سلام امروز حقایق جالب و تعجب اوری رو در مورد برند لوکس ایتالیایی که دهه هاست راننده ها رو مجذوب میکنه رو ببیان میکنیم. بیاید در مورد lambirghini حرف بزنیم.  Lambirghini در سال 1963   توسط Ferruccio lambirghini پاییه گذاری شد. فردی ثروتمند در کارخانه داری و بنا نهادن شرکت. Ferruccio ذهنی خلاق و هنرور داشت که منتج به طراحی ماشین هایی لوکس وجدید شد. 10 سال اول تجارت انها خیلی موفق بود به خصوص ماشین های کوپه  اسپرت اونا که توسط افراد سرشناش رونده میشد. اوایل 1970 lamborghini دوره ای پر سر و صدا روو گذروند که باعث شد کارخونه چندین دست بچرخه و اینده مطمئنی پیش رو نداشته باشه. کارخونه ثبات درستا نداشت تا زمانی که توسط گروه Volkswagen  در سال 1998 خریداری شد و در دسته audi قرار گرفت. حالا Lamborghini غیر قابل توقف شده و سال به سال سابقه بهتری به جا میذاره. ما از ارتقا ، اصالت، لوکس بودن و تخصص در کیفیت Lamborghini تحت تاثیر قرار میگریم. بیاین صادق باشیمف کی دوست نداره پشت فرمون  یکی از این ماشین های نیرومند و زیبا بشینه. اگه تازه واردید خوش اومدین. از عضویتتون مطمئن شید و مارو در اینستاگرام Alux دنبال کنید.  ما افرادی رو میشناشیم که یک یا تعدادی lambirghini رو برای کولکسینشون میخوان پس بیاین با این 15 حقیقت بیشتر در مورد این ماشین بدونیم. 
شماره1
Frank Sinatra یکی از طرافداران مشهود Lamborghini بود. وقتی در سال 1960 این ماشین ایتالیایی به بازار امریکا اومد  اهنگ سازان معروف یکی از بهترین خریداران این ماشین بودن. 
دقیقه 2
مثلا miles davis مالک یکی Miura بود و در تصادف  با اون در بزرگراه در سال 1972 درگذشت.frank Sinatra یکی از طرفداران بارز این برند بود و گقته بود شما وقتی که بخواین کسی بشین Ferrari میخرین اما وقتی lambirghini میگیرید که کسی باشین. البته موزیسین ها هنوز lambo هاشون رو دوست دارن. خواننده های امروزی یکی یا بیشتر ازین ماشین دارن مثلا chris brown،kanye west ، Justin bieber،  fifthy cent و maria carey . 
شماره 3
Ferruccio Lamborghini در زمان جنگ جهانی دوم زندان بان بود . در سال 1940 توسط نیروی هوایی ایتالیا خواسته شد و به عنوان سوپروایزر بخش نگهداری وسایل نقیله  در پادگان  در جزیره Rhodes انتخاب شد که به وسیله المان ها در سال 1945 احاطه شده بود. جزیره به مکانی نظامی تبدیل شده بود و Ferruccio به عنوان زندان بان در امده بود. در سال های بعد او بازداشت شد تا بالاخره به خانه اش در ایتالیا برگشت.
Lamborghini به عنوان شرکت تراکتور سازی شروع به کار کرد. بعد از جنگ جهانی دوم، Ferruccio فهمید که تقاضای زیادی برای ماشین های کشاورزی وجود داره برای همین تصمیم گرفت که تراکتور خودشو بسازه. اون از ماشین های نظامی کمک گرفت تا تراکتورشو بسازه. تجارت تراکتور سازیش به سرعت زمین گیر شد و اون در سال 1948 شرکت پر رونق Lamborghini شو راه انداخت. بعد تر اون شاخه اتومبیل هاشو راه انداخت و همچنان تراکتور  های شروع کننده اش رو میساخت. 
شماره 3
لوگوی lambighini و اسم های متعدد از گاو نر الهام گرفته شد.Ferruccio به عنوان توریست ارباط قوی با گاو داشت اما این تنها الهام نبود که لوگو از روش ساخته بشه. Ferruccio علاقه زیادی به گاو بازی داشت و این تشویق اولیه برای lambirghini بود.  در سال 1962 ازdan Eduardo Miura بازدید کرد که موسس گاو بازی اسپانیایی بود. او به شدت تحت تاثیر گاو های اونجا قرار گرفت و تصمیم گرفت که لوگوی ماشین هاش گاو نر باشه. او بعد ها Miura رو به افتخار موسس گاو بازی نام گذاری کرد و به sevilla برگشت تا چهارمین Miura رو به Eduardo نشون بده.
دقیقه 4
 ماشین بعدی بعد از اینکه گاو وحشیِ Miuta (Islero) یک گاوباز مشهور رو در سال 1947 کشت Islero نام گرفت. Jarama (هاراما خونده میشه) از نام یک منطقه گاوبازی تاریخی تو اسپانیا میاد و نام Urraco از یک گونه گاو وحشی میاد. Jalpa (هالپا)، Diablo، Murcielago و Gallardo از نام گونه های گاو نشات گرفتن. 

شماره 5
Lamborghini veneno یکی از گرونترین وکمیاب ترین ماشین های دنیاست. Lamborghini این ماشین رو در Geneva motor show در سال 2013 رو نمایی کرد. واین تولید این ماشین 4 عدد بود که 3 تاش برای فروش گذاشته شد و یکیش در موزه موند. افرادی که 3 تای اول رو خریدن انتخاب شدن و 4 میلیون دلار پرداخت کردن . درسال 2014 لامبورگینیveneno roasters رو معرفی کرد که کدل بدون سقف کوپه بود و 750 اسب بخار و موتور v12 6.5 لیتری داشت که 0 تا 100 رو  فقط در 2.9 ثانیه میره. 9 تا ازین وسیله تولید شد که 4.5 میلیون دلار قیمت دارن. در 2017 فقط 12 تا ازین ماشین در جاده های دنیا وجود داشت.
شماره6
موتور برای مسابقه قایق موتوری استفاده میشد. Lambirghini به موتور های v12 اش معروفه اما همه این موتور ها رو در ماشین استفاده نکرده. اون حتی قایق های بزرگv12 marien رو ساختن که در دنیا استفاده میشه. 
شماره 7
اولین Lamborghini که بیرون اومد موتور نداشت.  Lamborghini اولین طرحش رو با 350 gtv  تنها در 4 ماه بیرون داد. اونا میخواستن ماشین به موقع حاضر بشه تا در اوکتوبر 1963 در turin motor show به نمایش در بیاد اما یه بخش اصلی فراموش شده بود. موتور!! Ferruccio از موتوزی که ساخته شده بود راضی نبود و با سازنده موتور در کشمکش بود که در نهایت به دادگاه کشیده شد. 
در همین حین ماشین بدون موتور به نمایش در اومد. البته مراحل مخفی کردن این موضوع  از تماشاگران و نمایشگاه طی شد و گفته شد که Ferruccio جای موتور رو اجر پر کرد تا ماشین در جایی قابل قبول قرار بگیره و البته اطمینان حاصل کرد مه کاپوت بسته بمونه.
شماره 8
Lamborghini چند سال بعد از اینکه Ferruccio شرکت رو فروخت ورشکست شد. در سال 1973 جهان رکود اقتصادی و بحران نفت رو تجربه کرد که خیلی از کمپانی های خودروسازی رو تحت الشعاع قرار داد، از جمله لامبورگینی. Ferruccio این کمپانیِ درگیر رو به دو تاجر سوئیسی فروخت و در سال 1974 بازنشسته شد. این کمپانی در سال 1978 ورشکسته شد و آینده اش در هاله ای از ابهام قرار داشت. مالکیت کمپانی به دو برادر منتقل شد و اونا هم بعد از مدتی در سال 1987 به کرایسلر فروختن. در سال 1994 به یک گروه سرمایه گذار مالزیایی فروخته شد و نهایتا پرونده این نقل و انتقالات در سال 1998 با مالک فعلیشون یعنی vw بسته شد.

شماره 9:
المان های طراحی اونتادور از هواپیماها و    امده. مدل مشهور اونتادور توسط مدیر عامل بخش طراحی لامبورگینی یعنی Filipo Perini طراحی شده. به گفته وی خیلی از خط و خطوط های بدنه این لامبورگینی از F22-Raptor و بمب افکن B2 و همچنین سوسک و حشرات الهام گرفته شده. 

شماره 10:
لامبورگینی بعد از ازینکه توسط ENZO FERRARI مورد تمسخر قرار گرفت، تصمیم به تولید ماشین گرفت. فراری و لامبورگینی رقیب هم بشمار می ایند. و تمام این ماجرا به اول کار برمیگرده. وقتی که لامبورگینی تراکتور میساخت. او بخشی از پولش رو صرف ساخت تعداد محدودی ماشین اسپرت میکرد، مثل FERRARI 250GT. لامبورگینی که از مشکلات ادامه دارِ کلاچ FERRARI یش نا امید شده بود، شخصا به دیدار ENZO FERRARI رفت. انزو بهش گفت که مشکل ماشین نیست، مشکل از راننده اشه. همچنین به وی گفت که باید روی تراکتورهاش تمرکز کنه، نه ماشین. لامبورگینی این موضوعو یک چالش تلقی کرد و تصمیم به ساخت ماشین خودش با موتور V12 گرفت، مابقی، شروع تاریخچه اش شد.
دقیقه 8:
اگه میخواید حقایق جالب بیشتری درمورد فراری بدونید. روی لینک بالای فیلم کلیک کنید تا ویدئو مربوط به 15 چیزی که در مورد فراری نمیدونستید رو ببینید.
شماره 11:
لامبورگینی ماشین هاشو به پلیس ایالتی ایتالیا اهدا کرد تا اورگان هارو جابجا کنند. لامبورگینی چند گالاردو شخصی سازی شده رو به نیروی پلیس ایالتی ایتالیا اهدا کرد که عمدتا به منظور جابجایی و رسوندن اورگان های اهدائی به دریافت کنندگانشون استفاده میشوند. اونا مجهز به سیستم تشخصی خودکار پلاک ماشین بودن. یک دوربین پیشرفته که اطلاعات GPS رو ثبت میکرد و بطور زنده به اتاق های کنترل مرکزی مخابره میکرد و یک کول باکس برای حمل و نقل های سریع السیر.
شماره 12:
لامبورگینی دیابلو ِ بنفش ِ MISSY ELLIOT دزدیده و داغون شد. در سال 2001 دیابلو ِ بنفش MISSY ELLIOT از کالیفرنیا به خونه ساحلی ELLIOT تو ویریجینیا حمل شد. تقریبا این کار انجام شده بود، اما یک شب تو یه گاراژ در ویریجینیا انبار شد و یک کارمند این ماشین 300 هزار دلاری رو برای عشق و حالش سوار شد و تنها 3 مایل اون ورِ گاراژ ماشینو داغون کرد. به یک تابلو راهنمایی رانندگی، یک درخت و چند تا بوشه برخورد کرد. اون شخص به 3 سال زندان محکوم و مجبور شد مبلغی بالغ بر 175 هزار دلار جریمه بپردازه.
شماره 13:
لامبورگینی رکورد فروش رو در سال 2016 شکست. این کمپانی هیچ وقت از تک و تا نمی افته. در واقع اونا یک رکورد در سال 2016 به نام خودشون ثبت کردن و 3457 سوپر ماشینو به فروش رسوندن. وقتی که VW مالک این کمپانی شد تنها چند صد دستگاه می فروختن و تا سال 2003 هیچگاه بیشتر از 1000 دستگاه نمیفروختن. تو این 6 سال اخیر این کمپانی رکورد خودشو تو فروش شکوند.
14:
یکی از مدل های لامبورگینی به جایگاه مزایده رفت. مدل CONCEPT S بعنوان یک طرح مطالعاتی در نمایشگاه ماشین 2005 ژنو رونمایی شد. بعد از نقد و بررسی های زننده قرار شد که فروشش به تعداد 100 دستگاه محدود شود. این پروتوتایپی که ترددش تو خیابون قانونی بود با سقف باز و یک جدا کننده بین راننده و سرنشین ساخته شد، که با هدف مکش هوای بیشتر برای موتور طراحی شد. 
لامبورگینی نگرش هاشون رو برای طراحی این ماشین تغییر دادن، پس این CONCEPT S تنها نمونه از نوع خودش تو دنیا محسوب میشه و کمتر از 200 مایل راه رفته. قرار شده این ماشین سال 2017 تو مزایده ای در مونتِرِی کالیفرنیا فروش بره و انتظار میره که این معامله حداقل دو میلیون دلار آب بخوره.
15:
لامبورگینی یک ارابه مخصوص گلف برای واتیکان درست کرد. این کمپانی یک ارابه گلف با شیشه مخصوص و ضد گلوله ساخت که برای حمل و نقل پاپ پائول دوم دور شهر واتیکان استفاده میشد. در حال حاضر در موزه خانوادگی FERRUCCIO LAMBORGHINI در شهر FUNDO ایتالیا نگهداری میشه.
حالا شما کدوم مدل لامبورگینی رو می پسندید. نظرتون رو در قسمت کامنت ها به ما بگید.
اینم یه حقیقت دیگه. لامبورگینی یک مدرسه رانندگی در آلپ داره. که راننده ها میتونن با سوپر ماشینهای خاصشون تو یخ و برف تمرین رانندگی کنن. البته تا زمانی که بتونن هزینه 12 هزار دلاریش رو پرداخت کنن.