دیدن رانندگان خشن و پرخاشجو در بزرگراه‌ها کاملاً معمول است مخصوصاً اگر در کالیفرنیا زندگی کنید این صحنه‌ها را چندین بار خواهید دید.


GasBuddy به تازگی مطالعه‌ای در این زمینه انجام داده و گفته می‌شود خشن‌ترین رانندگان آمریکایی در لس‌آنجلس حضور دارند. کالیفرنیا کاملاً در این لیست جا افتاده و پس از آن نیز شهر ساکرامنتو در رتبه‌ی سوم خشن‌ترین رانندگان قرار دارند. در رتبه‌های بعدی این لیست شهرهایی همچون سان‌فرانسیسکو و سن‌دیه‌گو هم دیده می‌شوند.


اگرچه کالیفرنیا به خاطر رانندگان عصبانی و خشن خود شناخته می‌شود اما چندین شهر دیگر از ساحل شهری آمریکا هم در بالای این لیست دیده می‌شوند. فیلادلفیا در رتبه‌ی دوم این لیست قرار داشته و در رتبه‌های چهارم و هفتم هم شهرهای آتلانتا و اورلاندو جای گرفته‌اند.

تکمیل کننده‌ی 10 شهر اول آمریکا از نظر پرخاشگرترین و خشن‌ترین رانندگان شهرهای دیترویت، آستین، تگزاس و لاس‌وگاس هستند.


بنا به گفته‌ی GasBuddy، این رتبه‌بندی با استفاده از داده‌های به دست آمده از اپلیکیشن این شرکت انجام شده است. GasBuddy می‌تواند داده‌های جی‌پی‌اس و دیگر اطلاعات گوشی هوشمند راننده را جمع‌آوری کند. اگرچه هدف اصلی این سرویس بهبود مصرف سوخت خودرو است اما داده‌های آن می‌تواند برای تشخیص زمانی که عادت رانندگی بدی رخ می‌دهد هم استفاده شود.


این شرکت به عنوان بخشی از برنامه‌ی مطالعاتی خود نگاهی هم به داده‌های بزرگ‌ترین مناطق شهری داشته است. پس از آن تعداد عادات رانندگی بد از جمله سرعت بالا، کشیدن ترمزدستی و شتاب گیری سریع و خطرناک تخمین زده شده‌اند.


بدترین شهرها از نظر کشیدن ترمزدستی عبارت‌اند از فیلادلفیا، لس‌آنجلس و سان‌فرانسیسکو؛ اما سرعت زیاد به کرات در شهرهای سن‌دیه‌گو، اورلاندو و دیترویت دیده می‌شود. بیشترین میزان شتاب گیری سریع نیز در لس‌آنجلس، فیلادلفیا و لاس‌وگاس مشاهده شده است.


این مطالعه همچنین نشان داده که خشن‌ترین رویدادهای خودرویی در جمعه‌ها رخ می‌دهد. البته این موضوع خیلی جای تعجبی ندارد زیرا بسیاری از مردم پس از یک هفته‌ی کاری به خانه می‌روند تا از آخر هفته‌ی خود لذت ببرند.

 

 

 

منبع: پدال