پاسات که توسط فولکس‌واگن به عنوان “مهم‌ترین خودروی خانوادگی جهان” توصیف شده جایگاه ویژه‌ای در بین محصولات این خودروساز دارد. نسخه‌ی اروپایی این خودرو که بر پایه‌ی پلتفرم MQB ساخته شده چند هفته‌ی قبل روانه‌ی اتاق عمل شده و حالا آماده‌ی دریافت اولین نسخه‌ی سفارشی خود است. این نسخه‌ی سفارشی تنها به‌صورت استیشن واگن عرضه شده و فقط به تعداد 2 هزار دستگاه ساخته خواهد شد. پاسات R-Line ادیشن اساساً دارای اکثر آپشن های اضافی این خودرو می‌باشد.


پاسات مورد بحث از سیستم چهار چرخ محرک استاندارد سود برده و تنها با پیشرانه‌های فول یعنی 2 لیتری بنزینی 272 اسبی یا 2 لیتری توئین توربودیزل 240 اسب بخاری عرضه می‌شود. این استیشن بزرگ دارای رنگ بدنه‌ی جدید خاکستری مون استون و عناصر مشکی هستند که واضح‌ترین آن‌ها سقف بزرگ مشکی و براق می‌باشد.


تکمیل کننده‌ی این طرح مشکی پوشش آینه‌های جانبی، فریم شیشه‌های جانبی، اسپویلر عقب نصب شده روی سقف و دیفیوزر عقب است. رینگ‌های 19 اینچی نیز طرح مشکی براق را نشان می‌دهند. چراغ‌های عقب LED پاسات R-Line به حالت تیره درآمده‌اند تا با کلیت خودرو همخوانی داشته باشند. چراغ‌های جلو نیز دارای ماتریکس LED مدل‌های فیس لیفت این خودرو می‌باشند.


زمانی که داخل کابین شوید فوراً متوجه طرح مشکی غالبی خواهید شد که شامل صندلی‌های اسپورت R-Line با پوشش چرم ناپا و چرم کربنی می‌باشد. لوگوی R-Line نیز روی رکاب‌های جانبی خودنمایی می‌کند درحالی‌که پدال‌ها نیز از جنس فولاد ضدزنگ هستند.


همان‌طور که قبلاً گفتیم این خودرو تقریباً تمامی آپشن ها را داراست. پشت آمپرهای دیجیتالی، صفحه‌نمایش بزرگ‌تر 9.2 اینچی، سیستم دید محیطی و کنترل دامپر تطبیقی تنها بخشی از تجهیزات این خودرو می‌باشند. دستیار سفر این خودرو باعث می‌شود پاسات R-Line به عملکردهای فرمان، پدال گاز و ترمز تا سرعت 210 کیلومتر در ساعت کمک کند.


این خودرو چند روز دیگر در نمایشگاه ژنو 2019 رونمایی خواهد شد و در کنار آن نیز کراس اوور پرفورمنس T-Roc R خودنمایی خواهد کرد.

 

 

 

منبع: پدال