آئودی نسخه ای دیزلی از SQ5 را معرفی کرده که SQ5 TDI نامیده شده است.

زیر کاپوت این خودرو موتور 3.0 لیتری V6 توربو دیزل به همراه کمپرسور برقی و ساختار هیبریدی متعادل 48 ولتی تعبیه شده است.

این نیرومحرکه قدرت 255 کیلووات و گشتاور 700 نیوتون متر تولید می کند. نیروی این موتور از طریق گیربکس اتوماتیک هشت سرعته به هر چهار چرخ منتقل می شود.

در حالت رانندگی نرمال، دیفرانسیل مرکزی قفل شونده، گشتاور را به صورت 40:60 بین محورهای جلو و عقب توزیع می کند. با توجه به موقعیت، حدود 70 درصد گشتاور می تواند به محور جلو و 85 درصد آن به محور عقب منتقل شود.

2.jpg

سیستم هیبریدی متعادل این خودرو نه تنها ترمز احیا شونده را به همراه دارد، بلکه به خودرو اجازه می دهد موتور را تا سرعت 22 کیلومتر بر ساعت خاموش و روشن کند.

آئودی اعلام کرده SQ5 TDI دارای شتاب صفر تا صد 5.1 ثانیه و بیشینه سرعت محدود الکترونیکی 250 کیلومتر بر ساعت است.

در مقابل، SQ5 TFSI از موتور 3.0 لیتری توربوشارژ V6 بنزینی با قدرت 260 کیلووات و گشتاور 500 نیوتون متر بهره می برد که شتاب صفر تا صد 5.4 ثانیه را فراهم می سازد.

4.jpg

SQ5 TDI از رینگ های آلیاژی 20 اینچی با تایرهای 255/45 و ساختار سیستم تعلیق 30 میلی متر کوتاه تر از Q5 استاندارد بهره می برد.

تجهیزات استاندارد در این خودرو شامل چراغ های جلو و عقب LED، سپرهای اسپرت تر، قاب آینه های کناری با ظاهر آلومینیومی، صندلی های اسپرت با روکش چرم و جیر، نمایشگر سرگرمی اطلاعاتی 8.3 اینچی، هات اسپات وای فای با اتصال اینترنت LTE، اندروید اتو و اپل کارپلی و شارژ بی سیم تلفن همراه است.

Audi-SQ5_TDI-2020.jpg

آپشن های این خودرو شامل رینگ های 21 اینچی کالپیرهای ترمز قرمز، صندلی های چرمی، نمایشگر تجهیزات دیجیتال، سیستم صوتی Bang & Olufsen و دیفرانسیل عقب اسپرت است که به صورت اکتیو گشتاور را بین چرخ های عقب توزیع می کند.

3.jpg

5.jpg

 

 

منبع: وب سایت خودرو