چگونه متوجه کهنه شدن لاستیک‌ها شویم؟


می‌دونین از کجا باید بفهمین لاستیکاتون کهنه شده و دیگه قابل استفاده نیست؟ با ما همراه باشین تا بیشتر در موردش بهتون بگم. تو این قسمت از برنامه‌ امروز می تونین جزئیات بیشتری رو در این باره ‌بینین.
لاستیکای شما تنها چیزی هستن که موتورسیکلت‌تون رو به جاده وصل می‌کنن، پس خیلی مهمه که هم برای امنیت و هم از نظر عملکرد تو شرایط خوبی قرار داشته باشن. اینجوری می‌تونین متوجه بشین که لازمه لاستیکاتون رو عوض کنین یا نه.
شایع‌ترین دلیلی که یه لاستیک باید عوض بشه چیه کجاست؟ برای اینکه بتونین تشخیص بدین که آیا لاستیکاتون به اندازه‌ی کافی آج دارن یا نه، می‌تونین از شاخص سایش آج که روی قالب لاستیک جاسازی شده استفاده کنین، این شاخص تو کناره‌های لاستیک نوشته شده که با یه نماد مثلثی شکل کوچیک در کنارش با حروف تی‌دبلیوآی (twi) نشون داده می‌شه. 
اینجا یه برآمدگی‌های پل مانندی می‌بینین که از سطح آج پایین‌تره، اگه سطح آج با این شاخص‌های سایش توی هر جایی از لاستیک هم سطح باشن، وقتشه که یه لاستیک جدید بگیرین. حد قانونی برای سایش لاستیک شما، 32/1 اینچه که حدودا به اندازه‌ی ارتفاع یه سکه‌ ست و حتی اگه قسمتی از تاریخ ضرب سکه هم مشخص باشه، لاستیک باید سریعا عوض بشه. حتی اگه به این حد هم نرسیده باشه، باز هم داره بهتون اخطار می‌ده. شایع‌ترین نوع آج های ناهموار یا ناصاف اینه که تو پشت لاستیک یه حالت مربعی شکل ایجاد میشه، و به همون اندازه شایع هم، پوسته پوسته شدن جلوی لاستیکه یعنی وقتی که آج لاستیک تو طول لاستیک ناهموار شده باشه، که همین مسئله باعث عدم تعادل، اصطکاک و خیلی مشکلات دیگه میشه، اگه متوجه همچین علائمی تو لاستیکتون شدین، نه تنها باید لاستیکاتون عوض کنین، بلکه فنربندی هم حتما باید سرویس بشه ، چون معمولا این ناهمواری تو لاستیک می‌تونه نشون‌دهنده‌ی ضعف یا مشکل تو فنربندی باشه. 
یه چیز دیگه که باید چک کنید آسیب‌های وارد شده به لاستیک مثل بریدگی، سوراخ و برآمدگیه، وارد شدن هر نوع آسیبی به لاستیک جای نگرانی داره چون می‌تونه باعث منفجر شدن لاستیک بشه. تو یه قسمت دیگه بهتون نشون می‌دیم که چطوری از نخ پنچرگیری برای لاستیک استفاده کنین ، اما این باز هم یه تعمیر موقت محسوب می‌شه و بهترین و البته امن‌ترین راه اینه که لاستیک‌تون رو عوض کنین.
واسه سنجیدن میزان کهنگی لاستیک هم درست مثه تعویض تایر بهتره از قبل چندتایی ویدئو راجبش ببینین و با دانش قبلی بهتری به انجام کار بپردازین. و در آخر اینکه حتی اگه لاستیکاتون بی‌نهایت آج داره و خوب به نظر می‌رسه، احتمالا برای سواری دیگه خیلی قدیمی شدن، بعضی از تولیدکننده‌ها میگن 5 سال عمر مفید لاستیکه، چون روغن توی لاستیک به مرور زمان تبخیر میشه و لاستیک خشک و سفت میشه. 
چطوری می‌تونین بگین لاستیکتون چند سالشه؟ درست گوشه ی لاستیک، تاریخ ساختش چاپ شده. کد 4 رقمی نشون دهنده‌ی هفته و سال ساخت لاستیکه ، مثلا این لاستیک تو هفته‌ی 25 سال 2006 ساخته شده، این لاستیک خوب به نظر می‌رسه اما دیگه خیلی برای استفاده قدیمی شده. 
و از اونجایی که لاستیک واقعا گرونه، شما همیشه می‌خواین مطمئن بشین که لاستیکی که می‌خرین، تا جایی که ممکنه عمر کنه، بهترین روش برای انجام این کار اینه که مطمئن بشین لاستیکا به خوبی باد شدن، اگه لاستیکا بیش از اندازه باد بشن یا کمتر از حد لازم باد داشته باشن، نه تنها روی تعادل لاستیک و اصطکاک اثر می‌ذاره ، بلکه روی پوشش لاستیک و آج هم تاثیر می‌ذاره. خب اینم از این قسمت از برنامه ، امیدوارم یه چیزی یاد گرفته باشین، از این که همراه ما بودین ممنونیم . با امنیت رانندگی کنین.