ابطال مجوز شرکت خودرو دیار توسط وزارت صنعت و معدن

معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از ابطال مجوز شرکت سازه‌های خودرو دیار خبر داد. وحید متذکر شد: وزارت صنعت، معدن و تجارت بعد از همگام سازی عملکرد با ضوابط و مستندات قانونی و دستورالعمل‌های ابلاغ شده، جواز شرکت سازه‌های خودرو دیار را باطل کرد. با ما در موتوتل همراه باشید

معاون نظارت بر کالاهای سرمایه ای و خدمات سازمان حمایت بیان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت براساس تبصره ماده (۱۱) دستورالعمل نحوه صدور گواهی فعالیت نمایندگان، تولیدکنندگان، دفاتر و شعب شرکت های خارجی عرضه کننده کالاهای سرمایه ای در ایران مجوز شرکت سازه های خودرو دیار را ابطال کرد.

منایی همچنین اعلام کرد: صدور بیانیه تعلیق فعالیت این شرکت توسط دبیرخانه ی هیئت عالی نظارت و به دلیل عدم پاسخگویی، عدم ایفای به موقع تعهدات و عدم تایید عملکرد آن شرکت از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان شکل گرفته است.

وی اضافه کرد: نکته قابل توجه  این است که براساس این بیانیه، شرکت نام برده همچنان موظف به ارائه خدمات پس از فروش خودرو برای کالاهای فروخته شده به مشتریان قبلی بوده و در این زمینه نظارت مستمر تا ایفای کامل حقوق مصرف کنندگان از سوی سازمان حمایت انجام خواهد شد.

منایی متذکر شد: طبق دستورات ساماندهی فعالیت نمایندگی های رسمی شرکت های خارجی عرضه کننده کالا و خدمات خارجی در داخل کشور ابلاغی وزیر صنعت، معدن و تجارت کلیه شعب و دفاتر شرکت‌های خارجی تولیدکننده کالا و خدمات که در ایران مستقر بوده و اختیار قانونی لازم به منظور انتخاب و تعیین نمایندگی های توزیع و فروش را دارند، موظفند با ارائه مدارک لازم نسبت به دریافت گواهی فعالیت اقدام کنند در غیر این صورت با متخلفان برابر قانون برخورد می شود.

وی افزود: هموطنان در صورت مواجهه با هرگونه تخلف در این زمینه به خصوص فروش یا پیش فروش خودرو توسط شرکت های متفرقه ای که نمایندگی رسمی از شرکت های تولیدکننده خارجی ندارند، می توانند مراتب را برای رسیدگی از طریق سامانه ۱۲۴ به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان یا از طریق ارسال شکایات به واحد ستاد خبری و سازمان صنعت، معدن و تجارت استانها در سراسر کشور مطرح و پیگیری کنند.

منبع: ایسنا