مرسدس بنز جی کلاس. ما خیلی وقته که عاشق این ماشین شدیم، هم به خاطر ماهیت سرسخت و جذابش و هم اینکه می‏تونه برای آفرود کردن هم مناسب باشه. اما زمان خیلی زیادی از وقتی که جی کلاس تغییری داشته، گذشته، به همین دلیل بود که من از دیدن این مدل 2019 خیلی هیجان‎زده شدم. واقعا همه چیزش جدید شده، مرتفعتر و پهن‏تر شده و پایین‏تر اومده و طراحی داخلیش هم کاملا تغییر کرده. بریم ببینیم چه چیزهایی توی این مدل، تغییر کرده.
قسمت جلویی و بالایی برای راننده جذابیت بیشتری پیدا کرده. طراحی داخلی جی کلاس قدیمی، دیگه داشت در مقایسه با سایر مدل‌های مرسدس، قدیمی میشد، اما این مدل، تمام ویژگی‎های جدیدی که ما در همچین ماشین‎هایی مثل ای کلاس سی.ال.اس و اس کلاس دیدیم رو داره.
دو صفحه نمایش بزرگ روبروی این پد و کنترل لمسی قرار داره، که به عنوان سیستم اطلاعاتی ازش استفاده میشه. اما نگران نباشین، هنوز هم این سیستم، پیچیدگی‏های خودش رو داره، اینجا 3 تا کلید قفل کننده‌ی مختلف داریم، این دستگیره بزرگ برای وقتیه که همه چیز موقع آفرود، هیجان‌انگیزتر میشه، و حالت صاف و مستقیم صندلی که بهم اجازه میده تا بیرون رو، از بالای اون کاپوت ببینم.
وقتی میایم داخل ماشین، می‎تونین هنوز هم اون صدای دوست‎داشتنی که همیشه توی جی کلاس وجود داره رو، بشنوین. حالا که توی قسمت عقب ماشین هستم، چیزی که متوجه شدم اینه که فضای بیشتری برای قرار گرفتن پاها هست، فاصله‎ی بین دو محور این جی کلاس، 4 سانتی‎متر نسبت به قبل، بلندتر شده. قبلا همچین فضایی توی صندلی پشتی نبود. پس بدون شک الان اینجا احساس راحتی بیشتری می‎کنم.
این جی 5 550 قراره با موتور بی توربوی 4 لیتری وی 8 ، وارد آمریکا بشه. خیلی در این مورد هیجان‎زده هستیم چون ثابت شده که این، موتوریه که خیلی روونه و گشتاور زیادی در مقایسه با سایر مرسدس بنزها داره.  حالا، احتمالا شما مدل جی کلاس رو توی نمایش‏های رودیو دیدین، اما این مدل، همچنان برای آفرود کردن طراحی شده. رویکردی که در اون استفاده شده، و ترمزها و تمام زوایا، به اندازه یک درجه، افزایش پیدا کردن.
قابلیت انعطاف‌پذیری این خودرو تا 9 سانتی‎متر، در مقایسه با قبل، افزایش پیدا کرده. و شما می‌تونین حتی این تفاوت‎ها رو از ظاهر این محصول هم متوجه بشین. همینطور، تغییراتی در سوسپانسیون صورت گرفته، که بر روی عملکرد این ماشین در جاده متمرکز شده.
مثلا در حال حاضر، یک سوسپانسیون مستقل در قسمت جلویی تعبیه شده. و همینطور یک فرمان الکتریکی هدایت‎کننده، به جای فرمان چرخشی قبلی، به کار گرفته شد. البته اونها باید از شر توانایی پایین ماشین و چرخش بیش از اندازه اون در جاده‎ها، خلاص می‌شدن. البته امیدواریم این ویژگی، روی توانایی‎های این ماشین در آفرود کردن تاثیر نذاره.  خیلی دوست دارم که هر چه زودتر، پشت فرمون مرسدس جی کلاس 2019 بشینم.