مسابقه ای خود با نام فایربلید (Fireblade) را به بازار ارائه داد می گذرد. مدل جدید این موتورسیکلت اکنون سردمدار محصولات شرکت هوندا بوده و با افزایش قدرت موتور به میزان 10 واحد و کاهش وزن 33 پاوند (15 کیلوگرم) نسبت به نسل قبل خود روبرو شده است. یک ربع قرن پیش بود که مدل CBR900RR  به بازارها عرضه شد. هوندا در سال 1992 میلادی با ارائه این مدل بازارها را بکلی تغییر داد و استفاده از یک شاسی بسیار سبک وزن، آن را در وزنی برابر با موتورهای 600 سی سی آن دوره قرار داد.

همین ایده بود که باعث ساخت موتورسیکلت هایی مانند دوکاتی سوپرلگرا 1299 (Ducati 1299 Superlegerra) توسط شرکت موتورسیکلت سازی ایتالیایی دوکاتی شد. دوماتی سوپرلگرا که از ستاره های نمایشگاه خودروی میلان (EICMA) بود با توجه به قیمت 80.000 دلاری (معادل 300 میلیون تومان) و تعداد محدود تولید (تنها 500 عدد) قطعا موتورسیکلتی نیست که به راحتی در خیابان ها دیده شود. اما هوندا CBR1000RR  جدید محصولی است که قرار است به تعداد نامحدود و به صورت تولید انبود ساخته و به بازارهای جهانی ارائه گردد.

آمارها اینطور نشان داده اند که مدل CBR از سال 2005 تا به امروز تغییر چشمگیری نکرده که این مساله باعث افت فروش مدل های مختلف آن نیز شده است. هوندا مدتی است که به اعداد و ارقام نوشته شده بر روی دفترچه محصولات توجه نکرده و افرادی که به دنبال اعداد بزرگتر بر روی کاتالوگ محصولات هستند از مشتریان موتورسیکلت ها بشمار نمی آیند. در عوض هوندا، موتورسیکلت هایی خوش دست را برای ارائه به بازارها طراحی می کند. موتورسیکلت هایی که قیمت پایین تری داشته و دارای ایمنی، فرمانپذیری مناسب و لذت بخش بوده و قابلیت های قابل قبولی را هم در پیست مسابقه و هم در جاده از خود به نمایش می گذارد.

همانند نمونه ی Race homologation SP specials شرکت هوندا که در ماه گذشته ارائه شد، موتورسیکلت هونداCBR1000RR  فایر بلید نیز به سیستم گاز الکترونیکی، سیستم اندازه گیری داخلی (IMU) 5 محور، کنترل پایداری الکترونیکی، قابلیت جلوگیری از تک چرخ زدن (Wheelie) و سیستم جلوگیری از لغزش در سر پیچ ها (SlideControl) مجهز خواهد بود.

موتورسیکلت هونداCBR1000RR  فایر بلید دارای قابلیت انتخاب نحوه حرکت و همچنین کلیدهای تعویض دنده سریع (Quick shifter) است. قدرت موتور معادل 189 اسب بخار بوده که با توان تولیدی توسط مدل SP برابر است. این موتور وزنی معادل 435 پاوند (197.3 کیلوگرم) دارد.

بجای سیستم تعلیق الکترونیکی که در مدل SP وجود داشت، موتورسیکلت هونداCBR1000RR  فایر بلید از مدل های سیستم تعلیق استاندارد شرکت شوا (Showa) استفاده می کند. مخزن سوخت این موتورسیکلت نیز از جنس تیتانیوم بوده که در نوع خود اولین بار است که در این موتورسیکلت استفاده می گردد. سیستم ترمز توسط 4 پیستون شرکت Tokico بوده که توسط دیسک های 32 سانتیمتری سرعت این موتورسیکلت را کاهش می دهند.

در حال حاضر یکی از مهمترین مواردی که در ساخت وسایل نقلیه رعایت می گردد، میزان آلایندگی آنهاست؛ سازندگان موتورسیکلت نیز باید استاندارد Euro VI را در محصولات خود اعمال نمایند. به همین منظور استفاده از موتورهای الکتریکی در بین سازندگان به امری حیاتی تبدیل شده است.

به اعتقاد برخی از پیشکسوتان صنعت موتورسیکلت، ورود موتورسیکلت هونداCBR1000RR  فایر بلید به جرگه موتورهای نیمه اتوماتیک باعث ناامیدی است. عقیده آنان بر این است که تمامی موتورسیکلت های مسابقه ای باید بطور کامل با دست و توسط انسان کنترل شوند. اما دیگر زمان آن رسیده بود که شرکت هوندا نیز مانند بیشتر رقبای خود از سیستم های کمکی الکتریکی استفاده کند و تولیدات خود را به سطح بالاتری از استاندارد برساند.

شرکت هوندا در سال 1948 در کشور ژاپن تاسیس شد. موسسان این شرکت، چیرو هوندا (Soichiro Honda) و تاکِئو فوجیساوا (Takeo Fujisawa) بودند. این شرکت در حال حاضر بزرگترین تولید کننده موتورسیکلت در جهان بوده و از سال 1958 میلادی به طراحی و تولید انواع موتورسیکلت مشغول بوده است. این شرکت از تولیدکنندگان خوشنام خودروهای سواری نیز بشمار می آید.

نویسنده: یاور قاسمی

منبع: newatlas