سلام به همه. خوش اومدین. توی این ویدیو میخواهیم راجع به رینگ پیستون و کاربرد اونها در یک موتور که احتراق داخلی انجام میده رو بررسی کنیم. همچنین نشت سیلندر و دلیل به وجود اومدن اون رو بررسی میکنیم.  
خب مستقیم میریم سر اصل مطلب. رینگ پیستون سه عملکرد داره. ما اینجا دیواره ی سیلندر رو داریم و این هم پیستون ماست که سه تا رینگ داره همونطور که اینجا نشون دادیم. سه نقش اصلی که این رینگ های پیستون بازی میکنن اینه که هرچیزی که این بالا و در محفظه ی انفجار وجود داره رو از این پایین، از فضای زیر پیستون و میل لنگ جدا نگه میدارن.
اونها همچنین هرچیزی که این پایین و در محیط میل لنگ وجود داره، به عنوان مثال روغن، رو از محفظه ی انفجار دور نگه میدارن. 
همچنین اونها حرارت رو به آسونی از پیستون به دیواره ی سیلندر منتقل میکنن. بنابراین پیستون شما با رینگ در تماسه و رینگ ها با دیواره ی سیلندر در تماس هستن و اینطوریه که حرارت از پیستون به سیلندر منتقل میشه.
خب وقتی به پیستون نگاه میکنین می بینین که 3 رینگ وجود داره. این رینگ بالایی رینگ تراکمه. بنابراین این رینگ فضای مابین سیلندر و پیستون رو میبنده تا یه تراکم خب به وجود بیاد. همچنین هیچ مواد و یا سوختی از محفظه ی انفجار نمیتونه خارج بشه تا به اصطلاح باعث نشت سیلندر بشه.
رینگ وسطی ترکیبی از رینگ بالایی و پایینیه. رینگ پایین وظیفه ی جمع کردن روغن رو از روی دیواره ی سیلندر داره پس از ورود روغن به محفظه ی انفجار جلوگیری میکنه. 
این سوراخ هایی که اینجا زیر رینگ روغن می بینین، کاری که میکنن اینه که روغن جمع آوری شده از دیواره ی سیلندر رو به داخل پیستون و به محل اولیه ی اون برمی گردونن. همونطور که گفتم این حلقه ی وسط دو نقش داره که یکی جمع آوری روغن از دیواره ی سیلندره و دومی کمک به ایجاد تراکم بهتر و بیشتره.
خب حالا چطور رینگ ها باعث نشتی میشن. این تصویر که اینجا داریم خیلی واقعی نیست. اما خوب میتونه به ما کمک کنه. ما اینجا دیوار سیلندر رو داریم. اینجا پیستونه و اینجا رینگ های پیستون هستن. در مرحله ی تخلیه وقتی که پیستون رو به بالا حرکت میکنه، میتونین ببینین که این رینگ ها به طرف پایین فشرده میشن و یه فاصله ای در پشت اونها و مابین پیستون و اونها به وجود میاد.
بنابراین این گازها و بخارهای ناشی از انفجار قبلی میتونن برن در اون فضای ایجاد شده قرار بگیرن. بعد، مرحله ی مکش رو داریم که بعد از مرحله ی تخلیه اتفاق میفته. پیستون ها روبه پایین حرکت میکنن و رینگ ها به طرف بالا فشار داده میشن و اون گازهای انباشته شده فرصت پیدا میکنن که از رینگ ها رد بشن و به پایین بیان و سرانجام به فضای میل لنگ برسن. به این فرایند اصطلاحا نشت سیلندر گفته میشه که گازها از محفظه ی انفجار به فضای محل قرار گیری میل لنگ راه پیدا میکنن.
توضیح دیگه ای که برای نشت گاز وجود داره عبور گازها از این فاصله ی رینگه. بنابراین میتونین اینجا این فاصله رو ببینین که خیلی زیاده. البته این فاصله وقتی که رینگ در محل خودش قرار بگیره خیلی خیلی کم میشه. اما به هر حال این فاصله وجود داره. 
دلیل وجود این فضا و فاصله اینه که رینگ بتونه عملکرد فنری خودش رو داشته باشه و در واکنش به درجه حرارت های مختلف، منقبض و منبسط بشه و همونطور که سیلندر انبساط پیدا میکنه این رینگ هم منبسط میشه تا بتونه یه تراکم خوب رو به وجود بیاره.
به هرحال این فضا به ورود هوا و سوخت و گازهای دیگه به فضای داخلی موتور منتهی میشه. خب چه اتفاقی میفته وقتی که رینگ پیستون پوسیده و از کار افتاده میشه؟ خب دو مشکل عمده برای شما به وجود میاد. اولیش اینه که تراکم شما ضعیف خواهد شد. درنتیجه قدرت و بازدهی موتور پایین میاد و همچنین روغن سوزی در موتور به وجود میاد. به این خاطر که همه ی روغن ها از سطح دیواره ی سیلندر جمع آوری نمیشن و به محفظه ی انفجار راه پیدا میکنن. 
بنابراین قدرت کمتر و روغن سوزی. خیلی مشکل بزرگ و حادی نیست. اما متاسفانه تعویض این رینگ ها هزینه ی بالایی داره. به این خاطر که باید کل موتور رو پایین بیارین.


خیلی ممنون که تماشا کردین. اگر پیشنهاد و یا سوالی دارین این پایین بذارین.