«کافی است ببینید کسی از پورشه‌اش پیاده شد تا مطمئن بگویید که طرف خیلی پولدار است اما این دقیقا خلاف چیزی است که فردیناند پورشه در روزهای آغازین افتتاح کارخانه‌اش به آن فکر می‌کرد. او که خود سال‌ها در مرسدس بنز جزو مهندسان رده بالای این شرکت بود، وقتی به فولکس واگن رفت هم ایده‌اش «خودروی مردم» بود و به همین خاطر فولکس بیتل یا همان قورباغه‌ای خودمان را طراحی کرد تا همه مردم بتوانند از سوار شدن ماشین لذت ببرند.»
فردیناند پورشه، مؤسس و بنیان‌گذار این کمپانی، در سال 1875 میلادی دیده به جهان گشود. گرچه وی تحصیلات دانشگاهی کاملی نداشت ولی دست آفرینش، نبوغ و استعداد فراوانی را در او به ودیعه نهاده بود و این‌ها همه به همراه کار تجربی اصولی، دقیق و خستگی‌ناپذیر، وی را به چنان مرحله‌ای از شهرت و موفقیت رساند که در مدت کوتاهی به دریافت 2 عنوان دکترای افتخاری از دانشگاه‌های وین (سال 1917) و اشتوتگارت (سال 1924) نائل گردید.
فردیناند پورشه فعالیتش را در این صنعت با طراحی یک اتومبیل بنزینی – برقی آغاز نمود. این خودرو در سال 1900 میلادی و برای شرکت لوهنر (LOHNER) طراحی شده بود. پورشه همواره آرزومند آن بود که خودرویی ارزان‌قیمت را برای عامه مردم تدارک ببیند و بر همین اساس دو اتومبیل ZUNDAPP و NSU را طراحی نمود، که البته هیچ یک از آن‌ها به دلایل مالی به مرحله تولید نرسیدند اما بعدها این دو مدل، مبنای طرح‌های فولکس‌واگن قرار گرفتند.
لوگو و طرح تجاری پورشه براساس آرم روی کـُت ارتش آزادی‌طلب وُتمبرگ آلمان طراحی شد. فردیناند پورش چندی پس از طراحی لوگوی کمپانی درسی‌ام اولین ماه سال۱۹۵۱ به علت عواقب سکته قلبی درگذشت. پس ازجنگ جهانی دوم تقریباً ذخایری از قطعات یدکی برای کمپانی پورشه باقی نمانده بود، بنابراین درساخت و تولید پورشه ۳۵۶ از قطعات فولکس واگن استفاده می‌شد. در سال ۱۹۶۴ پس از کسب موفقیت هایی در مسابقات اتومبیل رانی توسط مدل Spyder ۵۵۰ و Porsche ۳۵۶ این کمپانی دست به تولید Porsche ۹۱۱ زد، که این مدل بعد‌ها به سمبل کمپانی پورشه تبدیل شد و در واقع این مدل برند پورشه را به جهان معرفی کرد. این موفقیت ادامه پیدا کرد به نحوی که درسال ۲۰۰۸ پورشه گزارشی از فروش خود را منتشر کرد که طبق آن ۹۸/۶۵۲ عدد پورشه فروخته شده که ۱۳/۷ درصد آن در آلمان و ۸۶/۳ درصد آن فروش بین‌المللی بوده است.