8 سال از زمانی که فولوکس واگنِ جتا جدید رو دیدیم می گذره و در نهایت, مدلهای دیگه یِ فولوکس واگن, مدلِ جتا رو, از نظر طراحی و ویژگی های داخلی، تحت تاثیر قرار دادن. به همین دلیل این فولوکس واگنِ کاملا جدید, در نمایشگاه اتوموبیلِ دترویت خیلی اهمیت داره. طراحیِ این ماشین به سمتِ پلت فرمِ  MQB که قبلا برای ماشینهایی مثل " گو فوردِر", "تیگوان" و "آئودی اِی-تری" هم استفاده شده، تغییر جهت داده و همونطور که می بینین این طراحی از قبل پر هزینه تر شده. در قسمتِ جلویِ اتومبیل پَنِل های زیادی قرار گرفته و چراغهای جلویی و عقبی واقعا باحال شدن. سقف ماشین, مثلِ فولوکس واگن بزرگتری که در اروپا به حراج گذاشته شده، کمی شیبدار شده و اگه این به اندازه کافی برایتون هیجان انگیز نیست، به محض اینکه این ماشین به حراج گذاشته بشه، یه مدل اینترنتیِ اسپرت و شیک هم ارائه میشه.
 زیرِ کاپوت, یه موتورِ 1.4 لیتریِ توربوشارژِ 4 پیستونیِ خطی پیدا میکنید که با یه سیستم انتقالِ قدرتِ 8 دنده ای همراهه. 
داخل جتا هم واقعا قشنگه. خیلی از قسمتها از روی مدلِ گولف ساخته شده و این  یه نکته یِ مثبته. همه چیز برای لمس کردن و نگاه کردن عالیه. ویژگیهای قشنگی در این مدل وجود داره؛ از قبیل سیستم اطلاعاتیِ به روز رسانی شده و ابزار دیجیتالی کاملا رنگی. صندلی های گرم کننده و سرد کننده هم دارین. در حقیقت این داشبوردِ مرکزی به اندازه کافی بزرگ هست که یه آی پد رو, در خودش جای بده و همواره در راه بتونین در ارتباط باشین. از طراحیِ کُلیش واقعا خوشم می یاد. یه جورایی این یه اتاقکِ راننده محوره و این داشبورد هم به سمت من قرار گرفته. هرجا رو که نگاه کنین، از شکلهای چند ضلعیِ زاویه دار استفاده شده که خیلی ظاهرِ شیک و مدرنی داره. 
الان ابزارِ اندازه گیری دقیقی ندارم, ولی چون مدلِ جتا از مدلی که قراره جایگزینش بشه، طویل تر و پهن تره، مطمئنا این حس رو می ده که فضای بیشتری برای کسی که روی صندلیِ عقب نشسته وجود داره و این برای افرادی که ماشینهایِ سدان کوچیک می گیرن، نکته یِ مهمیه. 
این ماشینی برای مقاصد دور نیست. فولوکس واگن جتا در اواسط امسال به فروش گذاشته می شه و فولوکس واگن, می گه که با قیمتی کمتر از 19 هزار دلار شروع می شه. بنابراین استراتژی قیمت گذاری اون دقیقا مثل مدل فعلیه.