درحالی که کیفیت سواری ماشینها و امنیتشون داره به کمال میرسه، تکنولوژی جدید هم باعث شده بعضی ماشینهای مدرن خیلی مجهز باشند. برنامه‌ای درمورد دو ماشین صدرنشین براتون آماده کردیم که آخرین تکنولوژی دیجیتالی رو معرفی میکنن. برنده‌های این تجهیزات در دو طبقه‌بندی مجزا قرار میگیرند. 
یک گروه که جدیدترین میزان تکنولوژی رو به ازای مبلغ کمی ارائه میکنه و یکسری ماشین لاکچری که پیشرفته‌ترین ابزارهای موجود و مفید امروزی رو در قالب لاکچری بهمراه دارند.  
با اینکه امروزه بسیاری از ماشینهای ارزون قیمت تکنولوژی پیشرفته‌ای دارند، یک ویژگی بسیار مهم که باعث شده هوندا سیویک و مرسدس بنز eکلاس برنده‌های کلاس خودشون باشن. سیستمهایی که در هردو ماشین موجوده بدون پیچیده کردنِ کار، باعث افزایش لذت رانندگی و موارد امنیتی شده. درکل پیشرفت چیزیه که همیشه در صنعت خودروسازی وجود داشته. جایزه‌ی بهترین خودروی سال 2017 به یک ربات پر از تکنولوژی اختصاص یافته. هوندا سیویک 2017 که روندنش لذتی وصف نشدنی داره، خودرویی کامپکت و پیشرفته که استحقاق داره قیمتش سه برابر هم باشه. در کنار امکانات معمولی مثل مون‌روف ، گیربکس اتوماتیک، باک بنزین بدون درب، و تهویه‌ی مطبوع اتوماتیک، هوندا سیویک ex دارای ویژگی‌های گجتی مثل سوئیچِ پراکسیمیتی و استارت دکمه‌ای، کنترل‌گر اتوماتیک چراغ جلو، ترمز دستی اتوماتیک و دکمه‌ی ترمز اتوماتیک هست که پشت چراغ قرمز فعال میشه. یه نمایشگر آمپر کاملاً دیجیتالی در جلوی راننده. دوربین دنده‌عقبِ چند زاویه‌ای، و سیستم صوتی با 8 اسپیکر، بهمراه نمایشگر 7 اینچی اینفوتِینمِنت در کنسول مرکزی، بهمراه رابط اندروید اُتو و اَپل کارپِلِی، همگی با قیمت نهایی 23هزار دلار ارائه میشن. ویژگی‌های امنیتی هوندا سیویک شامل، سیستم پیشگیریِ خروج از لاین هست که از دوربین کنار آینه‌ی سمت سرنشین جاده رو شناسایی میکنه و تصاویر رو روی نمایشگر اینفوتِینمِنت داخل اتاق نشون میده. همچنین کروزکنترل تطبیقی،  که بکارگیریش خیلی آسونه. ترمز اضطراری اتوماتیک و هشدار برخورد از جلو، سیستم هشدار خروج از لاین و سیستم کمکی حفظ لاین که اگر ماشین شروع به انحراف کنه، شمارو در وسط لاین‌تون نگه‌میداره.
باورش سخته که یکی از ایده‌آل‌ترین محصولات صنعت خودروسازی با جدیدترین نمایشگر و امکانات فقط با قیمت 23هزار دلار ارائه میشه. اینجاست که شرکت هوندا با سیویک 2017، جایزه‌ی بهترین امکانات در ازای بهترین قیمت رو دریافت کرده. 
از نظر ویژگی‌های هنری، محصولات لاکچری زیادی وجود دارند. اما مرسدس بنز eکلاس 300 مدل 2017 نشون داده نیاز نیست برای داشتن بهترین امکانات، ماشینهای لاکچری گرون بخرین. از همه بهتر اینکه جدیدترین امکانات رو با قیمت 73هزار دلار خواهید داشت. درحالیکه سِدانهای بزرگ لاکچری همگی 100هزار دلار و بیشتر قیمت دارند. بعلاوه، eکلاس ویژگیهایی داره که امروزه در هیچ ماشینی دیده نمیشه. مثل ارتباطات خودرو، تِرَک‌پد لمسی روی فرمان، تودوزی تشک که در صورت تصادف باد میشه و شمارو از نفوذ اشیاء خارجی در امان نگه میداره. همچنین سیستم فعال ترمز اضطراری. که اگر پشت فرمون بی‌حال شدین، ماشینو در گوشه‌ی جاده متوقف کرده و چراغ چشمک‌زن هم روشن میکنه.   
یکی دیگه از ویژگی‌های انحصاری e کلاس، محافظ صوتیه. یک نرم‌افزار ارزشمند طراحی شد تا در زمان تصادف و برخورد، فرکانس صوتی خاصی تولید کنه تا صدای ناشی از تصادف ، گوش درونی شمارو آزار نده.
بدون شک مجموعه‌ی نمایشگرهای دیجیتالی از مشخصه‌های بارز این مرسدس هستند. دو نمایشگر بزرگ و اچ.دی، هرکدام به‌ اندازه‌ی 12.3 اینج که زیر یک شیشه‌ی یکپارچه قرار گرفتند. اطلاعات روی نمایشگر هم بخوبی سازماندهی شدند و آرایه‌ی مرتبی دارند. همچنین 3 تِم مختلف برای انتخاب وجود داره. کنترل‌گرِ کنسول مرکزی هم جذابه. میتونین لمس کنین یا پیچش رو بچرخونین و کلیک کنین. و با دکمه‌های هوم و بَک به صفحه‌ی اصلی و قبلی برگردین . همچنین فور.جی و وای.فای بطور استاندارد در سیستم کارگذاری شده . همچنین قابلیت مرور اینترنت، شناسایی مسیر، ناوبریِ متصل به نمایشگر هِدآپ تمام رنگی بهمراه اندروید اُتو و اَپل کارپلِی.
سیستمهای کمک‌راننده شامل دوربین‌های 360 درجه، پارک اتوماتیک، کروزکنترل تطبیقی در تمام سرعتها، و 
چراغهای تطبیقی با زاویه‌ی فعال، و سیستم کنترل نوربالا. ولی چیزی که واقعاً eکلاس رو در این رقابت متمایز کرده، تکامل سیستمهای امنیتیش در سطحی بالاتر از بقیست. برای مثال سیستم حفظ لاین نه تنها در همه‌ی سرعتها کار میکنه، بلکه بطور اتوماتیک براتون لاین رو در بزرگراه عوض میکنه. سیستم پارک خودکار، برخلاف بعضی از سیستمهای شرکتهای رقیب بطور اتوماتیک به دنده جلو و عقب سوئیچ میکنه و میتونه بطور خودکار ماشین رو از پارک دربیاره. سیستم امنیتی دیگرش سیستم هشدار تصادف از بغل، سیستم مانور اتوماتیک و ترمز اضطراری اتوماتیک، و سیستم فعالِ نظارت بر نقاط کور که به ماشینی که در نقطه‌ی کور شماست هشدار صادر میکنه.  
در پایان، محدودیت سرعت روی نمایشگر جلوی راننده نشون داده میشه که سرعت رو هم بطور اتوماتیک تنظیم میکنه. البته اگر سیستم روشن باشه. بعنوان یک ماشین لاکچری در سطح جهانی تعجبی هم نداره که  e کلاس مملو از بهترین و رضایت‌بخش‌ترین فناوری‌هاست. سیستم گرمکن سریع برای صندلی، فرمان و زیرآرنجی، بهمراه صندلی‌های جلوی دارای ماساژور، تصفیه‌گر یونی هوای اتاق ، تعلیق تطبیق‌پذیر بادی، 
سیستم صوتیِ «بور مِستِر»  bur-mester – که 1500وات قدرت و 23 اسپیکر داره. و هندزفری صندوق عقب که با تکون دادن پا زیر سپر باز میشه.   
بی‌شک این سطح تکنولوژی به تنهایی ادمو شگفت‌زده میکنه! ولی هوندا سیویک و مرسدس eکلاس، به شکلی طراحی شدند که حتی تکنولوژی‌گریز‌ترین راننده‌ها هم دوست دارن این سیستمهای امنیتی رو داشته باشن و در زندگی روزمره‌شون بکار بگیرن.