پاسخ شرکت جیپ به آوای وحش: جیپ Renegade Desert Hawk

جیپ به عنوان شرکتی که شهرت آن ساخت دلاورانی دو دیفرانسیل و پرقدرت برای درنوردیدن تپه ها بوده، باید بیشتر تمرکز خود را به جای تولید نمونه های کوچک شهری، بر روی ساخت همه جا رو هایی با جثه های بزرگ قرار دهد. مدل رنگید (Renegade) فعلی با اینکه تقریبا بر روی هیچ سطحی غیر از آسفالت قدم نخواهد گذاشت، با استفاده از پکیج TrailHawk مجهز به قابلیت های حمل بار و یدک کشی نیز خواهد شد. این مدل در نمایشگاه خودروی لس آنجلس سال 2016 به نمایش در خواهد آمد. با موتوتل همراه باشید.

بر اساس رسوم متداول اولین نقطه ای که در مورد این مدل از جیپ رنگید مورد جراحی قرار گرفته، طراحی بدنه و نمای ظاهری آن است. مدل جیپ رنگید دیزرت هاوک یا شاهین صحرا (Jeep Renegade Desert) به رینگ های 17 اینچی رنگ شده مجهز شده است. این رینگ ها هماهنگی خوبی با برچسب های نصب شده بر روی در موتور (Hood) و در صندوق عقب (Boot Lid) داشته و همچنین با توجه به تضادی که با رنگ قهوه ای کمرنگ خود خودرو دارد، نمای زیبایی را به این مدل بخشیده است.

سیستم یدک کشی نسبتا قوی نیز بخش پشتی رنگید مدل DesertHawk نصب شده است. پکیج تقویتی TrailHawk نه تنها قدرت تولیدی رنگید را کاهش نداده، بلکه با استفاده از گیربکس با ضریب حرکت 20:1، سیستم تغییر حالت دیفرانسیل، محافط زیر خودرو در هر دو قسمت عقب و جلو و قلاب های یدک کشی در عقب و جلو خودرو، توانایی های آن را به مراتب بیشتر از مدل استاندارد نیز کرده است.

این خودرو، 8.7 اینچ (22 سانتیمتر) از زمین فاصله دارد. همچنین چرخ های این خودرو به منظور دسترسی به قابلیت عبور از موانع با ارتفاع زیاد 8.2 اینچ (21 سانتیمتر) جای بازی دارد. این خودرو قابلیت عبور از جریان های آب با عمق حداکثر 19 اینچ (48 سانتیمتر) را نیز دارد. در مورد طراحی داخلی نیز تغییرات پکیج TrailHawk با چند تغییر جزئی، مجهز به پوشش چرمی صندلی های خودرو و کفپوش مناسب با هر نوع شرایط آب و هوایی شده است. این تغییرات اگرچه این خودرو را به قابلیت های مدل رانگلر (Wrangle) نمی رساند، اما برای شروع هم کافی بنظر می رسد.

در کنار این مدل از جیپ رنگید یک مدل دیگر نیز با نام آلتیتیود (Altitude) نیز معرفی می گردد. این مدل از عقب تا جلو به رنگ مشکی رنگ آمیزی است. تمام تزئینات مدل استاندارد که با کروم پوشیده شده بودند نیز با مدل هایی به رنگ مشکی تعویض شده اند. حتی رینگ ها و چراغ های عقبی نیز هم از این تغییر رنگ مصون نمانده و آنها نیز با رنگ مشکی رنگ آمیزی شده اند. البته این که رنگ های مشکی این خودرو بعد از یک سواری در جاده های خاکی چه جلوه ای خواهند داشت مساله دیگری است!

پروسه سیاه کردن به داخل کابین خودرو نیز کشیده شده است. تودوزی های چرمی و دوخت ها همه به رنگ مشکی هستند. هر دو مدل جیپ رنگید دیزرت هاوک (Jeep Renegade DesertHawk) و آلتیتیود (Jeep Renagade Altitude) در نمایشگاه لس انجلس در معرض دید بازدیدکنندگان قرار خواهند گرفت. این دو خودرو در ماه ژانویه سال 2017 میلادی به فروشگاه های جهان خواهند آمد و قیمتی معادل 22.390 دلار (معادل 85 میلیون تومان) در مدل آلتیتیود و 28.140 دلار (معادل 105 میلیون تومان) در مدل دیزرت هاوک خواهد داشت.

شرکت خودروسازی جیپ در سال 1941 تاسیس شده است. این خودروساز آمریکایی همیشه به ساخت خودروهایی با توانایی عبور از موانع سخت معروف بوده است و مدل های محبوبی مانند مدل ویلیز، رانگلر  و چروکی را تولید و به بازارهای جهانی عرضه کرده است. شرکت جیپ در حال حاضر تحت مالکیت گروه خودروسازی فیات-کرایسلر قرار دارد.

منبع: newatlas