"نیسانِ ماکسیما" ماشین خیلی جذابیه که اسپرتْ و لوکس بودن رو با هم ترکیب کرده. این یه سدان خانوادگیه که امکانات زیادی داره. اینی که اینجاست "نیسان ماکسیما پلاتینیومِ2018  "  که تاپ ترین مدل ماکسیماست. میخوایم بررسیش کنیم و باهاش یه دور بزنیم. 
ممنون از اینکه ما رو همراهی میکنید. از جلوی ماشین شروع میکنم. قبل از شروع، میخوام از نمایندگی نیسان در تگزاس به خاطر اینکه این ماکسیما رو در اختیار ما گذاشتن تشکر کنم. 
اول میخوام در مورد چراغ های جلوش صحبت کنم. فلاشر و چراغ هاشو روشن گذاشتم تا تو روشنی هوا مشخص باشن. چراغ های جلو، نور پایینها و دِی لایت های ماشین " اِل ایی دی" هستن. این دِی لایت های " اِل ایی دی" به شکلِ استاندارد در تمام مدل هاش هستن. مه شکنم داره. تو مدل های پایین تر چراغ ها هالوژنی اَن، اما اینا پروژکتوری اَن. اون دایره کوچیکِ روی سپرشم یه سنوره که تو عقب هم هست. رینگ های این مدل 18 اینچه، اما تو مدل "اِس آر"، که یه مدل از این پایین تره و اسپرت تر هم به حساب میاد، 19 اینچی اَن. میتونید چراغ های راهنما رو روی آینه اش ببینید که " اِل ایی دی" هم هستن. آینه های بغل، قابلیت زاویه گرفتن به سمت پایین رو برای دنده عقب دارن؛ به این معنی که وقتی دنده عقب میگیرید، آینه ها بطور خودکار پایین میان. خب نظرتون راجع به طراحی این ماشین چیه؟ این بار ظاهرش تهاجمی تر شده که به نظرم خوبه و بهش میاد؛ خصوصا اینکه رنگ سفید ماشین با یه نوار مشکی که این عقب و جلو هست ترکیب شده. قوسی که به پشت ماشین دادن، ظاهر اسپرت تری رو بهش داده و شبیه به یه ماشین کوپه شده. نیسان برای چراغ های عقبش از " اِل ایی دی" استفاده کرده.
این رو هم ببینید که نوشته "فور دی اِس سی"؛ این یعنی ماکسیما هنوزم داره ماشینای چهاردرِ اسپرت میسازه، اگه ماکسیماهای قدیمی رو دیده باشید میفهمید که چی میگم. مجددا سنسورهای عقب رو اون پایین میبینید، و دو خروجی اگزوز.. بنظرم طراحی پشتش قشنگ و متناسبه. تو کناره ها، میتونید خط و خطوط قوس دار رو در پشت و جلوی ماشین ببینید. در کل بنظرم ماشین خوشگلیه و حتما شما هم خوشتون اومده. برای باز کردن در صندوق باید دکمه کنار دوربین رو فشار بدید؛ که به این شکل باز میشه. یه صندوق بزرگ و عریض، که البته من فکر میکردم بزرگتر از این باشه. طبق اعلام کمپانی حجم صندوق چهارده و سه دهمِ فوت مکعبه که در مقایسه با سدان هایِ رقیب تو این کلاس فضای کمتری داره. این اهرم های کشیدنی رو داریم که باکشیدنشون میتونید صندلی ها رو بخوابونید. با این مفصل های اینجا هم خیلی حال میکنم، چون خارج از دسترسن و خللی در فضای صندوق به وجود نمیارن. 
نیسان یه ریموت خوشگل و ساده داره که مجهز به دسترسی هوشمنده. روی این ریموت همه کلید های معمول رو دارین. برای قفل کردن در کافیه این دکمه رو روی دستگیره فشار بدید، و برای باز کردنش هم دوباره همین دکمه رو میزنید.
صندلی های ماکسیما فوق العاده ان. بسیار نرمن و چرمشون عالیه. از چرم طرح داری توی صندلی ها استفاده کردن و  صندلی ها به هشت حالت مختلف قابل تنظیمن. یه تکیه گاه اضافی هم درست این زیر داره که بدرد افراد قد بلند میخوره و باعث میشه ساق پاهاشون راحت تر باشه. به اینا میگن صندلی های بدون جاذبه؛ قسمت نشیمنگاهشون عالیه و فوق العاده اَن. من مدت زیادی داخل ماشین ننشستم، اما خیلی راحتن. تو مدل "پلاتینیوم "، صندلی ها مجهز به گرم کنسرد کن هستن و سرما و گرمای صندلی ها رو میشه کنترل کرد.
تو مدل "پلاتینیوم"، صندلیِ مسافرها هم بجای 4 حالت که در مدل های پایین وجود داره، در 6 حالت قابل تنظیمن. 
فرمونش عالیه و جا به جا میشه؛ بصورت برقی بالا و پایین میره و عقب و جلو میشه، خیلی خوبه. در مجموع هیچ شکایتی بابت این صندلیا ندارم؛ با وجود یه سانروف بزرگ، فضای بالای سرم کافیه. صندلی ها بالا و پایین میرن و تکیه گاه خوبی هستن و حسابی توشون فرو میرین؛ اصلا تنگ و باریک نیستن که شما رو محدود کنن. 
به محض اینکه وارد ماشین میشین، متوجه کیفیتِ مواد بکار رفته در اون میشین. محل استراحت دست، بسیار نرمه و دوخت یکدستی رو تو این قسمت و روی داشبورد میبینید. یه تریم با طرح چوب و با الگوی مورب دارین. من هیچوقت طرفدار تریم چوبی نبودم اما این یکی بد نیست. نوار چوبی تو هیچ کدوم از مدل های ماکسیما وجود نداره و فقط "پلاتینیوم" اینجوریه. دستگیره درش هم خوبه. اینجا مموری صندلی ها رو داریم. بالابرهای پنجره هم فقط برای سرنشینای جلو اتومات هستن. محفظه داخل در متوسطه و میتونید یه بطری رو توش جا بدید. این طرفش عمیق تر از چیزیه که بنظر میاد. {بسته شدن در}
صدای بسته شدن درش هم خوبه. همونطور که میبینید طراحی خیلی خوشگلی داره. میتونید دوخت چرمِ روی داشبورد رو ببینید. حتی اونجا روی کنسول هم هست؛ نوارِ چوبیِ وسط داشبورد هم، به سمت درِ شاگرد کشیده شده. این دکمه استارتشه. ترمزو میگیرم، موقعیت صندلی و فرمون بسته به تنظیمات پیش فرضتون عوض میشن. میخوام با فرمون شروع کنم؛ به شکل حرف "دی " طراحی شده و روکش چرمی داره. خیلی لوکس و نرمه. واقعا از لمس کردنش لذت میبرم. طراحی جذابی داره. یه فضای خالی اینجا هست.
این قسمت صاف زیرش رو خیلی دوست دارم، به ماشین ظاهر اسپرتری داده. از کنترل های روی فرمون، میتونید برای مشاهده اطلاعات پشت آمپر ماشین استفاده کنید؛ پشت آمپرش خوشگل و بزرگه و وضوح بالایی داره. همونطور که میبینید تمام اطلاعات، از موزیک گرفته تا مسیریابی رو داریم. میتونید از کامپیوتر سفر استفاده کنید و تنظیمات شخصی داشته باشید. در مورد سیستم های کمکی راننده و امکانات هوشمندش هم براتون میگم. در طرفین این نمایشگر، گیج های آنالوگیِ معمول رو دارین. 
یکم این طرف تر، دکمه های باز کردن صندوق، کنترل کشش، و تو این مدل، دکمه گرم کن فرمون رو داریم. اینم دکمه پرده پنجره عقبه، که اگه فشارش بدم میتونید ببینید که پرده بالا میاد؛ برقیه و مخصوص مدل "پلاتینیوم" طراحی شده. چراغ های جلو اتوماتن، که احتمالا در موردش میدونید. برف پاک کن های حساس به بارونم داره و دیگه نیازی نیست که دائما تایمر برف پاک کنتون رو تنظیم کنید؛ این یه ویژگی خوب از ماشینای لوکسه. اینجا دکمه های نمایشگر اطلاعات رو داریم. کنترل موسیقی هم اینطرفه. موارد قدیمی مثل دکمه کروز، کنترل صدا و تلفن رو هم اینجا دارید. 
بزارین بهتون نشون بدم این قسمت، یعنی تکیه گاه ساق پا چجوری کار میکنه؛ یه فاصله کوچک اینجا هست که با کشیدن اهرم، به اینصورت بسته میشه؛ دیگه بیرون نیست. در غیر اینصورت میتونید بیاریدش بیرون و به این شکل بینابین قرارش بدید.
 بخش مرکزی طرح زیبایی داره و دریچه های کولر اون بالا هستن. نمایشگر لمسی 8 اینچی داریم که به شکلِ استاندارد "اَپل کار پِلِی" و "اتواندروید" داره. سیستم صوتی این ماشین "بوزه " و 11 تا اسپیکر داره که واقعا صدای خوبی داره. از این کنترل های گردالیش خوشم میاد، حس خوبی تو دست داره؛ کنترل تنظیمش هم اون طرفه. دکمه هایی داریم که استفاده ازشون راحته. اما نکته خوب در مورد نمایشگر اینه که میتونیم روش زوم کنیم، درست مثل تبلت یا گوشی. استفاده از همه اینا آسونه، حتی اگه از "اَپل کار پِلِی" و "اتواندروید"  تون استفاده نکنید. 
سایز خوبی داره، از لحاظ دیداری، مشکل تابش یا انعکاس نور آفتاب یا چیزایی مثل اینو نداره. علاوه بر اینا، دوربینش اطراف ماشینو شون میده و وقتی که بذاریمش تو دنده عقب، میتونیم خطوط هدایت دوربین عقب رو ببینیم. دیگه از سنسورهای پارک عقب و جلو چیزی نمیگم. یه ویژگی جالب دیگه وقتی که دنده عقب میگیرید اینه. الان میذارم تو "آر". همونطور که قبلا بهتون نشون دادم، آینه های جانبی بطور خودکار به پایین زاویه میگیرن؛ هم سمت راننده و هم سمت شاگرد. دنده رو میذاریم تو "دی"، یا "پی"، آینه ها به بالا برمیگردن. تهویه مطبوع دوگانه رو داریم. همه چی اینجا به خوبی مستقر شده. دماها رو میبینید؛ چرخوندن اینا حس خوبی داره و کار کردن باهاشون خیلی ساده و راحته. 
دکمه استارت ماشین اینجاست. اینجا یه فضای عمیق و دنج داریم که درواقع از چیزی که فکر میکنید عمق بیشتری داره. میتونم آیفون "سِوِن پلاسم" رو اون تو جا کنم. یه شیاری هم داره که میتونید گوشی های کوچیک رو توش بزارید. دو تا پورت "یو اِس بی" اینجا داریم، و در کل 4 تا پورت "یو اِس بی" داریم. در مدل های پایین دو تا داریم؛ یه پورت "آ یو ایکس " هم اینجا هست. سایز جالیوانی هاش هم مناسبه؛ یدونه کوچک داریم، یدونه بزرگ. بیاین بطریمونو توش بزاریم. تو بزرگه جا میشه، تو کوچیکه هم مشکلی نداره. این دسته دنده مونه. گیربکسش "سی وی تیه ". همونطور که میبینید دوخت نرم و زیبایی داره و خوشگله. میتونید بدیدش پایین تا تو حالت رانندگی اتومات قرار بگیره، این طرف هم برای حالت مثبتمنفیه. خبری از پدال های پشت فرمون نیست، اونا رو تو مدل "اِس آر میدنایت " گذاشتن. اکثرا ترجیح میدن تو حالت اتومات رانندگی کنن. یه ویژگی مثبتش که خیلی دوس دارم اینه که میتونیم بخشایی از صفحه نمایشش رو با این دکمه پیچی کنترل کنیم؛ 
به صفحه نگاه کنید. من دارم اینو می چرخونم و صفحه رو به این صورت کنترل میکنم، بدون اینکه لمسش کنم که ویژگی بسیار خوبیه. البته از این دکمه های کوچیک هم میتونید برای کنترل صفحه نمایش استفاده کنید. این ماشین، حالتای نرمال و اسپورت رو داره؛ مشخصه وقتی تو که حالت اسپورته، عکس العمل سریعتری داره و دور موتور رو بهتر نگه میداره. صندلیها مجهز به گرم کنسرد کن هستن. میتونید روی خنک تنظیمش کنید که هوای سرد رو از داخل صندلی به بیرون می فرسته یا روی حالت گرم تنظیمش کنید؛ خیلی ساده ست. مورد بعدی که میخوام بهش اشاره کنم، این قسمته که پام باهاش در تماسه؛ نرمه و دوخت خوشگلی داره. پایینش یه لایه نرم هست، بنابراین جای راحتیه و میتونید پاتونو با تکیه دادن بهش استراحت بدید. کنسول مرکزی هم همونطور که گفتم به زیبایی دوخت شده، فوق العاده نرم و راحته. به اندازه ای که انتظار داشتم بزرگ نیست، اما پورت های برق اون پایین داریم، به اضافه این شکافها برای قرار دادن کابل هاتون.
 داشبوردِ نیسان قفل داره و واقعا عمیقه؛ عمیق تر از چیزیه که به چشم میاد و نوار نرم و زیبایی داره. آفتابگیرهای متحرک و چراغ دار رو داریم. یه جا عینکی با فضای خوب. چراغ های " اِل ایی دی" در هر دو سمت، که خیلی عالیه. اینجا کنترل های سانروف دو تکه مون رو داریم، یکی برای سرنشین، یکی برای راننده. آینه به شکل اتومات حرکت میکنه، به علاوه اینکه میتونید درِ پارکینگ هم از طریق دکمه های زیرش کنترل کنید. از لحاظ دید تقریبا همون چیزیه که از یه ماشین سدان انتظار دارید. ستون های پشت نسبتا بزرگن و یه پنجره کوچیک هم مثل همه ماشین های امروزی داره؛ اما به لطف دوربین های اطراف ماشین، سنسورهای عقب و رادار نقطه کور، مشکلی به وجود نمیاد. 
خب قد من 179 سانته، اینجا نشستم و بالای سرم فضا هست؛ 
با اینکه اینجا سانروف دوگانه داریم که کمی از فضای سر رو اشغال میکنه، من میتونم صاف بشینم و موهام خیلی خیلی کم با سقف تماس داره. پس میتونم صاف بشینم و سرم باهاش تماس نداشته باشه. فضای جلوی زانو هام خوبه. فضای پاهام هم خیلی خوبه . این وسط، جای آرنج داریم . همه جاش از مواد نرم استفاده شده، حتی یه بالش مناسب روی صندلی اینجا داره که خیلی خیلی راحته. اگه برم وسط بشینم، بخش انتقال نیرو این پایین قرار داره و اگه نگاه کنین میبینین که جا نمیشم. 
روی صندلی عقب، این بخش های نرم رو بیشتر میبینیم. یه محفظه برای بطری و چیزهای کوچیک هم اینجا داریم. خب قبل از اینکه بریم سراغ قسمت های دیگه، باید بگم که این صندلی  از حد معمول عقب تر رفته، برای همین من برای زانوهام فضای بیشتری دارم و فضای پام هم مناسبه. برای سرنشین های عقب هم دریچه هوا داریم که خیلی خوبه. به علاوه همونطور که میبینین این بالا "مونروف" هست. صندلی های عقب خیلی زیبا، نرم و جادارن. این جای آرنجه که اونم نرمه. اندازه جا لیوانی هاش مناسبه  و فضای عمیقی هم اینجا داره که برای موبایل یا چیزای دیگه مناسبه. 
 اگه یه بار دیگه بریم زیر کاپوت ماکسیما، یه موتورِ سه و نیم لیتریِ "وی سیکس " رو میبینیم که 300 اسب بخار تولید میکنه و 261 پوندفوت گشتاور داره. من خیلی خوشحالم که نیسان بجای موتور کوچیک 4 سیلندریِ توربو، رفته سراغ موتور "وی سیکس"؛ با یه موتور کوچک توربو، صدا و حس خوب موتور  "وی سیکس" رو ندارین. 
همه ماکسیماها، بدون توجه به سطح تریم هاشون، "سی وی تیِ" "اِکسْترونیک "دارن. این یه "سی وی تیِ" غیر معموله که به عنوان یه "سی وی تیِ" خیلی خوب ازش یاد میشه، که میتونه دور موتور رو نگه داره تا بیشتر اسپرت باشه و حس بهتری رو القا کنه. مصرفش در هر مایل، خیلی نزدیک به چیزیه که گفتن؛
برای داخل شهر 21 مایل و برای بزرگراه 31 مایل.
وقتی بشینین پشت فرمون، اولین چیزی که متوجه میشید اینه که خیلی ساکته. این ماشین، ضدِ صدای فعال و غیر فعال رو داره.  برای غیر فعالش، هم در جلو و هم در شیشه های طرفین، شیشه های ضخیمی داره که مانع ورود صدا از بیرون میشن. حالت فعالش هم صداها رو حذف میکنه و به از بین بردن صدا های دیگه کمک میکنه. اما {صدای موتور ماشین} ما تقویت کننده صدا هم داریم که به تولید بهتر صدای موتور کمک میکنه. صدای خیلی خوبی داره. همونطور که گفتم موتورش "وی سیکسه" که 300 اسب بخار تولید میکنه و "سی وی تی"  داره که خیلی نرمه. میدونید "سی وی تی" برای مصرف بهتر سوخت طراحی شده و نیرویی که میخواین رو در اختیارتون میزاره. امروز خیلی باد میاد و من حدودا 80 تا سرعت دارم و تقریبا هیچ صدای بادی نمیشنوم؛ خیلی بیصداست. سیستم تعلیقش متوسطه، نه خیلی سفته و نه خیلی نرمه؛ یه جورایی حس سبک بودن رو تو جاده بهتون میده. باید بگم که این صندلی ها خیلی راحتن. دلم میخواد تو ماشین خودم بزارمشون. وقتی وارد پیچ میشین، فرمون پذیری خوبی داره و خیلی خوب عمل میکنه. فرمون به اندازه کافی خوبه و حس راحتی رو بهتون میده؛ هرچند که این یکی پیچ، خیلی تیز نبود. من با فرمونش خیلی حال کردم. چرم نرمی داره و خوبه. 
حتی در فضاهای تنگ تر، من نمیدونم کجای این جاده پیچ تند هست، ولی همونطور که گفتم هیچ مشکلی برای پیچیدن ندارین. خیلی خوب توی مسیر قرار میگیره. وزن زیادی نداره و دقیقا همون جایی که باید، قرار میگیره و میدونید کجا میبرتتون .
یه کم باهاش شتاب بگیریم. همه ماکسیما ها با چرخ های جلو حرکت میکنن. احتمالا شتاب کمی داره، چون من خیلی حسش نکردم؛ اما به هر حال شتاب داره. به خوبی به جاده چسبیده و فرمون پذیریش هم حس خوبی بهم میده .
میبینید برای این پیچ، حتی لازم نیست فرمون رو تکون بدم، دقیقا میدونم کجا داره میره. خیلی راحت میشه کنترلش کرد و ازش استفاده کرد. دوباره میخوام 80 تا برم و ببینم در بزرگراه اگه بخوام از کنار کسی رد بشم چجوریه؛ توانایی شو داره. گازو که میگیرم، خیلی سریع به 100 تا میرسه و هیچ مشکلی نداره. با داشتن موتور "وی سیکس"، خیلی حال میکنین. تاخیر توربو رو نداره، ولی قطعا مقدارِ گشتاورِ موتور توربو رو هم ندارین؛ به هر حال تاخیر نداره و علاوه بر این صدای "وی سیکس" رو دارین. در مورد "سی وی تی"، من تمام مدت روی حالت نرمال بودم، یه کم صدای وزوز اومد اما آزار دهنده نبود و شبیه چیزایی که تو "سی وی تی" های قدیمی شنیده بودید نیست. نیسان کارش رو در مورد "سی وی تی"ها خیلی خوب انجام داده. اما در مورد حالت اسپرت، وقتی روی حالت اسپورت تنظیمش میکنید، یه کم تغییر در کلاسترش به وجود میاد. 
من نمیدونم چطور میشنوید، اما از دفعه پیشی که شتاب گرفتم صداش بلندتر بود؛ این یه شتابِ در حد متوسط داره و سرعتش در این حالت بیشتره. سیستم انتقال نیرو یه کم سخت تر عمل میکنه. البته شما این سختی انتقال نیرو رو، خیلی مثل حالتی که روی دنده دستی هستین حس نمی کنین.
نیسان با پیشرفتی که داشته، روی خیلی از ماشینهاش سیستم امنیتی استانداردی رو گذاشته؛ چیزایی مثل اخطار برخورد از جلو و ترمز اضطراری اتوماتیک. تو مدلای شاسی بلند، سیستم صوتی پارک عقب و در مدلای بالاتر، کروز کنترل هوشمند، تصویر نقطه کور و هشدار ترافیک رو گذاشتن.  در این مدل، همه اینارو داریم، به علاوه دوربین دید از اطرافو. همه اینا باهم بهتون یه ماشین ایمن رو میدن.
یه چیزی که من در مورد ترمز فهمیدم اینه که لازم نیست خیلی محکم فشارش بدید و وزنتون رو روش بندازید تا حس کنید ترمز کردید. حالا وارد یه جاده سخت تر شدم؛ یه کم بالابلندی داره، برای همین میتونید گوش کنید و ببینید که چقدر صدا میده. 
من اخیرا سوار "هوندا آکورد" شدم و اون ماشین رو هم بررسی کردم. این از اون بیصدا تره. این نسبت به آکورد سر و صدای کمتری داره. من مدل تورینگ آکورد رو هم همینجا بررسی کردم. سیستم تعلیقشون خیلی شبیه به همه. اگه چیز اسپرت تری بخوایین طبیعتا باید برین سراغ مدل "میدنایت " که خیلی خفنه؛ رنگ مشکیش بینظیره. 
این ماکسیما انتخاب خیلی خوبیه. میتونه به عنوان یه سدان خانوادگی و یا یه ماشین لوکس انتخاب بشه. اگه مدل "پلاتینیوم" رو بگیرید میتونید به عنوان یه ماشین اسپرت ازش استفاده کنید. با اینکه با چرخ های جلوش حرکت میکنه، خیلی قدرتمنده. مدل چهار چرخش که خیلی عالیه و من همیشه طرفدار مدلای چهار چرخ هستم. مدل چرخ عقب متحرکش، به درد ماشین اسپرت میخوره؛ راحته و فضای کافی داره.
یه موتور "وی سیکس" با 300 اسب بخار داره. صندلی هاش بینظیره. قیمتش از تقریبا "سی و سه هزار" تا شروع میشه و تا "چهل هزار" تا میرسه. وقتی با مدل های با اندازه متوسط مقایسه اَش میکنین، یه چیزایی داره که تو بقیه نیست؛ "وی سیکس" رو با کلی ویژگی های استاندارد دارین؛ به خصوص اگه با تریم "اِس اِل" بگیریدش.  ممنون از اینکه تماشا کردین.

مشخصات فنی

Nissan Maxima Platinum - 2018
Nissan Maxima Platinum
N/A
3500
جلو - V شکل
6
24
300
354
4,897
1,859
1,435
1,637
P245/45VR18
P245/45VR18
N/A
8.6
9.6
227 g/km
ABS
Air Bag-Frontal-Driver | Air Bag-Frontal-Passenger |Air Bag-Side Body-Front Air Bag-Side Head-Front Air Bag-Side Head-Rear
چرمی - برقی
دوگانه اتوماتیک
برقی
تاشونده برقی با گرم کن
LED
ABS And Driveline Traction Control Electronic Stability Control (ESC) Front And Rear Parking Sensors Left Side Camera Front Camera Intelligent Around View Monitor (I-AVM) Back-Up Camera Restricted Driving Mode Outboard Front Lap And Shoulder Safety Belts -inc: Rear Centre 3 Point, Height Adjusters and Pretensioners Rear Child Safety Locks Airbag Occupancy Sensor Curtain 1st And 2nd Row Airbags Dual Stage Driver And Passenger Front Airbags Tire Specific Low Tire Pressure Warning Forward Collision Mitigation and Rear Cross Traffic Alert (RCTA) Blind Spot Warning (BSW) Blind Spot Sensor Dual Stage Driver And Passenger Seat-Mounted Side Airbags Right Side Camera Turn-By-Turn Navigation Directions 2 LCD Monitors In The Front Digital Signal Processor Regular Amplifier Window Grid Diversity Antenna Radio: AM/FM/CD Audio w/NissanConnect Navigation -inc: Apple CarPlay and Android Auto, automatic collision notification, remote start via smartphone, emergency call, stolen vehicle locator, dealer service scheduling and maintenance alerts, MP3/WMA reader, Bose sound system w/11 speakers, 8' colour display w/multi-touch control, 2 front illuminated USB connection ports, Nissan voice recognition for navigation and audio, SiriusXM Traffic, SiriusXM Travel Link, Bluetooth hands-free phone system, streaming audio via Bluetooth, hands-free text messaging assistant, swipe to meter functionality, SiriusXM Satellite Radio and auxiliary audio input jack Radio w/Seek-Scan, Clock, Speed Compensated Volume Control, Steering Wheel Controls and Radio Data System