طیف دوربین و نمایشگرهای دنده عقب ای آر بی


شکل و اندازه وسایل نقلیه چهار چرخ طبعا باعث میشه تا ماشین های مناسبی برای رفتن به تفریح، بکسل کردن کمپر تریلر یا بردن اعضای خونواده به ساحل باشن. متاسفانه با دید نا مناسب و بعضا خطرناکی که موقع دنده عقب داره، همه این کارایی ها زیر سوال رفتن. بنابراین مجموعه دوربین ها و نمایشگر های دنده عقب اِی آر بی راه حل مناسبیه تا برنامه های کاربردی در حالت های آفرود یا آنرود خودرو رو کامل کنه. در واقع اونا طوری طراحی شدن که مکمل سیستم های تشخیص دنده عقب موجود باشن.
 اونا در تشخیص مسیر در شرایطی مثل بکسل کردن کمپر تریلر به پشت ماشین، مانور دادن روی سطوح شیب دار، پارک خودرو تو یه فضای تنگ و حتی به هنگام دنده عقب، می تونن به ما کمک کنن. دوربین دنده عقب ای آر بی با ایجاد فضای دید بیشتر می تونه موقع دنده عقب رفتن ایمنی و راحتی براتون به ارمغان بیاره. سیستم دوربین و نمایشگری که راجع به اون داریم حرف می زنیم قابلیت این رو داره که روی وسایل نقلیه تک دیفرانسیل و دو دیفرانسیل متحرک نصب بشه.  این دوربین طوری طراحی شده که  استفاده ازش آسون باشه و ظاهر زیبایی هم داشته باشه. با جایگزین کردن آینه دید عقب می تونین موارد غیر ضروری داشبوردتون رو به حداقل برسونین. 
بعد از اینکه آینه و میکروفن داخلی اون نصب شدن،  با رفتن گیربکس به حالت دنده عقب، سیستم به طور خودکار عمل می کنه و تصویر رو نشون می ده. از قابلیت های دیگه سیستم اینه که می شه به صورت دستی با فشار دادن دکمه زیر اون دوربین رو فعال کرد و از اوضاع عقب ماشین با خبر شد. با استفاده از بست هایی که برای نصب پلاک به کار گرفته شده، می شه دوربین رو در بهترین محل ممکن نصب کرد تا میل یدک کش یا اشیاء کم ارتفاع مشاهده بشن.
با دید فوق العاده 160 درجه ای که  لنز بهتون میده، محدوده وسیعی از پشت ماشین به نمایش گذاشته می شه. اِی آر بی  علاوه بر دوربین ها و نمایشگر های دنده عقبی که داره، طیف این دسته از تجهیزات جانبی رو وسیع تر کرده و قابلیت هاش رو افزایش داده. بنابراین یه دوربین کمکی هم به همراه دوربین دنده عقب هست که می تونه هر جای خودرو به نصب بشه. با اتصال اون به ورودی دوم پخش تصویر، قدرت دید در جاهایی که نیاز داریم افزایش پیدا می کنه. این دوربین می تونه در جلوی خودرو، داخل کاناپه، باربند سقفی یا خیلی جا های دیگه نصب بشه. دنده عقب رفتن با کمپر تریلر یا کاروان ها همیشه کار سختی بوده و به همین خاطر ای آر بی کیت پلاگ اند پلی رو برای تریلر ها در نظر گرفته. کیت به صورت خودکار متوجه بکسل شدن تریلر شده و فضای دید عقب تریلر رو نشون می ده، تا قدرت مانور ایمن و دقیق تحت هر شرایطی ایجاد بشه.
کیت اتصال به تریلر، دوربین اینفرارِد داره که در هنگام رانندگی در شب ایده¬آله. علاوه بر همه اطلاعات و وسعت دیدی که دوربین های اِی آر بی می تونن فراهم کنن، اونا این توانایی رو دارن که برای تا برد ده متر رو روشن کنن تا دنده عقب رفتن در شب یا جاهای کم نور هم ممکن بشه.  
هم چنین وجود یه براکت قابل تنظیم صد و بیست درجه ای می تونه در انتخاب محل های نصب دستتون رو باز بزاره. کابل ها و کانکتورهای دوربین های موجود در طیف دوربین های دنده عقب ای آر بی، با رتبه شصت و هشت آی پی، ضد آب و ضد گرد غبارن. این نشون دهنده استثنایی بودن دقت عملکردش حتی در محیط های آبی و آلوده ست. برای آسودگی خیال بیشتر نیز این تجهیزات از طرف تولید کنندگان به مدت سه سال ضمانت می شن.
امیدوارم از تماشای این ویدئو لذت برده باشین. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد برند اِی آربی در برنامه های بعد هم همراه ما باشین.