استون مارتین از جمله آخرین سازندگان خودروهای لوکس اسپرت به شمار می‌رود که سعی دارد در سبد محصولات خود شاسی‌بلند نیز داشته باشد. در حالت معمولی محصولات استون مارتین لوکس، باوقار، متوازن و به طرز وحشیانه‌ای سریع هستند؛ اما هم‌اکنون مهندسان این شرکت تصمیم گرفته‌اند تا خودرویی متناسب با شرایط رانندگی آف‌رود نیز تولید کنند. 

Aston Martin DBX / استون مارتین شاسی بلند

ویدئویی در کانال رسمی استون مارتین در یوتیوب نشان می‌دهد که مدل استتارشده از شاسی‌بلند DBX به‌عنوان بخشی از تست آب‌وهوای سرد در سوئد رانده می‌شود. بیشتر زمان این ویدئوی ۴۰ ثانیه‌ای به دریفت استون مارتین DBX روی برف‌ها سپری شده است و عملکرد خوب آن را در چنین هوایی نشان می‌دهد. 

Aston Martin DBX / استون مارتین شاسی بلند

براساس اطلاعات وبسایت این شرکت، استون مارتین DBX در ولز نیز مدتی تحت آزمایش رالی قرار گرفته است. در اینجا DBX توانایی آف‌رود خود را نشان می‌دهد درحالی‌که به مهندسان اطلاعات مهمی ارائه خواهد داد تا بتوانند برای پیشبرد نسخه نهایی و تولیدی از آن استفاده کنند.

Aston Martin DBX / استون مارتین شاسی بلند

استون مارتین DBX باید مراحل دیگری را در چند محل دیگر نیز بگذراند. از جمله این مکان‌ها می‌توان به توندرا یخ‌زده در قطب شمال (و همچنین در سوئد)، بیابان‌های داغ و سوزان خاورمیانه، اتوبان‌های آلمان و همان‌طور که ممکن است حدس زده باشید، پیست نوربرگ‌رینگ اشاره کرد. 

شاسی‌بلند اسپرت استون مارتین DBX سال آینده عرضه خواهد شد و در کارخانه جدید این شرکت در ولز ساخته می‌شود. هنوز قیمت دقیقی برای این خودرو تأیید نشده است، اما می‌توان انتظار داشت که قیمت مدل پایه آن از حدود ۱۶۸ هزار و ۶۰۰ دلار آغاز شود. تقریباً می‌توان این مبلغ را هم‌اندازه بنتلی بنتایگا و کمتر از مبلغ پرداختی برای شاسی‌بلند رولزرویس کالینان برآورد کرد. 

Aston Martin DBX / استون مارتین شاسی بلند

گفته می‌شود که استون مارتین DBX از پیشرانه ۴ لیتری خورجینی هشت سیلندر مجهز به توربوشارژر دوقلو بهره می‌برد؛ همان پیشرانه‌ای که استون مارتین ونتیج نیز در اختیار دارد و ۵۱۰ اسب‌بخار قدرت تولید می‌کند. چنین قدرتی باعث می‌شود تا شاسی‌بلند DBX در زمانی حدود ۴.۵ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتربرساعت برسد، درحالی‌که بیشینه سرعت آن به ۲۷۳ کیلومتربرساعت می‌رسد. برخلاف تمام مدل‌های استون مارتین، DBX از سیستم چهار چرخ محرک بهره می‌برد، بنابراین برای رانندگی آف‌رود مناسب است. 


 

منبع: زومیت