ثابت شده که ماشینهای شاسی بلند برای ماشین سازانِ تجملگرا بسیار اهمیت دارن و آکورا هم از این قضیه مستثنی نیست. در حقیقت، مدل آر.دی.ایکس یک سومِ فروش این برند رو در آمریکا, در سال پیش داشته. بنابراین خیلی ها این ماشین کاملا جدید آکورا مدل آر.دی.ایکس رو سوار می شن. از لحاظ فنی این مدل یه نمونه یِ اولیه یِ آر.دی.ایکسه و انتظار داریم که این کاملا شبیه به همون نسخه یِ نهایی باشه که قراره در تابستونِ بعدی ببینیم. 6 سانتیمتر از قبل طویلتر و کمی پهن تر شده ولی چون روی بدنه ای کاملا جدید سوار شده، از نمونه های قبلی خودش سبکتره. طراحیِ جدیدش واقعا اِسپورته. از جلو, تزئیناتِ جدیدی مثل چراغ های جلویِ ال.ای.دی و یه نسخه  یِ الماسی از نماد پنج ضلعی داره که در طراحیِ جدید آکورا انتظارشو داشتیم و در قسمت پشتی، ساختِ این سقف شناور. واقعا این سقفِ شناورِ نازک  طراحیِ صندوق عقب رو کامل کرده. 
طراحی ابتدایی و جدید فضای داخلی به بعضی از آکوراهای جدید شباهت داره, ولی چیزی که از همه بیشتر راجع به این اهمیت داره، انتخاب مواد اولیه یِ استفاده شده در اینجاست. چرم های روی صندلی و دسته های صندلی واقعا نرمن و همه یِ تزئینات چوبی واقعا از چوب ساخته شدن و حس و ظاهر خوبی دارن و لمس فلزات هم احساس خوبی می ده. این دکمه یِ انتخاب حالت رانندگی، آکورا -ِ مدلِ ان.اس.ایکسِ افسانه ای رو به یادمون می یاره. یکی از مهمترین پیشرفتهای داخل آر.دی.ایکس، این سیستمِ اطلاع رسانیِ جدیده. یه صفحه نمایش 25 سانتیمتری این بالا قرار گرفته که شما اون رو با لمسِ صفحه کنترل نمی کنین,  بلکه به جای اون از پدِ لمسی که این پایین, روی داشبورد مرکزی قرار داره استفاده می کنین. ثابت شده که استفاده از پدِ لمسی حین رانندگی واقعا مشکل و سخته, ولی آکورا قول داده که این در سیستمِ جدیدش یه خورده آسون تر باشه؛ این یعنی هر جایی از صفحه نمایش رو که بخوام لمس کنم، همون نقطه رو روی پد لمسی لمس می کنم. پس اگه گوشه یِ چپ بالایی رو لمس کنم، نقشه یِ مسیریابی رو به من می ده. اگه از پایین و سمت راست صفحه نمایش چیزی بخوام، این پایین رو لمس می کنم. از اپل و اندروید پشتیبانی می کنه و بر اساس همین نسخه یِ آزمایشی, می تونم بگم که نسبت به سیستمِ اطلاع رسانیِ قبلیِ آکورا، تصاویر خیلی بهتر شدن و سرعت عملیات بالاتر رفته و کیفیت پاسخ دهی بهتر شده. 
02:00
تنها انتخابْ برای موتور, یه موتورِ 2 لیتریِ 4 پیستونیِ توربوشارژ, همراه با سیستم انتقال قدرتِ 10 دنده ایه. هنوز قدرت اسب بخار این رو نمی دونیم, ولی آکورا می گه که از موتورِ 6 پیستونیِ قدیمی آر.دی.ایکس, گشتاورِ بیشتری داره. سیستم هدایت با چرخ های جلو استاندارده, ولی خریدارانی که سیستمِ هدایتِ چهار چرخی رو انتخاب کنن، صاحب یه دیفرانسیلِ عقب با گشتاور بالا برای عملکرد بهتر در گوشه ها می شن. این سیستم در اولین مدلِ آر.دی.ایکس وجود داشت, ولی توی اکثر ِمدلهای اخیر وجود نداره. پس خوبه که می بینیم این سیستم دوباره برگشته, ولی خب داشتن سیستم هدایت با چرخ های جلو اختیاریه. گفته شده که چیزهای هیجان انگیزی درباره نمونه یِ اولیه ماشین آکورا مدل آر.دی.ایکس وجود داره.