این رولزرویس رِیس (WRAITH ROLLS ROYCE) جدیده. این قشنگ‌ترین رولزرویسِ ساخته شده در دهه‎های اخیره. همچنامین فوق‌العاده گرونه. با همه‌ی آپشن‌هایی که داره، یکی از این ماشین به راحتی میتونه سی‌صدوپنجاه هزار دلار قیمت داشته باشه. خب من امروز این رو از منطقه‌ی فیلادلفیا آوردم اینجا تا بهتون نشون بدم دربرابر این مقدار پول چی به دست میارین. 
اگه رِیس  رو نمیشناسین، باید بگم که این ورژن دو درِ کوپه از رولس رویس  گُستِ سدان (Ghost). مدل پایه و قیمت رولس رویس فانتوم که یکمی کم‌تر از چهارصدهزار و گُست سی‌صدهزار دلاره. پایه این ارقام سی‌صدوبیست هزاره و هزینه اپشن ها به این رقم اضافه میشه. رِیس، 4 نفره‌ست و موتورش 624 اسب بخار تولید میکنه و توربوشارژ دوقلو v12  داره که از بهترین مدل بی‌ام‌دبلیو سری 7 هم قوی‌تره با اینکه رولزرویس تحت مالکیت بی‌ام‌دبلیو-ه. 
خب اینها فقط درمورد کلیت این ماشین بود اما هنوز به باحال‎ترین قسمتش نرسیدیم که بهترین و لوکس‌ترین وسایل و فیچر‎ها و جزییات باحالشه. امروز این ویژگی‌ها رو باهم میبینیم و بعدش میریم تو جاده تا رانندگی این ماشین سی‌صدوپنجاه هزار دلاری و آخرین مدل رولزرویس رو نشونتون بدم.
اما من قبل از اینکه سوارش بشم، با جزییات و ویژگی‌های منحصر به فردش شروع میکنم. سوئیچ ماشین. کاشکی میتونستین این سوئیچ رو حس کنین. حدودا یه پوند وزنشه. اغراق نمیکنم. 4 تا دکمه داره که یکیش مثلثیه. یکیش مربعه. یکیش الارمه، احتمالا برای اینکه بدونین کدوم رولزرویس پارک شده مال شماست! روی یکیش هم تصویر روح اکستازی-ه {تصویر تندیس معروف رولزرویس}. از اینجا دیوانه‌کننده‌تره.
مثلا این کلید تصویردارِ روی سوئیچ درها رو قفل میکنه که وقتی فشارش بدید کارهای دیگه‌ای هم میکنه. درسته! وقتی درها رو قفل میکنین، آرم جلوی ماشین میره داخل کاپوت تا ندزدنش! {اشاره میکنه به تندیس اصلی معروف رولز رویس که دزدیده شد} وقتی درها رو با کلید مثلثی باز کنین، آرم ماشین دوباره بیرون میاد.
حالا برگردیم سراغ داخل ماشین. با این سوئیچ یه پوندی درها رو باز میکنم. به این توجه کنین که دستگیره‌ی در، به جای اینکه اون سمت باشه، این سمته! چرا؟ چون در لولای عقبی داره! و این امکان رو بهتون میده که به راحتی سوار بشین.
هنوز کارم با در تموم نشده! درسته که به این راحتی سوار میشین، ولی در خیلی ازتون دوره. باید از دربان بخواین که در رو براتون ببنده؟ نه!
یه کلید کوچیک که اینجا قرار گرفته رو فشار میدین، {مکث کوتاهی میکنه و منتظر میشه در بسته بشه}
و در به طور اتوماتیک بسته میشه! یه چیز باحال! درمورد این کلید در؛ این که باید به پایین فشارش بدین. حتی میتونین تصمیم بگیرین تا کجا بسته بشه؛ با کمی فشار کلید که کمی عجیبه. اما این باحال‌ترین قسمتش نیست.
باحال‌ترین قسمتش اینجاست. ببینین از صندلی راننده نه تنها درِ راننده رو میبنده بلکه حتی میتونین درِ سرنشین رو هم ببندین. این باحال ترین چیزیه که من میتونم تصور کنم. احتمالا به جز چتر! {اشاره به چتری داره که در ماشینهای رولزرویس تعبیه شده تا با یه دکمه در اختیار سرنشینی قرار بگیره که احتمالا در افتاب یا باران و برف میخواد پیاده بشه.} 
اره درسته! چتر که تو این قسمت مخفی شده. تو یه حفره‌ی کوچیک تا از سرما و گرما در امان بمونین. برای دراوردنش باید وقتی در بازه، با فشار دادن یه کلید کوچیک، بیرون میاد. بعدش می‌تونین بازش کنین و وقتی از رولزرویس‌تون بیرون میاین از بارون در امانین و میتونین قدم بزنین.
هنوز داخل ماشین نرفتیم، اما قول میدم بعد از گفتنِ اینا، بریم توش. بیاید درباره این دوتا کلید باحالی که اینجا روی در قرار گرفتن، صحبت کنیم. اولی؛ کلید پنجره ست که مثل ضامن عمل میکنه. این کلید کوچیک، شیشه رو پایین میاره. جالب‎تر اینه که حتی آبیه رو هم کنترل میکنه. به این نگاه کنین. این میتونه به همه طرف حرکتش بده. این یه وسیله ست که باهاش لذت ببرین و میتونین باهاش محل دقیق آیینه رو تنظیم کنین. دقیقا همون جایی که دلتون میخواد باشه. 
 بالاخره داخل ماشین! بیاین یه لحظه درمورد تغییر چراغ‌ها صحبت کنیم.
دیگه خبری از کلیدهای کوچیک مسخره‌ی پیچوندنی نیست. به جاش با یه طراحی قدیمی ظاهر شده! اینجوریه که دقیقا میفهمین تو یه رولز رویس نشستین. 
و این تنها کلید قابل توجه موجود تو این ماشین نیست! خیلی خیلی بیشتره! مثلا کنترل آب و هوا؛ اگه بخوایین سرعت کنترل رو تغییر بدین، به چیز عجیب غریب یا کلید بزرگی نیاز ندارین. به جاش این پیچ رو دارین که تنظیم کننده‌ی سرعته. کم، معمولی، زیاد، اخرین درجه.‌{همینطور که پیچ تنظیم کننده رو میبره رو سرعت های مختلفش اینها رو میگه} این رولز رویسه! 
این پنل بزرگ چوبی رو روی داشبورد میبینین؟ سیستم اطلاعات سرگرمی رو میپوشونه که از بی‌ام‌دبلیو وام گرفته و اگه بگیرینش 2 تا آپشن دارین. یکی اینکه میتونین این دکمه فلزی رو فشار بدین که پنل چوبی کنار بره و صفحه نمایش بیرون بیاد، یا یه اپشن دیگه هم هست. برای دسترسی به سیستم اطلاعات سرگرمی، کافیه یکی از کلیدهای سیستم اطلاعاتی رو در کنسول وسط فشار بدین. مثلا گرداننده‌ی اصلی بزرگ اینجا که فقط عکس روح اکستازی رو داره. 
کلید دیگه‌ای که من خیلی خوشم میاد، کلید گرمایش و سرمایش صندلیه! {باخنده میگه} که پنل جداگانه‌ی خودشون و چراغ‎های مخصوصشون رو دارن. گرمایش صندلی راننده، سرنشین، و سرمایش صندلی راننده و سرنشین. 12 تا چراغ که بهتون میگه در کدوم سطح گرمایش یا سرمایش قرار دارین. جالبه که وقتی گرمایش روشنه همزمان میشه سردش کرد. 
البته مثل همه چیز زندگی که نشدنیه، اینم دست نیافتنیه. چون سیستم سرمایش اپشناله و دوهزاروششصدو پنجاه دلار بیشتر براتون هزینه داره. 
یه چیز باحال دیگه تو این ماشین، پنل چوبی‌ایه که زیرش یه سری چیز میز خوب قایم کرده! پنل پایینی رو باز میکنین و زیرش زیرسیگاری دارین که حتما لازم میشه. پنل بالایی رو باز کنین زیرش جا لیوانی دارین، همونطور که انتظارش میرفت. 

اما یه فضایی داره که میتونین موقع رانندگی، کلید رو توش بذارین.
یه کنترل جالب دیگه‌ای که رو ماشین دارین و قبلا هم بهش اشاره کردم، اینه که هنگام قفل درها لوگوی زیبای ماشین خودکار داخل کاپوت مخفی میشه. و وقتی بازشون میکنین خودکار برمیگرده بالا. اما این تنها راه برای کنترل کردنِ لوگوی این ماشین نیست. درواقع یه عملکردی داخل سیستم سرگرمی ماشین و در تنظیمات من و وجود داره، تحت عنوان SPIRIT OF ECSTACY که وقتی واردش میشین، میتونین لوگوی Rolls Royce رو بالا و پایین ببرین.
 خب این خفن‌ترین قسمت ماجرا نیست. قسمت جالبش اینجاس که وقتی تو جای ناخوشایندی رانندگی میکنین مثلا جایی که همه به جای رولز رویس، بی‌ام‌دبلیو سوار شدن و میخواین این لوگو رو سریعتر از قبل به داخل ببرین، کل کاری که باید انجام بدین فشار دادن شماره هشته-ه! این یه میانبر برای این کاره و از این طریق به سادگی میتونین آرمش رو مخفی کنین یا ببرین داخل؛ بدون احتیاج به چرخیدن بین اون همه عملکرد توی تنظیمات! اگه این لوگوی گرون قیمت تو خطر جدی ای باشه!
صحبت از سیستم سرگرمی شد، بگم که وقتی میرین به بخش اطلاعات ماشین، فقط شاهد یه تصویر عادی از ماشینتون نیستین، حتی گریل رولز رویس هم میاد جلوی چشمتون. همونطور که حدس زدین این همون روح اکستازی-ه.
 به محض ورود به ماشین و روشن کردن سیستم سرگرمی، شما تعداد زیادی آپشن‌ مختلف رو جلو روتون دارین. اما قسمت مورد علاقه من جستجو با عکسه، به جای جستجو بر حسب حروف الفبا که سالهاست داریم میبینیمش. کافیه به نقطه‌ای از ماشین که مد نظرتونه اشاره کنین، براتون توضیح میده که چیکار میکنه. آخرین نکته جالب این سیستم نمایش متحرک کارهایی هست که قسمت مدِ نظرتون انجام میده. به شخصه از قسمت کنترل پایداری دینامیکیش خوشم میاد که با اون رولز رویسی رو دارین که عقبش توی پیچ‌ها تکون میخوره که البته باید سیستم آف باشه!
با خاموش بودن سیستم DSC ( کنترل پایداری دینامیکی) سر پیچ‌ها ماشینتون سُر میخوره. 
قطعا هیچکس قبلا این چیزها رو ندیده بود، به هرحال اونا استادانه این آپشن رو روی ماشینشون قرار دادن. فقط ما که داریم فیلم تهیه میکنیم، این ماشین گویای همه چیزه و کارمون رو راحت کرده. 
بیاین راجع به پشت آمپرش حرف بزنیم که در نوع خودش خیلی خوبه.
خب اینجا سه شمارنده آنالوگی قدیمی به چشم میخوره که زیباست، اما همچنین یه آمپرسنج چند رنگ هم وجود داره که ترکیب مناسبی از عصر جدید و قدیم ساخته. شاید نکته جذاب‌ترش این باشه که این مثل خیلی از ماشینهای دیگه دورموتورسنج نداره، به جاش یه شمارنده‌ی معکوس داره که برعکس بهتون میگه چه مقدار نیرو ذخیره باقی مونده. این کاریه که اونا گفتن انجام میده.

به خاطر اینکه این یه ماشین کوپه V12 ست و 624 اسب‌بخار قدرتشه، فکر نکنین که یه ماشین اسپرت و نمایشیه. بهتون نشون میدم که چه قدر نرم بالا پایین میشه تو خیابون. البته اینطوری میشه یکم حال و هوای اسپرت بهش داد، که خب در شان رولزرویس هم نیست. 
روی دسته‌ی دنده یه چیزی هست که نوشته "پایین"؛ به دلایلی، تعویض دنده رو سریعتر میکنه. این تنها حالت اسپرتیه که تو این ماشین پیدا میکنین.
لوکس بودن رِیس به ردیف جلوش محدود نشده. عقبشم همینطوره. وارد شدن به ردیف عقبش باحاله. نگاه کنین، هل دادن این صندلی‌ها بهترین حسی که آدم میتونه از یه ماشین کوپه بگیره رو انتقال میدن. کافیه این دکمه‌ی کوچیک رو فشار بدین، تا صندلی به جلو سُر بخوره و بعدش میتونین سوارش شین. چند تا چیز جالب دیگه درمورد صندلی‌های عقبش وجود داره. 1: کنترل‌های تهویه‌ی هوای مجزا برای سرنشینان عقب هم داره، با اینکه هیچوقت قرار نیست کسی این پشت بشینه. 
همچنین دو تا جالیوانی و زیرسیگاری مجزا هم داره تا تو این ماشین هر کسی قسمت خودش رو داشته باشه. همچنین یه پنجره کوچیک هم پشت ستون عقبش قرار دادن که میتونین خودتون رو توش ببینین.
این قسمت‌های لمسی لوکس در تمام قسمت های رِیس وجود دارن. یه ساعت عقربه ای که لوگوی مخصوص ROLLS ROYCE رو داره. دکمه تنظیم تعلیق که تصویر کوچیکی از ماشین روشه، بلکه رِیس. درمورد دکمه‌ی بستن درِ صندوق هم همینه، عکس رِیس روی دکمه‌ی درِ صندوقه. از داخل صندوق فشارش بدین تا دیگه مشکلی بابت بستنِ در صندوق نداشته باشین.
خیلی سخته راجع به این ماشین حرف بزنی و از طراحی بدنه اش چیزی نگی. سقف شیبدارش خیلی ملایم  به پایین کشیده میشه و به نظرم زیباست. به علاوه از رینگای 21 اینچیِ 5پرِ باشکوهش هم خوشم میاد.
اما استایل رینگاش بهترین نکته اش نیست. بهترین نکته اش مرکز رینگشه. تو ماشین های معمول شما قسمت مرکزی رینگ، آرمِ سازنده ماشین قرار داره، اما تو این ماشین قسمت مرکزی رینگ خاصه، به محض اینکه رانندگی میکنین، لوگوی آرآر (RR) در مرکز رینگ همواره جهت درست رو نشون میده، این باعث میشه کسایی که به چرخاش نگاه میکنن، بفهمن شما سوار ROLLS ROYCE هستین.
 تکنولوژی خاصِ دیگه‌ی ماشین دوربین دیدِ جانبیه. خب کاپوت این ماشین خیلی بلنده، پس تصمیم گرفتن یکم سخته وقتی به چراغ قرمز میرسین، چون نمیدونین چه اتفاقی داره میفته. خوشبختانه چاره این کار، فشار دادن دکمه دوربین کنار فرمونه. بعدش دو تصویر از طرفین ماشین، در مانیتور به نمایش در میاد که به طرز قابل توجهی دید شما رو افزایش میدن و بنابراین همیشه حواستون به کناره‌ها هست. تمام اینا امکانات شگفت انگیزه رولز رویس بود، اما قرار نیست به همین جا ختم بشه. همین الان من میخوام سوار این ماشین بشم و ببینم رانندگی با رولز رویس 350 هزار دلاری جدید چجوریه. 

یه حس مبهمی از چرخوندن فرمونش دارم؛ خیلی نرم و لطیفه! خیله خب همینه. واقعا ماشین خوبیه. باید بگم که قبلا سوار دیابلو شدم و حالا سوار این ماشینم...
آآ منظورم اینه که من از دیابْلو خوشم میومد، ازینم خوشم میاد، ولی کاملا تو یه سبکِ دیگه لذت میبرم. این واقعا خوبه... چیزی که تو ROLLS ROYCE من رو مجذوب میکنه، اینه که اونها به مهندس ماشین اهمیت نمیدن، خب میدونین تمام سازندگان ماشین، دنبال چیزی هستن که هم اسپرت باشه، هم راحت باشه، هم لوکس باشه، هم به درد بخوره و از این جور چیزا.
اما ROLLS ROYCE نه، اینطوری نیست! فقط رو یه چیز تمرکز میکنه. و همین یه مورد رو ماهرانه انجام میده. 
یعنی اصلا وقتی راه که میفته، آب تو دلتون تکون نمیخوره. انگار داره پرواز میکنه. هیچ سختی‌ای تو این ماشین وجود نداره.
 اینجا تو یه فضای دیگه قرار میگیرین، کاملا به خودتون افتخار میکنین. الان جلوم دارم یه CRV میبینم. نه نه نمیخوامش. و مجبورم نیستین. این حسیه که این ماشین بهتون میده. واقعا حس پرواز بهتون میده. یچیزی که به نظرم در مورد رولز رویس باید اشاره کرد اینه که ماشیناش از لحاظ پایداری مناسبن و تهِ ماشین نمیچرخه، فک میکنم اکثر مردم فکر میکنن که انتهای ماشینای ROLLS ROYCE دچار لغزش میشه، و به سمت گوشه پیچ کشیده میشه، مثل لینکُلن‌های دهه 70 میلادی.
 خب این درست نیست، و ماشیناش به خوبی ساخته شدن. به طرز شگفت انگیزی آرامش بخشه. 
فقط میتونم بگم محشره. فکر نکنم بعد این دیگه ماشینی باشه که بخوام سوارش بشم. نگا کنید به اون آرمِ خوشگلش که الان بیرون اوردمش. همین الان خواستم که بیرون بیاد. دیگه چطور میشه غم و غصه‌ای داشت؟!
مساله اینه که اون شخص که سوارِ کَمری-ه ، وقتی سوار کمری هستین در مقایسه با وقتی که این رو میرونین نگرانی‌های شما بیشتر در مورد بازار آسیاست! اما نگرانی اون شخص در مورد نشتی ماشین ظرف شوییش هست. دنیای شما چنین تفاوتی داره! وقتی با این ماشین رانندگی میکنین تفکرات شما تغییر میکنه و دغدغه هاتون متفاوت میشه! مردم این ماشینو میخرن چون تو بقیه زندگی شون مجزا بودن و ماشینی میخوان که بتونه با این خصیصه شون همخونی داشته باشه. ما الان پشت چراغ قرمزیم. هیچ راهی وجود نداره که بفهمی این ماشین الان روشنه. واقعا اغراق نمیکنم وقتی میگم هیچ صدایی از موتورش در نمیاد، اینجوری نیست که یه کوچولو صداش دربیاد، نه شما اصلا متوجه روشن بودن ماشین نمیشین.
تنها صدایی که میشنوم صدای تهویه صندلیاست. تنها صدایی که به گوش میاد صدای تهویه هواست. انگار که به آدم احساس راحتی بیشتری میده. اوه.. 
شتاب گیری با این رو پاک فراموش کردم. شما واقعا به فکر این چیزا نمیفتین. مثلا بگین من میخوام ببینم... میخوام ببینم که چجوری جاده رو میکنه. فکرتون به این سمتا نمیره. بیشتر به این فکرین که آآه عجب ماشین ساکت و آرامش بخشیه. اصلا این ایده که گاز بدم و شتاب بگیرم از ذهنتون رد نمیشه. دارنده این ماشین بهم گفته که اغلب 5 تا 10 مایل زیر محدودیت سرعت باهاش رانندگی میکنم، چون اصلا اهمیت نداره این ماشین چقدر سریع میتونه حرکت کنه. چون اغلب ادما ترجیح میدین بیشتر تو این ماشین بمونن تا به مقصد برسن. واقعا خنده داره، من همه جور ماشین لوکسی رو روندم، مثل S کلاس، و اینجور چیزا. همشون خوبن اما واقعا این همه تفاوت باورنکردنیه. بیشتر میشنوید، بیشتر حس میکنید. به این معنی نیست که اون ماشینا باحال نباشن. ولی صاحب این ماشین کسیه که با اون ماشینا هم رونده و گفته من یه چیز بهتری میخوام و بابتش هم حاضرم پول بدم. مثل این میمونه که بابت یک ماشین سوپر اسپرت که سرعت و شتاب بیشتری داره بیشتر پول بدین. کسایی که این ماشین رو میخرن هم دقیقا همین کار رو میکنن. 
خب حالا شما همه ویژگی های جالب رِیس رو دیدین. و بهتون گفتم که رانندگی با این ماشین 350 هزار دلاری چجوریه. ممکنه فکر کنین نه این ماشین بلکه هیچ ماشینی ارزش دادن این همه پول رو نداشه باشه. خب درسته. اما خریدارانش، موقع رانندگی باهاش شما رو مسخره میکنن و با این پیله ابریشم لوکسشون حال میکنن.
حالا نوبت امتیاز دادن به ماشینه.
ما کارو با معیار استایل و سرگرم کنندگی ماشین شروع کردیم. به شخصه از ظاهر WRAITH خوشم میاد اما دارم سعی میکنم که بی طرف باشم. طراحیش بحث برانگیزه، بعضیا از شکل شبیه به قطره آبش خوششون نمیاد. بنابراین نمره 6 از 10 رو بهش میدیم. 
از لحاظ شتاب گیری باید گفت که سرعتش در عرض 4.3 ثانیه از 0 به 100 میرسه که نمره 7 از 10 رو به خودش اختصاص میده.
در مورد هندلینگش باید گفت که به نسبت ایمنه و نسبت به ماشین های معمولی خیلی بهتر عمل میکنه
16:00
اما ماشین سنگینیه و 204 اینچ طولشه و سرِ پیچ ها اونقدری که باید دقیق نیست. بنابراین نمره 6 از 10 رو بهش میدیم. 
فاکتورهای خوبش غیر قابل انکاره. قطعا نهایت خلاقیت توی این ماشین به کار نرفته اما چیزیم کم و کسر نداره و میشه بهش نمره 8 رو داد.
آخرین معیار اهمیت یا ارزشه. خب این ماشین قطعا خوبه اما اگه بخوایم نگاه کلی داشته باشیم فکر نمیکنم بتونیم بهش بگیم یک ماشین تعیین کننده، با این حال از ماشین های معمول خاص تره. و ما بهش نمره 6 رو میدیم.
نمره نهایی 33 از 50 هست، و اینو جایی قرار میده که انتظارشو دارین. پشت ماشین های اسپرتی مثل پورشه 911 و آئودی R8. 
در ادامه به شاخه های روزمره میپردازیم و با امکاناتش شروع میکنیم. همونطور که قبلا گفتم WRAITH تقریبا همه چی داره. همه چیزایی که گفتم به اضافه گجت های امنیتی مدرن مثل سیستم کمکی نگهداری بین خطوط، و کروز کنترل رادار. اما درواقع چیزی خلاقانه مثل سیستم اتوپایلوتِ تسلا رو نداره و این باعث میشه از عدد تمام کمال 10 فاصله بگیره و با این حال عدد خیلی خوبِ 9 رو میگیره که کسب این رقم خودش کارِ سختیه.
آیتم بعدی لوکس بودنه. و بدون هیچ بحثی باید بگم که WRAITH لوکس ترین ماشینیه که تابحال باهاش روندم و از 10 10 رو بهش میدیم. اولین عددی که تاحالا به یه ماشین دادم.
آیتم بعدی کیفیته که به دوام و مواد به کار رفته برمیگرده. باید بگم که کیفیت مواد بکار رفته عالیه. اما دوامش در هاله ای از ابهام قرار داره. چیزی که از ROLLS ROYCE های قبلی میدونم اینه که به شخصه نمیخوام ROLLS ROYCEم بدون گارانتی باشه.. با این حال عدد بالای 8 رو میگیره.
از لحاظ عملگرایی باید گفت که صندوق WRAITH 60.6 فوت مکعب فضا داره. خب برای یک خانواده 5 نفره فضای خوبی به شمار میره. اما از لحاظ مصرف سوخت این ماشین افتضاحه و مصرفش MPG 14 هست و ردیف تنگ عقبش باعث میشه بهش از 10، 4 بدیم.
در نهایت به ارزش قیمتی میرسیم. ماشین فوق العاده ایه و واقعا جای خوبی برای وقت گذرونیه. اما خب 350 هزار دلار پولشه و رقم کمی نیست. باید بگم برای بعضیا می‌ارزه، اما منصفانه بخوایم بگیم قیمتش نه تنها به میانگین قیمت ها نزدیک نیست بلکه فاصله زیادیم داره و بهش 4 از 10 میدیم. در مجموع از 50 امتیاز ممکن عدد 35 رو کسب میکنه. بالاتر از هر ماشین دیگه ای که تا حالا امتحان کردم. بنابراین میشه گفت جای فوق العاده ای برای گذروندن زمانتون هست.
18:00
در مجموع این دو شاخصه امتیاز 68 از 100 رو کسب میکنه که بالاترین و جدیدترین امتیاز بین ماشیناست. درست بالای اولین نسل AUDI R8. مستحق این امتیاز هست. استایل خودش رو داره و به اندازه ای که باید برای تعطیلات خوب هست و یه ماشین کاملا بی سروصدا و با فرض توانایی خریدش بهترین یکی از بهترین تجربه های رانندگی رو در اختیارتون قرارمیده.

مشخصات فنی

WRAITH ROLLS ROYCE - 2017
WRAITH ROLLS ROYCE
اتوماتیک - هشت دنده
6000
جلو - V شکل
12
48
624
590
5,281
1,947
1,507
2,440
P255/45R20
P285/40R20
250
4.6
16.1
370 g/km
ABS
6 - Air Bag-Frontal-Driver | Air Bag-Frontal-Passenger | Air Bag-Side Body-Front | Air Bag-Side Head-Front | Air Bag-Side Head-Rear
چرمی - برقی
دوگانه اتوماتیک
برقی
تاشونده برقی با گرم کن
LED
Electronic Stability Control (ESC) And Roll Stability Control... ABS And Driveline Traction Control Side Impact Beams Dual Stage Driver And Passenger Seat-Mounted Side Airbags Rolls-Royce Assist Emergency Sos Front And Rear Parking Sensors Low Tire Pressure Warning Dual Stage Driver And Passenger Front Airbags Curtain 1st And 2nd Row Airbags Airbag Occupancy Sensor Driver And Passenger Knee Airbag Outboard Front Lap And Shoulder Safety Belts -inc: Height... Back-Up Camera Front Camera Left Side Camera Right Side Camera