فراری، (به ایتالیایی: Ferrari) شرکت خودروسازی ایتالیایی است، که در سال ۱۹۲۹ توسط انزو فراری و تحت نام اسکودریا فراری راه‌اندازی شد. این شرکت در سال‌های نخست فعالیتش به‌عنوان حامی مالی راننده‌ها و در زمینه طراحی و ساخت خودروهای مسابقه‌ای متمرکز بود و از سال ۱۹۴۷ تولید اتومبیل‌های جاده‌ای را با برند فراری آغاز نمود و امروزه در حوزه طراحی و تولید خودروهای سوپر اسپورت فعالیت می‌نماید.
فراری یک شرکت ایتالیایی تولید خودروهای اسپرت است که از سال ۱۹۴۷ مشغول به فعالیت است، اما سابقه اصلی آن به سال ۱۹۲۹ باز می‌گردد، زمانی که انزو فراری (Enzo Ferrari) تیمی به نام اسکودریا فراری (Scuderia Ferrari) برای شرکت در مسابقات اتوموبیل‌رانی تاسیس کرد.
انزو فراری ابتدا علاقه‌ای به ساخت خودرو نداشت و تنها در مسابقات اتوموبیل‌رانی شرکت می‌کرد. اسکودریا فراری همکاری بسیار موفقی با آلفا رومئو داشتن و خیلی زود در سال ۱۹۳۳ تبدیل به تیم اصلی مسابقه‌ای این شرکت شد. آلفا رومئو خودروی آلفا رومئو پی ۳ (Alfa Romeo P3) را در اختیار آن‌ها گذاشته بود. در سال ۱۹۳۵ کارگاه فراری اولین خودروی خود را طراحی و تولید کرد:‌ آلفا رومئو ۸ سی (Alfa Romeo 8C). در سال ۱۹۳۷ تحت نظر انزو فراری آلفا رومئوی معروف آلفتا ۱۵۸ (Alfetta 158) طراحی و تولید شد. در سال ۱۹۳۸ آلفا رومئو در خود شرکت یک تیم تشکیل داد و نام آن را Alfa Corse گذاشت و اسکودریا فراری تعطیل شد.
لوگوی شرکت فراری یک اسب سیاه در جلوی یک سپر زرد می‌باشد که در بالای آن سه رنگ سبز و سفید و قرمز موجود می‌باشد و دو حرف S و F بر روی آن وجود دارد. این دو حرف بر گرفته از Scuderia Ferrari می‌باشد. در سال 1923 فرانسسکو باراکا، زمانی که انزو فراری در مسابقه محلی ساویوو در منطقه راونا را برد؛ به او مدالی هدیه کرد که علامت این اسب روی آن بود. این اسب نشانه نیروی هوایی ایتالیا در جنگ جهانی اول بوده است. در حقیقت این نشان مخصوص سربازان آلمانی پیاده اشتوتگارت بوده که به ایتالیا منتقل گردیده است.