در طی سالهای گذشته واقعا تحت تاثیر ماشینهای گوناگون ولوو, با طراحیِ پلتفرم پیمانه ای یِ اس.پی بودیم؛ مثلِ اکس.سی. 90، اس 90، وی 90 و ایکس.سی. 60 دوگانه سوز. ولی الان در حال رانندگی با اولین مدلی هستیم که جمع و جور، پیمانه ای و معماری شده ست. این مدل ایکس.سی.40، همون ماشین شاسی بلندِ جمع و جورِ ولوو که طوری طراحی شده تا به ماشینهایی مثل بی.ام.دبلیو ایکس.1 و آئودی کیو.3 غلبه کنه. پس بریم سراغ رانندگی تا ببینیم که چه جوریه. 
فقط 2 ساعته که پشت فرمون نشستم. تا الان که ماشین ایکس.سی.40 واقعا تاثیر زیادی روی من گذاشته. اگرچه این مدل, کوچیک و ارزونه،  ولی به صلابتِ مدلهای بزرگترِ ولوو راه می ره. باید بگم که تموم اجزای کنترلیِ داخلی و همچنین بخش فرمون و هدایت, خیلی پخته عمل می کنن. 
من در حال رانندگی با سیستم هدایت چهار چرخی تی.5 هستم و این ماشین قراره در آمریکا هم با این سیستم وارد بازار بشه. یه موتور 2 لیتریِ توربینی با 240 اسب بخار داریم که با سیستمِ انتقالِ قدرت و یه سیستمِ هدایت چهار چرخی همراهه. تمام قدرت رو به راحتی و به آرومی به ماشین می رسونه. این عملِ انتقال, خیلی آروم و نرم و مناسب رانندگیِ شهریه . ماشین برای عبور از این جاده یِ آزاد کلی قدرت داره و واقعا موتورِ خوبی داره. لزوما اینجوری نیست که صدایِ این موتور هیجان انگیز باشه, چون شنیدن این صدا وقتی که شدیدا شتاب می گیره, اصلا خوب نیست. رانندگانی که این ماشین رو می رونن، اینکه من انتظار داشتم این ماشین اینجوری باشه رو تایید می کنن. طراحیِ اختیاریمون با چرخهای 50 سانتیمتری بوده, پس مطمئنا این ماشین نسبت به ماشین اولیه, سفت و سخت تر به زمین میچسبه؛ ولی بخشی از این به این دلیله که فکر کنم این جاده ها به شدت صاف و  بی-چاله ست. تا الان که خیلی خیلی راحت بوده و من کنجکاوم بدونم که اگه یکی از اینها رو در دترویت برونم چه اتفاقی می افته, ولی تا به حال که اصلا اذیتمون نکرده. در همین حال، وقتی که دور این جاده های روستایی می چرخیم، توازنی منطقی و شایسته داشته. در بزرگراه ها این ایکس.سی.40 واقعا قشنگه. کیفیت رانندگی در اینجا خیلی خوبه و صدای باد و جاده رو حتی وقتی که سرعت بالایی داریم، به حداقل رسونده. این واقعا به اون احساس فوق العاده کمک می کنه.  این احساس رو در موردِ وسایل اینجا هم داری. 
سوییچ هایی که خیلی از اونا از ماشینهای پیشرفته ای مثل اس.90 و ایکس.سی.90 اقتباس شده و احساس خیلی خوبی بهتون می ده و خطوط بافتنیِ تر و تمیز و قشنگی, روی صندلی های چرمی داریم. خطوط فلزی قشنگی که روی داشبورد قرار داره. ولوو همیشه به ایمنی معروف بوده. با اینکه مدل ایکس.سی.40 یه مدل ارزونتره, ویژگی های ایمنی رو تا جایی که ممکن بوده دریغ نکرده. مثلا این مدل دارای سیستم ترمز پیش از  تصادفه که می تونه عابران پیاده و موتورسوارها رو به خوبیِ بقیه ماشینها شناسایی کنه. استفاده از ویژگیهاش که به رانندگیتون در آزادراه کمک می کنه اختیاره؛ از قبیل سیستم کنترل سرعت تطبیقی، نظارت بر نقاط کور و یه دوربین 360 درجه که واقعا برای پارکینگ و فضاهای بازی که در اسپانیا هست مفیده. به شدت مشتاق اینم که زمان بیشتری پشت فرمون ولوو ایکس.سی.40 2019 بگذرونم ولی تا الان هم واقعا باهاش خوش گذروندم. ترکیبی از کاراریی و زیبایی ارائه می ده و مثل یه محصول ممتاز راه می ره.

مشخصات فنی

2019 Volvo XC40
Volvo XC40
اتوماتیک - هشت دنده
2000
جلو - خطی
4
16
248
350
N/A
1,910
1,659
1,646
P235/55HR18
P235/55HR18
210
6.1
8.8
211 g/km
ABS
Air Bag-Frontal-Driver Air Bag-Frontal-Passenger Air Bag-Side Body-FrontYes Air Bag-Side Head-Front Air Bag-Side Head-Rear
چرمی - برقی
دوگانه اتوماتیک
برقی
تاشونده برقی با گرم کن
LED
330w Regular Amplifier 2 LCD Monitors In The Front Bluetooth Wireless Phone Connectivity Window Grid Diversity Antenna Streaming Audio 8 Speakers Radio: High Performance Audio -inc: 9' HMI, 2 USB ports in front (Apple CarPlay and Android Auto), Volvo on call w/4-year subscription and car sharing, AT&T Sensus Connect in-car WiFi w/3-month trial and Sirius satellite radio w/6-month trial Radio w/Seek-Scan, Clock, Speed Compensated Volume Control, Aux Audio Input Jack, Steering Wheel Controls, Voice Activation and Radio Data System ABS And Driveline Traction Control Dstc/RSC Electronic Stability Control (ESC) And Roll Stability Control (RSC) Outboard Front Lap And Shoulder Safety Belts -inc: Rear Centre 3 Point, Height Adjusters and Pretensioners Rear Child Safety Locks Driver Knee Airbag Airbag Occupancy Sensor Curtain 1st And 2nd Row Airbags Dual Stage Driver And Passenger Front Airbags Tire Specific Low Tire Pressure Warning Lane Keeping Aid/Run-Off Road Mitigation Lane Departure Warning Lane Keeping Aid/Run-Off Road Mitigation Lane Keeping Assist City Safety Dual Stage Driver And Passenger Seat-Mounted Side Airbags Park Assist Back-Up Camera