موتور جدید 4 سیلندر دیزلی از مرسدس بنز. بسته به نوع موتور؛ بیش از 200 اسب بخار قدرت تولید میکنه. بیشینه‌ی گشتاورش 500 نیوتن‌متره. 
مصرف سوختش بین 5.1 تا 5.4 لیتر در هر صد کیلومتره. میزان آلایندگی کربن‌دی.اکسید 136 تا 143 گرم در هر کیلومتره. یعنی جزو بهترین رکورد های موتورهای دیزلیه.
این پیشرانه‌ی جدید فشار بوست زیادی در تمام دورهای موتور داره. فشار بوست بالا در دور پایین در این موتور، بهتر از پرخورانی در توربوشارژهای معمولیه. توربوشارژ کامپکت و ترکیبیِ این موتور متشکل از یک توربوشارژ بزرگه که کم‌فشاره و برای دور بالاست، و یک توربوشارژ کوچک که پرفشاره و برای دور موتور پایین بکار میره. 
برای پاسخگویی سریع به پدال گاز، گازهای خروجی وارد توربوشارژ کوچکتر شده. پس در دور موتور کم، این توربوی کوچک هوا رو درون محفظه‌ی احتراق، پرخورانی میکنه. نتیجه‌اش شتاب‌گیری عالی از صفر تا صده. با افزایش دور موتور و مقدار بنزین ورودی، بیشتر گازهای خروجی موتور به توربوشارژ بزرگتر منتقل شده و پرخورانی بهینه‌ای در دور متوسط و نسبتاً زیاد به ارمغان میاره. در دورهای بالا، توربوشارژ بزرگ به تنهایی وظیفه‌ی پرخورانی رو بر عهده میگیره. قدرت و گشتاور بالا برای ایجاد چابکی و پویایی باورنکردنی.
 فشار ریل انژکتور برابر با 29هزار پی.اِس.آیِ . چهارمین نسل از ریلِ انژکتورِ مرسدس بنز e کلاس، عاملی حیاتی در قدرت و بهینگی این موتور دیزلی 4سیلندرِ جدیده. انژکتورهای ضدنشت و منحصربفرد پایزو به نهایت بهینگی رسیده تا تزریق سوخت با حجم بهتری صورت بگیره. تایمینگ تزریق برای تطبیق‌پذیری، سرعت و شارِش بهتر سوخت بهینه‌سازی شده.
زنجیر‌تایم در جهت جنوبی موتور نصب شده و طبق «مقرراتِ حفاظت از جان عابرین پیاده» در مکان امنی قرار گرفته که از معرض تخریب و خیس شدن هم درامانه.. همچنین در همین بخش جنوبیِ موتور، لرزشهای کمتری از حرکت میل‌سوپاپ‌ها و میل‌لنگ مشاهده میشه. یکی دیگر از مواردی که موجب نرم کارکردن این موتور شده. 
سیستم کنترل سوپاپها ، موجب کاهش اصطکاک و فرسودگی 16 سوپاپِ هوا و دودِ در این موتور شده. 
شَفت بالانسِ لِین‌کَستِر lane.kaster که برای جلوگیری از سایش، درونِ یاتاقان‌های مربوطه‌شون میچرخند، در دورهای بالا موجب محو شدن لرزشهای موتور میشن. چرخ دنده‌ها و همچنین زنجیر‌تایمِ بسیار کوتاهش، به گونه‌ای بهینه شدند تا موجب کاهش نویز موتور بشوند.