سلام. رُنی هستم. دوست همیشگیتون از غرب استرالیا. به سفر گمونم 30ام ما خوش اومدین. در این برنامه شمارو به یه مسیر آفرودی در جنوب‌غربی کشور استرالیا آوردیم به نام جاده‌ی آدِلاید. داریم باد تایرامونو تنظیم میکنیم و برای مسیر آماده میشیم.  
چیزی که اینجا میبینین شروع سفر سه روزه‌ی ماست. یه سفر شدیداً پر از آب پیش رومون داریم. 
حالا دوتا گزینه داریم. یکی این مسیری که اینجاست که گزینه‌ی بد اوله. اینم گزینه‌ی بد دوم.
گزینه‌ی دومی از اولی بدتره. عمقش از مسیر اول کمتره. ولی وقتی به مرکزش میرسیم خیلی عمیق میشه و آب مثل یه دیوار ماشین  رو نگه میداره. از اینجا فهمیدم که دماغه‌ی ماشین من توی گِل گیر کرد. پس گفتم قبلش باید مسیر رو چِک کنیم. گمونم بهتره گزینه‌ی اول رو انتخاب کنم. بستر جاده در گزینه‌ی اول خیلی نرم و لغزنده بود. اگر توقف میکردم، حتماً گیر 
حالا همه از مسیر رد شدیم. اینم بنوعی جای شکر داره. چون میتونست سخت‌تر از این حرفا باشه.  الکس و توربِن به صید مکس‌ترکس مشغولند!!
هرچقدر در مسیر جلوتر رفتیم به مسیرهای پرآب بیشتری برخوردیم و باید ازشون رد میشدیم. این یکی از بلندترین مسیرهای آبی بود.
خب بینندگان. حالا شاید بازم به مشکل بربخوریم. بستگی به این داره که جیپ چطور کار کنه و الکس هم میگه با این مسیرها زیاد آشنا نیست و ممکنه اونم با مشکل مواجه بشه.
جیپ باز جوش آورد و خنک نشد و فرستادیمش برا سرویس و تعویض ضدیخ. جیپ رو کنار گذاشتیم و تصمیم گرفتیم توی کمپ پارکش کنیم و بقیه به سفرمون ادامه دادیم و از رودخونه رد شدیم.
تقریباً در تمام عبورهایی که از آب داشتیم، اول پیاده شدیم و با پا بررسی کردیم.  یعنی اگر نتونین توش قدم بزنین، پس نمیتونین با ماشین ازش رد بشین.
در این مسیر سخت که برای جیپ مناسب نبود، متأسفانه برایان و جان مجبور به ترک گروه شدند. گرچه میتونن با سرعت بالا برگردن خونه که موتورشون هم خنک بشه! مشکل دمای بالای موتور بخاطر از کار افتادن فن رادیاتور بود. مشکوک شدیم و بررسی کردیم و دیدیم گِل وارد موتورِ فن شده بود.
روز دوم به چند مسیر لغزنده و لجنی برخوردیم که به خاطر بارونهای دیشب ایجاد شده بود! گرچه چیزی نبود که بخواد برامون مشکل درست کنه.
از اتفاق خبر نداشتیم . ولی یهو با یه ریکاوری بسیار لغزنده و بلند روبرو شدیم. خلاصه‌ی داستان اینه که من 30 الی 40 متر تو مسیر لجن لیز خوردم و از جنگل کاج سر درآوردم. بهترین راه ریکاوری با وینچ هردو ماشین بود. این ریکاوری ترفند و لم های خاص خودشو داره که تو یه ویدئو جداگانه بهش می پردازیم و ترفندهای انجامش رو هم آموزش میدیم تا جزئیاتش رو به خوبی ببینین!!
خیله‌خب. پس امروز یه روز لغزنده و لجنی بود. روزی که خودم باید ریکاوری میشدم. ولی ریکاوری هم بخشی از لذت آفروده. 

حالا در مسیر به یه مانع برخورد کردیم. یه مسیر لجنی کوتاه و بعدش دوباره سربالایی گِلی. الکس رفت اون طرف مسیر لجنی. سراشیبی گلی اصلاً بد نیست. فقط خواستیم بررسی کنیم که ببینیم بارون پریروز وضعیت رو تغییر نداده باشه. من باد تایرهای ماشینو کمتر از قبل کردم تا شانس بیشتری برای رد شدن از این مسیر چسبناک داشته باشم.  پس برو که بریم.