شرکت کرایسلر (Chrysler) یکی از تولیدکننده‌های بزرگ خودرو در آمریکا است.
این کمپانی آمریکایی که در سال ۱۹۲۵ میلادی در دیترویت میشیگان تأسیس شد علاوه بر خودروهای کرایسلر تولیدکنندهٔ خودروهای پرطرفدار جیپ و داج نیز می‌باشد.
شرکت خودروسازی کرایسلر در سال ۱۹۲۵ میلادی از سوی والتر کرایسلر و پس از تغییر ساختار شرکت خودروسازی ماکسول موتور تاسیس شد.
این شرکت در فاصله سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۷ میلادی در مالکیت شرکت دایملر آلمان بود. اولین مدل کرایسلر با نام Plymouth در سال ۱۹۲۸ میلادی به بازار عرضه شد.
این خودرو ارزان قیمت که ۴ سیلندر داشت در زمره محبوب‌ترین خودروهای آن زمان دنیا بود. خودروهای اولیه این شرکت با عنوان خودروهای کلاس C به بازار عرضه شده بودند، ولی بعد از محبوب شدن این تولیدات در میان مصرف‌کنندگان جهان بتدریج نام برندها به عنوان شناسنامه این شرکت عنوان می‌شد.
این شرکت در ابتدای کار خود سه کلاس خودرو به بازار عرضه کرد که در کلاس اول خودروهای ارزان قیمت قرار داشتند و در کلاس‌های بعدی خودروی با قیمت متوسط و سپس خودروهای گران قیمت بودند.
کرایسلر موفق شد در سال‌های اولیه دهه ۱۹۶۰ میلادی وارد بازار اروپا شود. این شرکت تولیدات کلاس ارزان قیمت خود را برای بازار اروپا استفاده نکرد و از کلاس قیمت متوسط وارد این بازار کرد. به هر حال، فناوری تولید خودرو در این شرکت رشد پیدا کرد و با خرید برند جیپ به محبوبیت این شرکت اضافه شد. جیپ‌های تولید کرایسلر آمریکا تقریبا در تمامی‌ کشورهای دنیا دیده می‌شد و به دلیل قدرت بالای آن در شرایط متفاوتی از آنها استفاده می‌شد.
با ورشکستگی کرایسلر در سال ۲۰۰۹، این شرکت منحل و به خریداران متعددی تعلق یافت. کرایسلر (و داج و جیپ) اکنون تحت مالکیت مشترک شرکت ایتالیایی فیات (۲۰٪)، اتحادیه کارگران UAW VEBA آمریکای شمالی (۶۷٫۶۹٪)، دولت آمریکا (۹٫۸۵٪)، و دولت کانادا (۲٫۴۶٪) می‌باشد.
نسل آینده ی کرایسلر ممکن است تفاوت اشکاری با مدل های فعلی داشته باشد و این گونه به نظر می رسد که ایرودینامیک به یکی از اصول طراحی خودرو های اینده ی کرایسلر تبدیل شود.