این تکرار نهاییِ سی7 کوروت محسوب میشه. زی آر1، همیشه عملکرد بسیار قدرتمندی رو از خودش نشون داده اما کوروت 2018 زی آر1، بهتربن نسخه‎ایه که تا به حال تولید شده. بیاین ببینیم چه چیزهایی در تولید این ماشین فوق‏العاده، دخیل بودن. 
با موتور این ماشین، که ال تی 5 هست، شروع می‌کنیم. که از یک موتور 6.2 لیتری سوپرشارژ وی 8 برخورداره که در زی او6 هم بوده، اما همونطور که می‎بینین ، این موتور خیلی بزرگ‎تره. و در قسمت بالایی کاپوت قرار گرفته چون از سوپرشارژ و خنک کننده‎های بزرگ‎تری برخورداره. و نتیجه اون 755 اسب بخاره که 105 اسب بخار بیشتر از کوروت زی او 6 هست و وزنش بیشتر از 638 ـه که شما در کوروت قدیمی زی آر 1 داشتین.
این مسئله به این معناست که این ماشین می‌تونه در زیر 3 ثانیه، به سرعت 60 کیلومتر دست پیدا کنه. البته شورولت فقط قصد نداشته تا قدرت اسب بخار به این ماشین اضافه کنه بلکه ویژگی‏های ایرودینامیک اضافه دیگه‌ای هم به این ماشین اضافه شدن.
 دو نسخه بال مانند به قسمت پشتی ماشین اضافه شدن و این بال پشتی قابل تنظیم، تا 60 درصد شتاب و نیروی بیشتری در مقایسه با زی او 6، در اختیار شما قرار میده. این بال‎ها تا 5 درجه قابل تنظیم هستن و می‌تونن به سمت بالا و پایین حرکت کنن یا از هم جدا بشن.
با وجود این بال‎ها، شما نمی‌تونین بالاترین سرعت 341 کیلومتر بر ساعت رو، پشت سر بذارین. فقط می‎تونین به سرعت 325 کیلومتر در ساعت، طبق گفته‏ی شورولت، دست پیدا کنین. اما همین سرعت هم برای خیلی از خریدارها، بسیار زیاد محسوب میشه. این بال پشتی به خودی خودش کار نمی‎کنه و همینطور که می‌بینین، در قسمت جلویی اون، یک جداکننده‎ی قوی قرار داره. دریچه‏هایی روی کاپوت قرار دارن تا فشاری که در زیر کاپوت قرار داره رو کاهش بدن.
و ما نمی‌‎تونیم این زیر رو ببینیم، اما یه جور بال برعکس این زیر تعبیه شده که به سرعت ماشین در جاده‌ها، اضافه می‎کنه. و این بال پایینی استاندارد هست که به عنوان یک استاندارد در زی او 1 به کار گرفته شده و همینطور که می‏تونین ببینین، این یک ماشین کروکه. این اولین بار، بعد از چندین دهه محسوب میشه که شورولت ، یک کوروت زی او 1 کروک رو، به نمایش گذاشته.
شورولت گفته چون حتی کوپه، از یک سقف قابل باز شدن برخورداره، هیچ شاسی اضافی نیاز نبوده تا زی آو 1 رو به یک ماشین کروک تبدیل کنه. در واقع این ماشین فقط 27 کیلو از کوپه سنگین‎تره و بیشتر این وزن، فقط به خاطر اضافه شدن سقف تاشو، به ماشین اضافه شده. به منظور کاهش دادن سرعت ماشین در جاده ، یا در صورتی که شما به حداکثر سرعت 341 کیلومتر در ساعت دست پیدا کردین،

از ترمزهای استاندارد سرامیک برخوردارین و اینها همون ترمزهایی هستن که در زی او 6، تعبیه شدن البته کمی به روزرسانی هم در اونها انجام شده و به چرخ‎ها توسط برمبو، گرما داده شده. همینطور دمای بالاتر و اصطکاک بیشتری در ترمزها به کار گرفته شده و در قسمت بالایی و جلوی ماشین، 10 درصد هوای خنک‎کننده‌ی بیشتری به سمت ترمزهای جلویی فرستاده میشه تا اونها رو در زمان کار کردن ماشین، خنک نگه داره.
خب، اینها نکات اولیه‏ای بودن که زی آر 1، رو به شگفت‏انگیزترین شورولت کوروت تبدیل کرده. اما واقعا دوست داریم ببینیم، که در جاده چه عملکردی از خودش نشون میده. مهندس ارشد، تاز یوکتا، به من گفته که از نظر اون، این ماشین، قراره سریع‏ترین کوروت در هر مسیری باشه. اما از طرفی، رانندگی کردن با اون، قراره آسون‎تر از گذشته هم باشه. و امیدوارم بالاخره بتونیم خبری در مورد برابری با مدت زمان نوربرگرینگ، برای این ماشین بشنویم.