آلفارومئو: 9 خودروی جدید تا سال 2021 راه اندازی خواهد شد

ارائه مدل جدید مدل استلویو (Stelvio) شرکت ایتالیایی آلفارومئو (Alfa Romeo)، اولین قدم این شرکت در راه اجرای استراتژی جدید خود خواهد بود. این شرکت پیشتر اعلام کرده بود که برنامه ای برای تولید 9 مدل جدید از خودرو در کلاس های مختلف تا سال 2021 میلادی دارد. با توجه به تجربه موفق در رقابت با سری 3 خودروهای شرکت ب ام و که توسط مدل جیولیا (Giulia) انجام شد، شرکت آلفارومئو تصمیم گرفت که با تولید خودرویی بر اساس طراحی این مدل موفق، وارد بازارهای جهانی خودروهای SUV شاسی بلند شود. این شرکت با ارائه مدل استلویو (Stelvio) در نمایشگاه لس آنجلس اظهار کرده که این خودرو از بهار سال آینده میلادی به بازارهای جهانی ارائه خواهد شد.

رید بیگ لند (Reid Bigland) مدیر جدید این شرکت اعلام کرده که آلفارومئو با ارائه چندین مدل جدید و بازطراحی شده قرار است که به هدف اصلی خود یعنی افزایش فروش خودروهای تولیدی تا سال 2020 برسد. بیگ لند که قبلا مدیر بخش آمریکای شمالی شرکت آلفارومئو و همچنین مدیرعامل برندهای RAM و Dodge نیز بوده، اعلام کرده است: " هدف اصلی ما رقابت شانه به شانه با خودروسازان آلمانی است. این رقابت در همه بخش های شرکت خواهد بود و این هدف قطعا در بازه زمانی کوتاه 2 ساله بدست نخواهد آمد. حتی با معرفی مدل جدید SUV یعنی استلویو، ما تنها قادر به پوشش دادن بخشی از بازار خواهیم بود. به همین دلیل نیاز به یک استراتژی دقیق برای طراحی و تولید بهترین خودروهای ممکن داریم."

شرکت آلفارومئو در سال 2001  با تولید بیش از 200.000 دستگاه به فعالیت مشغول بود. اما با یک سقوط طولانی تنها قادر به فروش 60.000 دستگاه در سال جاری بوده است. اما این شرکت با ارائه مدل جیولیا توانست اندکی شرایط خود را بهبود بخشیده و عرضه مدل جدید استلویو نیز به بهبود بازار این خودروساز معتبر و قدیمی ایتالیایی کمک شایانی نموده است. در ادامه به مرور برخی از خودروهای آتی این شرکت خواهیم پرداخت.

خانواده خودروهای SUV شرکت آلفارومئو

مدل جدید شاسی بلند استلویو که سال گذشته و با نظرسنجی از مردم نامگذاری شد، قرار است رقیبی برای خودروهایی مانند ب ام و X3 و آئودی Q5 باشد. بیگ لند با تاکید بر این نکته که تمام خودروهای شرکت آلفارومئو بر پایه هدفی خاص و مشخص ساخته شده اند، اعلام کرد که مدل استلویو نیز از این قاعده مستثنی نیست. از نظر توانایی های دینامیکی این خودرو قابلیت رقابت با رقبایی همچون جگوار F-Pace و پورشهماکان (Macan) را خواهد داشت. با قیمت نزدیک به 40.000 پوندی (190 میلیون تومان) این خودرو مجهز به طیف وسیعی از پیشرانه های 6 سیلند دیزل و بنزینی خواهد بود. برای برآورده کردن قابلیت های اسپرت بیشتر، موتوری 2.9 لیتری 6 سیلندر همراه با دو توربوشارژر مانند مدل کوادروفوگلیو (Quadrofoglio) نیز برای این خودرو درنظر گرفته شده است.

بیگ لند در ادامه اشاره کرد که تولید خودروهای SUV سایز بزرگ نیز در برنامه 5 ساله این شرکت وجود دارد. او با اشاره به اینکه درحال حاضر بازار خودرو بیشتر به سمت این کلاس از خودروها سوق پیدا کرده است از تلاش این شرکت در تصاحب بخش بزرگی از بازار خبر داد. وی اضافه کرد: "چند سال پیش اگر کسی در مورد یک مدل از خودروهای آلفارومئو در کلاس SUV صحبت می کرد با وی به شدت برخورد می شد و این حرف وی به نوعی توهین به مقدسات بشمار می آمد. اما اکنون دیگر همچین طرز فکری وجود ندارد. آنچه در بازار خودرو مهم است سلیقه مردم و بازار بوده و ما وظیفه داریم که برای برآورده کردن خواسته های آنها خودروی موردنظر را تولید نماییم."

بنظر می رسد مدل های بزرگتر این خودروساز بر پایه مدل مازراتی لوانته (Maserati Levante) تولید شود. در این صورت رقبای آن خودروهایی مانند سری X5 شرکت ب ام و و آئودی Q7 خواهند بود. قرار است این مدل ها در سال 2018 میلادی راهی بازارهای جهانی شوند. بیگ لند در مورد این مدل از خودروهای SUV سایز بزرگ اینطور توضیح داد: "هر خودرویی که شرکت آلفارومئو در هر کلاس و اندازه ای تولید کند، دارای یک فاکتور خاص خواهد بود: چابکی. زمانی ساخت یک خودرو SUV با قابلیت های دینامیکی بالا، غیرممکن بنظر می رسید. اما تجربه ساخت مازراتی لوانته نقض این باور را ثابت کرد. البته این خودرو تنها قابلیت حمل 5 نفر را داشت نه 7 نفر!"

وی در پاسخ به دیگر دلایل ساخت خودروهای SUV توسط این شرکت اینطور پاسخ داد: "ده سال پیش تنها راه مقابله با خودروسازان آلمانی تولید سدان های بزرگ بود. اما در حال حاضر این رقابت به خودروهای شاسی بلند تغییر جهت داده است." البته قرار است که کلاس دیگری نیز در خودروهای شرکت آلفا ایجاد شود. این کلاس خودروهای شاسی بلند سایز متوسط که احتمالا در اواخر این دهه به بازارها راه پیدا می کند، برای رقابت با مدل X4 شرکت ب ام و ساخته خواهد شد. همچنین شایعات حاکی از این است که یک مدل کوچکتر نیز برای مقابله با مدل X1 ب ام و نیز در دستور کار شرکت آلفارومئو قرار دارد.

خانواده سدان های شرکت آلفارومئو

مدل جدیدی که به احتمال زیاد بعد از استلویو ساخته خواهد شد، مدل جیولیا استیت (Giulia Estate) نام دارد. این مدل بنابر اعلام قبلی در نمایشگاه ژنو (Geneva) سال 2017 میلادی به نمایش در خواهد آمد. بر اساس یک سری اطلاعات محرمانه تیم طراحی این خودرو بر روی ظاهری اسپرت تمرکز کرده اند. این مدل برای رقابت با ب ام و سری 3 تورینگ طراحی شده است. هنوز اطلاعات مشخصی درباره تولید خودرویی برای رقابت با سری 5 ب ام و وجود نداد. اما بنظر می رسد که آلفارومئو قصد دارد تا دوباره تولید مدل آلفتا (Alfetta) را که در دهه های 70 و 80 میلادی به بازارها عرضه می شد را شروع نماید.

نسل جدید آلفارومئو جولیتا

مدیران شرکت آلفارومئو اینطور اعلام کرده اند که مدلی جدید بر اساس مدل فوق العاده موفق جولیتا (Giuietta) ساخته خواهد شد. این مدل که در بازارهای اروپایی خوش درخشیده بود، با رشد فروش در آمریکا و چین نیز روبرو شده است. بر اساس اعلام مدیران، در سه سال آینده مدل کشیده این خودرو با نام جولیتا استیت (Guilietta Estate) نیز راهی بازارها خواهد شد. بر اساس شایعاتی که در شرکت وجود دارد، مدل فعلی جولیتا که از سال 2010 در حال تولید است به زودی با مدل جدید جایگزین نخواهد شد. این مدل از خودرو نزدیک به 30 درصد از کل فروش شرکت در اروپا را تشکیل می دهد.

نسل جدید آلفارومئو بررا

با وجود اینکه تولید خودروهای SUV برای شرکت آلفارومئو از بالاترین اولویت برخوردار است، مدیران شرکت این را درنظر دارند که تولیدات آلفارومئو از خط اصلی خود یعنی تولید خودروهای اسپرت غافل نمانند. این شرکت در حال کار بر روی مدل قبلی بررا (Brera) است که در سال 2010 از خط تولید خارج بوده، و در نظر دارد که این خودرو را که با عناوینی همچون کم قدرت و سنگین از سوی منتقدان روبرو شده بود دوباره و با بازنگری های جدید تولید نماید. این مدل در دو کلاس کوپه (Coupe) و اسپایدر (Spider) تولید خواهد شد و زودتر از سال 2020 به بازارهای راه پیدا نخواهد کرد. مطلعین از داخل شرکت آلفا اینطور اعلام کرده اند که این مدل بر پایه مدل جیولیا ساخته خواهد شد و از لحاظ طراحی و قابلیت های دینامیکی خیره کننده خواهد بود. البته شرکت آفارومئو باید درنظر داشته باشد که این خودرو با تجربه ای مانند بررا نسل قدیم مواجه نشود. بررا در طی 5 سال تنها 35.000 دستگاه فروش داشت.

نسل جدید میتو

نسل قبلی آلفارومئو میتو (Mito) (این خودرو کوچک شرکت که از سال 2008 در خط تولید قرار دارد)، خودرویی نسبتا موفق بوده و با فروش 65.000 دستگاه در سال 2009 از بازار مناسبی برخوردار بود. سال گذشته با فروش 14.000 دستگاه نیز چیزی نزدیک به 25 درصد کل فروش خودروهای تولیدی این شرکت را در دست داشت. البته یکی از موانع بر سر راه این مدل فوق العاده کوچک، عدم تمایل بازارهایی مانند آمریکای شمالی و آسیا به همچین کلاسی از خودروها است. بیگ لند در این مورد می گوید: "مدل میتو هنوز هم برای بازار اروپا ساخته خواهد شد و ما درصدد بهبود و بروزرسانی قابلیت های آن خواهیم بود."

برنامه فروش

در سال 2014 میلادی در شرکت آلفارومئو برنامه ای تدوین شد که طی آن می بایست تولید خودروهای این شرکت با افزایش 800 درصد در طی چهار سال روبرو شده و تعداد خودروهای تولیدی این شرکت به 400.000 دستگاه در طول سال برسد. این رقم در حدود تولید سالیانه مدل های شرکت لندرور (Land Rover) و نزدیک به 2 برابر تولید فعلی تولیدات شرکت خودروسازی جاگوار (Jaguar) خواهد بود. با وجود اینکه این خودروساز قصد حضور موفق در بازارهای آمریکا را دارد، با تعداد 145 نمایندگی فروش این امر ممکن نبوده و برنامه بر این است که تعداد این نمایندگی های فروش به 200 در سال آینده و در نهایت به تعداد 280 واحد برسد. هدف این شرکت فروش 150.000 دستگاه در سال در بازارهای آمریکا تعیین شده است.

فروش 150.000 دستگاه خودرو در سال در قاره اروپا برای این شرکت محتمل بنظر می رسد اما فروش این شرکت در بازارهای آسیا و بخصوص بازار داغ چین پایین بوده و برنامه بر این است که با استفاده از روش های مدیریتی، تبلیغاتی این فروش را به 80.000 تا 100.000 دستگاه برسد. همچنین شرکت آلفارومئو با معضل خودروهای هیبریدی و الکتریکی نیز درگیر شده است. حضور قدرتمند خودروهای SUV این شرکت در بازار آمریکا منوط به این بوده که این محصولات به موتورهای برقی نیز مجهز شوند. همین مساله نیز نیازمند یک استراتژی جدید و قدرتمند خواهد بود.

هرچند شرکت آلفارومئو توانایی عبور از استانداردهای گروه خودروسازی فیات-کرایسلر (FCA) را دارد، اما همه این موارد بستگی مستقیم به میران فروش و موفقیت مدل جیولیا خواهد داشت.شرکت آلفارومئو در سال 1910 در کشور ایتالیا تاسیس شد. نام این شرکت نیز برگرفته از شرکت خودروسازی Anonima Lombarda Fabbrica Automobili (A.L.F.A) و نام خانوادگی کارآفرین فرانسوی و نیکولا رومرو (Nicola Romero) است. نیکولا رومرو، الکساندر داراک (Alexander Darracq) و اوگو استلا (Ugo Stella) از تاسیس کنندگان این شرکت بودند. کمپانی آلفارومئو با بیش از 105 سال سابقه، به خودروسازی که محصولات آن از توانایی های فنی بسیار بالا در کنار لوکس و مجلل بودن، برخوردار هستند مشهور بوده است. این شرکت در حال حاضر در مالکیت گروه خودرو سازی فیات – کرایسلر (Fiat Chrysler Automobiles) قرار دارد.

منبع: autocar