اندکی پس از معرفی غیرمنتظره‌ی هیوندای سوناتا 2020، کره‌ای‌ها تأیید کردند که این کوپه‌ی چهار درب جدید از سومین نسل پلتفرم خودرویی خود بهره‌مند است.


این پلتفرم جدید که در سوناتای جدید بکار رفته زیرساخت دیگر محصولات هیوندای هم خواهد بود. این شرکت می‌گوید سومین نسل پلتفرم خودرویی خود ساختاری متشکل از فولاد با کشش بسیار بالاست که باعث می‌شود بسیار بهتر از ساختار قبلی عمل کند.


از نظر ایمنی، این ساختار جدید با بهبود جذب انرژی همراه شده و باعث به حداقل رسیدن اثر تصادف روی کابین می‌شود. همچنین این پلتفرم به گونه‌ای طراحی شده که چرخ‌ها در زمان برخورد از گوشه به سمت بیرون حرکت کنند و ایمنی سرنشینان بهتر شود. این تکنولوژی همچنین باعث جلوگیری خودرو از چرخش شده و ریسک برخورد دوم را پایین می‌آورد.


علاوه بر بهبود ایمنی در ساختار جدید سوناتا، این پلتفرم باعث بهبود پرفورمنس نیز شده است. یکی از راه‌های بهبود پرفورمنس توسط معماری جدید سوناتا سود بردن از سیستمی است که برای کنترل جریان هوای ورودی به محفظه پیشرانه و کاهش گرمای تولیدی طراحی شده است.


پلتفرم نسل سوم هیوندای همچنین سبک‌تر از ساختار قبلی بوده و مرکز ثقل پایین‌تری دارد. این امر باعث بهبود هندلینگ خودرو می‌شود. همچنین پلتفرم جدید به سوناتا 2020 کمک می‌کند سر و صدا، لرزش و ناهنجاری کمتری داشته باشد.


در آینده چیزهای بیشتری از این خودروی جدید خواهیم شنید.

 

 

منبع: پدال