سلام امروز حقایق جالب و تعجب اوری رو در مورد یکی از جدیدترین بازیکن های عرصه ماشین های لوکس مطرح میکنیم: Infinity با تاریخچه ای نزدیک به 30 سال. این یکی از جدیدترین برند ها تو صنعت خودروهای لوکس هست. اما تحت لوگوی خودش شروع به فعالیت کرده. این بخش لوکس خودروسازی نیسان به شمار میره و کارشو به تنهایی از نوامبر 1989 در شمال آمریکا شروع کرده. این ماشین ها سریعا بخاطر ظاهر متمایز، تکنولوژی های خلاقانه و ویژگی های لوکسشون شهرت کسب کردن. و بعد از مدتی بازار قابل توجهی تو کشور های مختلف جهان بدست اوردن. در سال 2012 دفتر مرکزیش رو از ساختمان نیسان در ژاپن جدا کرد و مقر خودشون رو تو هنگ کنگ بعنوان شرکت جهانی اینفینیتی تاسیس کردن. تو این سال ها این برند مدل های متعددی از خودروهای لوکس رو روونه بازار کرده، از قبیل Q70، M30، G20، QX 4، i35، G37، M56 و Q 50 S هیبریدی. همچنین ماشین های کانسپت شگفت انگیزی هم معرفی کرده که مطمئن هستن آینده طراحی ماشین هارو تحت تاثیر قرار میدن.
اگه اینجا جدید هستید، حتما ثبت نام کنید.
ما خوشحالیم که اینفینیتی وقت و انرژی خودشو به تولید ماشین های قدرتمند و خلاقانه اختصاص میده که در تمام جزئیات لوکس بودنشون توجه شده. همچنین خوشحالیم ازینکه اینفینیتی شونه به شونه خودروسازانی که بیش از 100 ساله تو صنعت خودروسازی فعالیت دارن به رقابت پرداخته. برای اینکه طراحی ماشین رو یک پله بالاتر ببره و مرزهای انتظار رو فراتر ببره. پس بیاین یه نگاه جزئی تری به این برند داشته باشیم.
1:
این برند مخصوص بازار امریکا ساخته شده. برند اینفینیتی در اصل برای تغزیه مشتری های امریکایی ساخته شد، افرادی که کیفیت ژاپنی نیسان رو در قالب یک ماشین لوکس میخواستن. بهرحال این برند بسیار موفق عمل کرد و بازارش به کشور های مختلف گسترش پیدا کرد و الان کمپانی اینفینیتی در بیش از 50 کشور دنیا حضور داره و به گسترش هرچه بیشترش فکر میکنه.
2:
لوگوش دو معنی داره. لوگوی Infinity از دو خط مرکزی تشکیل شده که در افق به بی نهایت ختم میشه که نشان از علاقه دائمی این کمپانی در نگاه به افق های جدید است. اونا میگن که این لوگو همچنین به MOUNT FUJI هم اشاره داره که اصلیت ژاپنی برند رو منعکس میکنه.
3:
نیسان اولین مدل اینفینیتیش رو تا نمایشگاه ماشین دیترویت سال 1989 بعنوان راز نگه داشت، زمانی که نیسان داشت روی توسعه یک کانسپت لوکس برای بازار امریکا کار میکرد. اونا طراحی و پروسه ساخت رو تا زمان عرضه اولین اینفینیتی کاملا محرمانه نگه داشتند. Infinity Q45 در نمایشگاه ماشین دیترویت سال 1989 رونمایی شد. بعد از مدت کمی، نمایندگی های Infinity در امریکا باز شدن و یک کمپین بزرگ تبلیغاتی برای بالا بردن این برند به راه افتاد.
4:
Infinity یک ماشین مدرن برای مسابقات GRAND دهه 30 میلادی ساخت. Infinity تو این مسابقات حتی نزدیک هم عمل نکرد، اما این موضوع مانع سوال ِ مدیر بخش طراحی نیسان یعنی ALFONSO ALBAISA نشد: چی میشه اگه برنده باشیم!؟ این سوال در قالب یک طرح مطرح شد و به گفته وی انقدر خوب بود که رو کاغذ نمیشه اوردش. این منجر به ساخت Infinity Prototype 9 شد. ابعاد این ماشین با الزامات مسابقات Grand Pre-racing ِ اون دوره همخوانی داشت، اما تو یه مورد مهم با اون ماشینا تفاوت داشت. یک ماشین برقی بود.
5:
LIEV SHCREIBER صدا پیشه تبلیغات اینفینیتی از سال 2002 تا 2011 بود. احتمالا عمده شهرتش مدیون برنامه تلویزیونی RAY DONAVAN هست. جایزه TONY (TONY AWARD) به LIEV SHCREIBER رسید. همچنین او بعنوان صدا پیشه Infinity از 2002 فعالیت داشت. صدای منحصر بفرد وی تو تبلیغات متعدد Infinity تو این سال ها شنیده شد. اما در سال 2002 کمپانی تصمیم گرفت جهتش رو عوض کنه و از تمدید قرارداد وی سرباز زد.
6:
Infinity مدل Q80 کانسپت خودشو در سال 2014 در نمایشگاه ماشین پاریس رونمایی کرد. Infinity قصد داشت با معرفی Q80 CONCEPT به مشتاقان صنعت خودرو دیدی از اینده کمپانیشون بده. داخل ماشین از دوربین ها، لیزرها، سنسورها و یک نمایشگر HUD  که روی شیشه جلو ماشین به سمت بیرون افکنده میشد، بهره میبرد. با داشتن خطوط براق، سقف شیشه ای پانارومیک و درهایی که در خلاف جهت نرمال باز میشدن، طراحی منحصر بفردی داشت. قطعا این ماشین آینده نگرانه ای است. رانندگی خودکار رو ارائه میده و یک موتور 550 اسب بخاری هیبریدی برقی داره. طراحان گفتن که هدفشون شکستن قالب طراحی سنتی سدان ها و شکل بدنه شون بوده. همچنین گفتن که برای تولید این ماشین در اینده برنامه ریزی شده.
7:
KIT HARINGTON برای معرفی این برند در سال 2016 انتخاب شد. در سال 2016 KIT HARINGTON که نقش JOHN SNOW رو تو GAME OF THRONES رو بازی میکرد طبق اعلام بخش تبلیغات کمپانی برای رونمایی برند Infinity انتخاب شد. هم ماشین و هم هنرپیشه نمایش فوق العاده ای نشون دادن.
8:
Infinity تا سال 2013 در بازارهای محلی ژاپنی معرفی نشد. برخلاف اینکه یک برند ژاپنیه این کمپانی اولین محصولش رو تو بازارهای ژاپن تا سال 2013 رونمایی نکرد. با این وجود بعضی از مدل های Infinity تو ژاپن تحت عنوان نیسان به فروش رسیدن. Infinity Q50 اولین محصول Infinity بود که بطور رسمی در ژاپن فروخته شد.
9:
Infinity یک ماشین جدید به نام Gran Turismo 6 تولید کرده. طراحی برای Infinity vision gt از یک رقابت جهانی داخلی بوجود امده که یک ماشین کانسپت برای بازی ماشینی Gran Turismo 6 بسازن. Infinity این پروسه رو با معرفی یک پروتوتایپ واقعی از ماشین اسپرت و مجازی Vision GT جلو تر برد. طرح پذیرفته و تولید نهائی از تیم جدید طراحی Infinity تو Beijing امده. مدل واقعی این ماشین به نسخه دیجیتالیش شبیهه و در نمایشگاه ماشین شانگهای در سال 2015 به عرصه نمایش گذاشته شد. طراح این ماشین گفته که کانسپت وی بر پایه دلربایی و قدرت بنا شده.
10:
Infinity Q60 اولین ماشینی بود که از US بعد از 50 سال به کوبا رفت. از وقتی که امریکا قوانین تحریم رو علیه کوبا اعمال کرده یعنی 1958، بنظر میرسه ماشین های کوبایی تو اون زمان گیر کردن و عمده ماشین های موجود تو خیابون هاشون مربوط به دهه 50 میلادی هستن. وقتی روابط کوبا و امریکا تحت مدیریت اوباما از سر گرفته شد، اولین ماشین های مدرن امریکایی راهشون به این کشور باز شد. مدیر طراحی Infinity، Alfonso Albaysa که تو یک خانواده کوبایی تبعید شده به میامی پرورش یافته بود، در سال 2016 یک Infinity Q60 قرمز رنگ به کوبا برد و تبدیل به اولین ماشین قانونی امریکایی در کشور کوبا از سال 1959 شد. اگه میخواید بیشتر در مورد این کشور بدونید میتونید به فیلم "15 چیزی که در مورد کوبا نمیدونستید" سر بزنید.
11:
در سال 2017 Infinity یک قرار داد با استفان کاری بست. در ژوئن 2017 Infinity اعلام کرد که ستاره تیم Golden State Warriors جدیدترین سفیر جهانی این برند خواهد بود. اولین کمپینی که وی در آن شرکت کرد، شروع به کار سدان اسپرت Q50 در تابستون 2017 بود. CURRY گفت که اینفینیتی برندی هست که بخاطر میراث دور و درازش در عملکرد، طراحی و تکنولوژی های بروزش میشناسم و تحسینش میکنم.
دقیقه 8:
واقعا از کار با این برند هیجان زده ام. ازینکه کمک به گفتن داستان افرادی میکنم که دلشون میخواد برای فهمیدن پتانسیل هاشون فراتر قدم بردارن.
12:
Infinity رکورد شتاب تو ماشین های هیبریدی رو در سال 2011 به نام خودش کرد. در سال 2011، Infinity M 35h رکورد سریعترین زمان پیمودن 4/1 مایل رو بعنوان یک ماشین هیبریدی بنزینی-برقی زد. M 35h این مسافت رو در زمان 13.9 ثانیه تو پیست SANTA POD ِ بریتانیا طی کرد. این سدان 53700 دلاری اولین محصول معرفی شده هیبریدی این کمپانی به شمار میرفت.
13:
Infinity با موسسه ARBOR DAY تو کاشت 35 هزار اصله درخت اطراف امریکا همکاری کرد. تو فصل تعطیلات سال 2016 Infinity تصمیم گرفت که با موسسه ARBOR DAY تو کاشت 35 هزار اصله درخت اطراف امریکا همکاری کنه. خرده فروشان Infinity تو کار تزئینات این خیرات رو تو مناطقی از امریکا که بیشترین بهره رو ازین برنامه میبره به راه انداختن تا درخت های کاشته شده تو سال 2017 به نمایش در بیاد. دریافت کنندگان این تزئینات میتونستن تو Infinity ثبت نام کنن و ببینن که درخت اهدایی اونا کجا کاشته شده و همینطور بفهمن به چه صورتی اون درختی که تو اون منطقه کاشت میتونه تاثیر مثبتشو بذاره.
14:
Infinity با RENAULT FORMULA 1 تو پروژه BLACK S شون همکاری میکنه. در سال 2016 همکار تکنیکی فرمول 1 رنو شد و باهم تصمیم گرفتن که اولین F1 مخصوص خیابون رو طی پروژه BLACK S معرفی کنن. این دو کمپانی تصمیم گرفتن که از تکنولوژی انقلابی سیستم احیای انرژی شون که به ماشین های مسابقه ای F1 رنو قدرت میداد استفاده کنن و تو Q60 کوپه ازش بهره ببرن. این پروژه هنوز در مراحل طراحی بسر میبره اما دیدن اینکه این همکاری منجر به تولید چی خواهد شد خیلی هیجان انگیز میتونه باشه.
15:
Infinity یک موزیک ویدئو منتشر کرده که کاملا از صدای ماشیناشون درست شده.
دقیقه 10:
در سال 2015 دفتر اصلی اینفینیتی تو امارات متحده عربی یک موزیک و انیمیشن که کاملا از صداها و اَشکال ماشین های Infinity ساخته شده بود رو منتشر کرد. این موزیک ویدئو CHROMATIC نام گرفت و توسط DJ و تولید کننده دبی ای Megadon Betamax ساخته شد. تو این موزیک ویدئو از صدای سدان های QX 80، QX 70، QX60 و Q50 استفاده شده. انیمیشینش هم توسط انیماتور لندنی Misha Shukin درست شده که از تصاویر ماشین های Infinity بهمراه الگو ها و  تم های عربی و هنر های خاور میانه بهره گرفته. کلمات به درستی توصیف کننده محصول نهائی نیستن، توصیه ما به شما اینه که حتما این موزیک ویدئو رو تو یوتیوب ببینید.
حالا نظر شما در باره این برند چیه؟
آیا فک میکنید این برند تونسته خودشو تو این مدت کم تو بازار ماشین های لوکس ثابت کنه؟ تو کامنت نظراتتون رو بگید.
یه فکت دیگه براتون اماده کردیم.
سریعترین بازار رو به رشد Infinity داره تو چین اتفاق می افته و اونا انتظار اینو تو اینده دارن. نیمی از تولیداتشون تو بازار چین به فروش میرسه. از سال 2013 تا 2015 فروش اونا تو چین دو برابر شده. از تولید 17108 دستگاه به 40200 دستگاه رسیدن.