همه منتظر نمایشگاه اتومبیل لس آنجلس بودیم و اینم آلفا رومه‌ئو اِستِلویو  ESTELVIO
یه شاسی‌بلند شیک و زیبا,  بعضیا بهم گفتند پس بالاخره شاسی‌بلندها هم میتونن خوشگل باشن.
 بله, همینطوره. اِستِلویو یه شاسی‌بلند بی‌نظیر و زیبای ایتالیاییه. اما باید بدونین رقیب جگوار اف.پِیس و پورشه ماکان هست. این شاسی‌بلند دقیقاً هم‌اندازه‌ی پوشه ماکان هست ولی عرضش یذره بیشتره.
این نسخه‌ی "کوآدری فولیو" quadrifolio هست که بازده بالایی داشته و کمی با کمک شرکت دوست، فراری ساخته شده. موتور 2900 سی سی توئین‌توربوی شش‌سیلندر داره که قدرتش 503 اسب بخاره. این ماشین که چهارچرخ محرکه، سریعتر از هر شاسی‌بلند دیگه است و باید باورش کنین. قبل از اینکه نمای خارجی رو بررسی کنیم باید بیاین داخل تا اتاقش رو ببینیم.  1:00  
خب، ممکنه در لحظه اول از دیدنش دلسرد بشیم, ولی فرق آلفا با بقیه‌ی ماشینها در کیفیتشه. این ماشین رقیب پورشه و جگواره که هردو تراز اول هستن. نمای اولیه, خیلی خوبه و چرم دوخته شده روی داشبورد و نمایشگر بزرگش به چشم میان. نمایشگر غیرلمسیه و کنترلگرش روی کنسول وسطه.
جاداری صندلی عقب و گنجایش صندوق هم خداروشکر زیاده. این ماشین رقابتی جدی ایجاد خواهد کرد. قیمت این خودرو خیلی نزدیک به پورشه ماکان خواهد بود. یعنی مدل پایه‌اش حدود 60هزار دلار قیمت داره. پس پولاتونو سریع جمع کنین. من که وسوسه شدم.
این ماشین مورد علاقه‌ی من در نمایشگاه 2016 لس آنجلسه. جگوار آی.پِیس کانسپت. فعلاً به مفهومی بودنش توجه نکنین چون این ماشین الکتریکی با همین شکل در سال 2018 معرفی خواهد شد. نماینده جگوآر به من گفت این اولین رقیب برای محصولات تِسلا هست. مرسدس‌بنز خواب بدی برای تسلا دیده بود، ولی جگوآر پیشدستی کرده. بنظر من آی.پِیس بی‌اندازه زیباست, طراحیِ تهاجمی داره و اتاقش خیلی جاداره, و برای اولین بار گلگیرِ جلوی جگوار برآمده است که از"جگوارِ مفهومیِ، سی.اِکس75 " به ارث برده. یه ویژگی جدید دیگه از جگوار, جلوپنجره‌یِ بزرگ و عریضشه که سنت قدیمی جگواره. همچنین پک الکترونیکی قوی, باتریهایی که روی شاسی جدید و بین دو محور نصب شدند و گرانیگاه پایینی ایجاد کردند. یعنی باتریش 12 سانتیمتر پایینتر از اف.تایپ هست.  با اینکه ماشین خیلی سنگینیه و 2100 کیلوگرم وزن داره، کماکان قدرت بالایی داره و صفرتا صد رو در حدود 4 ثانیه پر میکنه و با یکبار شارژ میتونه بیش از 480 کیلومتر مسافت رو طی کنه. گرچه کمی زوده بخوایم قیمتش رو اعلام کنیم, ولی حدود 70 هزار دلار خواهد بود که در مقایسه با تسلا ارزشی باورنکردنی خواهد داشت. خاص بودنش نه فقط بخاطر عملکرد و قیمت، بلکه بخاطر طراحی‌ خاصشه. بیاین نگاهی توش بندازیم. 
 حق نداریم به چیزی دست بزنیم ولی میبینیم که کنسول مرکزی فانتزی و مدرنه,  این نمای داخلی جگوارهای آینده است. یه نمایشگر تی.اف.تی در جلوی راننده هست که جایگزین نمونه قبلی شده. نمایشگرهای لمسی دیگه هم هست که روی کنسول قرار داره و برای تجهیزات بکار میره. حتی کنترلگر تهویه‌هاش, هم زیبا و هم لمسیه. آدم رو به وجد میاره. لوگوهای جگوار روی صندلی و حتی روی تشک‌ها دیده میشه. صندوق داشبورد هم خیلی زیباست و نقش یه دستکش توش ترسیم شده. بهترین مزیت این طراحی فضای زیاد اتاقشه. صندوق عقبش از بی.ام.دابلیو سری7 هم بزرگتره. این ماشین مدل 5نفره هم داره. همچنین یک صندوق عقب و صندوق جلوی بزرگ, که صندوق جادار هم در ایالات متحده و هم در بریتانیا از مزیتهای اصلی بشمار میره! این ماشین مورد علاقه‌ی منه و بی‌صبرانه میخوام برونمش. نه تنها عملکردش عالیه، بلکه زیباییش هم ضمیمه شده.
بازیگر2) به بخش معرفی محصولات مرسدس خوش آمدید. این هم مرسدس بنزِ Amg E63
خب, این مدل سوپرسالن چه چیز جدیدی داره؟ راستشو بخواین خیلی چیزا. از موتورش شروع میکنیم.
یه موتور 6300 سی سی هشت‌سیلندر تنفس‌طبیعی که توئین توربو هست و جای نگرانی نیست. این موتور 603 اسب بخار نیرو تولید میکنه و قوی‌ترین مرسدس بنز e-class هست که تابحال ساخته شده. این موتور با گیربکس 9دنده‌ی اتوماتیک و برای اولین بار سیستم چهارچرخ محرک ارائه میشه. E63 جدید همچنین حالت دریفت هم داره که تکنولوژی کنترلیش خاموش میشه. در حالت دریفت، "سیستم کنترل کشش" خاموش میشه. پس اگر در اون وضعیت گاز هرز بدین، تایرهای عقب ماشینتون نابود میشن. حالا با من بیاین توی ماشینو ببینیم.
در این ای.کلاس e63 بهترین آپشنهای سری eکلاس دیده میشه. ترکیبی از فیبرکربنی، آلومینیم و چرم در سرتاسر داشبورد وجود داره. دو نمایشگر زیبای 12.3 اینچی داره که چون ماشین خاموشه چیزی نمیبینیم.
ولی فرمونش پارچه‌ی آلکانتارا داره و پشت فرمون "پدل شیفتر" داره و هرجا رو که نگاه میندازید، فیبرکربنی میبینید. پس چیز باکلاسیه.
میپرسین کِی میتونین یدونه بخرین؟ در سال 2017 مرسدس, مدل اس رو با قیمت 90هزار دلار وارد بازار خواهد کرد.   5:50
بازیگر1) الان در بخش معرفی محصولات مینی در نمایشگاه اتومبیل لس‌انجلس هستیم. مینی؟ جداً کوچیکه؟ ولی این بزرگترین مینی هست که این شرکت تابحال ساخته. چیزی بین آئودی کیو2 و کیو3.
اندازه‌اش بزرگتر شده. به کاپوتش دقت کنین تا متوجه بشین. طراحیش هم جالب شده. بدنه‌اش جعبه‌ای شده و لبه‌ی چهارگوش داره و نه‌تنها مینی هست بلکه ظاهری عضلانی‌تر پیدا کرده. ریل باربند سقف که در شاسی‌بلندهای بزرگ میبینیم اینجا هم دیده میشه. این تیپ "کوپر اس" هست که چهارچرخ محرکه. بدنه بزرگتر از قبل شده. اما یادتونه که از جاداری مینی‌های قدیمی انتقاد شدیدی وجود داشت, ماشین اصلاً جادار نبود و مردم ماشین جادار میخواستن. حالا میپرسین داخلش چه شکلیه؟ میخواین ببینین؟  
بیاین تو، این داخل کلی جا هست. فضای زیادی برای زانوها و سر. صندلیش زیادی عقب اومده, مطمئنم باید جلوتر باشه. اما با اینحال شاسی‌بلند جاداریه که قبلاً هرگز اینطور نبود. هنوز تونل میل‌گاردان مسطح نشده و زیر پای سرنشین وسط رو اشغال کرده و مجبورید پاها رو از هم جدا بذارین. از گنجایش صندوق مدل قبلی خیلی انتقاد شد, ولی حالا ببینین. ببخشید نور کمه و تاریکه. اما این زیر جای لوازم دیگه هست و یه تشک ضربه‌گیر برای حفاظت از سپر داره. کار زیرکانه‌ای بود. فضای زیادی برای نگهداری لوازم در زیر کفی هست ولی قیمتش افزایش پیدا کرده و 20هزار دلار شده. بهرحال چراغهای ال.ای.دی و امکانات دیگه هزینه داره. ولی مینی بزرگتر از همیشه و شاید بهتر از همیشه شده.