شرکت سوزوکی موتور کار خود را در سال ۱۹۰۹ به عنوان یک کارخانه نخریسی آغاز کرد. بنیان‌گذار این کارخانه میچیو سوزوکی نام داشت. آن‌ها در کنار این کار ماشین‌های نخریسی نیز تولید می‌کردند که کاربرد صادراتی داشتند. این شرکت در سال ۱۹۲۰ رسما با نام شرکت ماشین‌های بافندگی سوزوکی ثبت شد. 
این شرکت در حوزه خود بسیار موفق بود و خیلی زود بلندپروازی‌های سوزوکی باعث شد که در سال ۱۹۳۷ شروع به طراحی اولین خودروهای خود کنند. دو سال بعد اولین خودروی سوزوکی آماده تولید شده بود.
با شروع جنگ جهانی دوم، تولید خودرو در سوزوکی متوقف شد چرا که تمام کارخانه‌های ژاپنی موظف به کمک به حکومت ژاپن در طول جنگ شده بودند. در طول سال‌های جنگ دفاتر و کارخانه‌های سوزوکی به دلیل بمباران متفقین تقریبا نابود شدند. با پایان جنگ این شرکت دوباره مشغول نخریسی و بافندگی شد. به دلیل این که کتان مورد استفاده در این کارخانه وارداتی بود، سوزوکی توانست سود زیادی کسب کند اما با کم شدن رونق بازار کتان و همینطور افزایش هزینه واردات و از سوی دیگر به علت مشکلاتی که در مدیریت نیروی کار این شرکت وجود داشت، سوزوکی در آستانه ورشکستگی قرار گرفت. به همین دلیل سوزوکی تصمیم گرفت با ایجاد تغییرات فراوان، دوباره روی به تولید خودرو بیاورد.
سال ۱۹۵۲ بود که سوزوکی با دوچرخه موتوری خود که یک موتور ۳۶ سی‌سی داشت وارد عرصه وسایل نقلیه شد. این دوچرخه موتوری هم امکان استفاده از پدال و هم امکان استفاده از موتور داشت. این طراحی مورد استقبال گسترده‌ای از سوی مردم و دولت مواجه شد و دولت امکانات و سوبسیدهای مناسبی در اختیار سوزوکی گذاشت تا بتوانند به تولید دوچرخه و موتورسیکلت ادامه دهند. همین باعث شکل‌گیری شرکت سوزوکی موتور در سال ۱۹۵۴ شد.
در سال ۱۹۵۵ سوزوکی موتور محبوب کولدا (Colleda) را عرضه کرد که ظرفیت موتور آن ۱۲۵ سی‌سی بود. استقبال از این موتورسیکلت به قدری زیاد بود که سوزوکی ماهانه ۷۰۰۰ دستگاه از این موتور را به فروش می‌رساند. در همان سال سوزوکی از اولین خودروی کوچک خود به اسم سوزولایت (Suzulight) رونمایی کرد.
در سال ۱۹۶۱ سوزوکی موتورز و بافندگی و نخریسی سوزوکی از یکدیگر جدا شدند. در ادامه همین سال سوزوکی ساخت کارخانه دیگری را به اتمام رساند که به طور اختصاصی روی تولید کامیون‌های سبک کار می‌کرد. اولین تولید این کارخانه سوزولایت کری (Suzulight Carry) بود که به یک موتور ۳۶۰ سی‌سی مجهز بود.