مرسدس بنز تقریبا، کوپه‌ی 4 درِ مدرن رو اختراع کرد و حالا کلاس سی.ال.اس، نسل سوم خودش رو وارد نمایشگاه اتومبیل لس‌آنجلس کرده. 
این ماشین، طراحی زیبا ، خالص و حسیِ شرکت رو دنبال کرده، از خطوط ظریف، چراغ‌های ال.ای.دی چشمگیر و خطوط غالب به کار گرفته شده در چرخ‎های پشتی، میشه به اون موضوع پی برد.
طراحی هواکش مشبک جلوی رادیاتور، از ای.ام.جی جی.تی گرفته شده و چیزی رو شکل داده که طراح برجسته، گوردون واگونر، اون رو، « صورت شکارگر » نامیده. هر 4 چرخ، بیش از اندازه‌، به سمت گوشه‌های ماشین، کشیده شدن که به دنبال ایجاد فاصله‎ی بین دو محور طولانی‌تر و طول بیشتر، جهت  ایجاد یک حالت چشمگیر و دوست داشتنی، طراحی شده.
طراحی داخلی ماشین، از سدان کلاس ای گرفته شده و از صفحه نمایش رنگی 31 سانتی‎متری برخورداره که روبروی صورت راننده تعبیه شده و تمام ویژگی‏های همراه اس کلاس، در داخل این ماشین، به چشم می‌خوره. مواد بسیار فوق‏العاده‌ای در داخل ماشین به کار گرفته شده از جمله چرم کوک زده شده و چوب خالص. دریچه‌های هوا از موتورهای جت الهام گرفته شدن و حتی با  تنظیم کنترل دمای هوا، به رنگ آبی یا قرمز تغییر پیدا می‌کنن. 
یک تغییر بزرگ صورت گرفته در سی.ال.اس جدید، صندلی‎های پشت ماشینه، که 3 نفر در پشت ماشین جا می‎گیرن. مشتری‏ها به مرسدس گفته بودن که اونها یک سی.ال.اس با گنجایش 5 نفر می‌خوان. سقف قسمت پشتی ماشین، مثل گذشته‎ست و برای بیشتر بزرگسال‏ها و سفرهای کوتاه و مختصر، مناسبه.
رانشگر جدید 48 ولتی یا هیبریدی متوسط، از یک موتور 6 سیلندر با گنجایش 3 لیتر برخورداره و خروجی کلی اون، 362 اسب بخاره و توسط یک موتور 9 سرعته، پشتیبانی میشه. ماشین کلاس سی.ال.اس 2019، پاییز سال آینده، به فروش گذاشته میشه.