این بی ام دبلیوِ جدید ام5، سریع‌ترین و قدرتمترین نسخه‌ی کاربردی سدانِ بی ام دبلیو محسوب میشه که تا به حال طراحی شده. زیرِ کاپوتِ این ماشین، موتور 600 اسب بخاری شارژی وی8 قرار داره. که سرعت بین 0 تا 99 کیلومتر در ساعت رو تنها در عرض 3.4 ثانیه طی می‌کنه و بالاترین سرعتِ 289 کیلومتر در ساعت رو امکانپذیر می‌کنه. ماشینی که اینجا می‎بینین، اولین نسخه‎ی این ماشینه که به تنها 400 ماشین تولید شده محدود میشه و از یک رنگ قرمز تیر‌ه‌ی خیره کننده برخورداره.  
این ام5، قبلا 90 کیلو سبک‎تر بوده حتی با وجود اینکه تجهیزات بیشتری بهش اضافه شده بوده. به خصوص گیربکس چهار چرخ اون، در حال حاضر کاملا استاندارد شده. اما فان باکس، به داخل ماشین منتقل شده و ویژگی انتخاب کردن حالت رانندگی، به شما امکان انتخاب حالت تک دیفرانسیل رو میده، البته اگه می‎خواین که پشت فرمون هیجان بیشتری رو تجربه کنین، می‌تونین این گزینه رو انتخاب کنین.
اولین ام5 بهار سال آینده، در اروپا تحویل داده میشه و به زودی بعد از اون، به آمریکا میرسه. نمی‌تونیم صبر کنیم تا ببینیم در مقابل مرسدس ای ام جی ای 63، می‎تونه چه عملکردی از خودش، هم در خیابون‌ها و هم در مسیر مسابقه، نشون بده.