طی 50 سال اخیر، لامبورگینی با تولید محصولات خاص و متفاوت، خود را به یکی از برندهای محبوب و خواستنی در صنعت خودرو تبدیل کرده است. همانند رقیب دیرینه این شرکت یعنی فراری، مهندسان سانتاگاتا بولونیزه با شروعی ناممکن، بحران‌های مالی عظیم را پشت سر گذاشته و به جایگاه فعلی دست پیدا کرده‌اند.
موسس شرکت لامبورگینی، فروچیولامبورگینی است که تحصیلات خود را در فیلد طراحی ماشین‌آلات کشاورزی و صنعتی گذراند. بعد از آن فروچیو به ارتش ایتالیا ملحق شد و در بخش نیروی هوایی به کار پرداخت. به عنوان مکانیک در جنگ جهانی دوم، فروچیو لامبورگینی در یک کارخانه به کار مشغول شد و بعد از جنگ، او با بهره‌گیری از باقیمانده تجهیزات نظامی کارخانه مذکور ، به ساخت تراکتور مشغول شد. فروچیو لامبورگینی عشق شدیدی به خودروهای سرعتی داشت و همیشه رویای سرعت را در سر می‌پروراند. فروچیو در سال ۱۹۴۷ با بهبود دادن موتور یکی از مدل‌های فیات، یک اتومبیل مسابقه‌ای ایجاد کرد و در سال ۱۹۴۸ با این خودرو به شرکت در یک مسابقه محلی اقدام کرد.
لامبورگینی (با نام کامل Automobili Lamborghini S.p.A.) یکی از مشهورترین شرکت‌های ساخت خودروهای لوکس اسپرت است. کمتر کسی است که با نام و ماشین‌های لامبورگینی آشنا نباشد، اما خیلی‌ها با داستان پر پیچ و خم این برند مطرح ایتالیایی آشنا نیستند.
به وجود آمدن لامبورگینی نتیجه درگیری دو غول خودروسازی ایتالیا یعنی انزو فراری و فراچیو لامبورگینی بود. لامبورگینی در آن زمان مالک یک کارخانه موفق ساخت تراکتور بود، او برای خود یک فراری اسپورت خرید اما با کلاچ این ماشین مشکل داشت. لامبورگینی سعی کرد راهکاری برای این مشکل به انزو فراری، طراح و خالق خودروهای فراری پیشنهاد کند اما فراری از این که یک سازنده تراکتور به او پیشنهاد فنی داده سخت عصبانی شد و پیشنهاد لامبورگینی را رد کرد. بنابراین لامبورگینی تصمیم گرفت یک خودروی اسپرت بهتر از خودروهای فراری تولید کند و نتیجه این تصمیم، تولید لامبورگینی 350GT در سال ۱۹۶۴ بود، اما آن‌چه باعث محبوبیت انفجاری لامبورگینی شد، لامبورگینی میورا (Miura) بود که در سال ۱۹۶۶ معرفی شد.
بسیاری میورا را اولین خودروی سوپراسپرت تاریخ می‌دانند، جانشینان میورا، لامبورگینی کونتاش (Countach)، دیابلو (Diablo)، مورسیه‌لاگو (Murciélago) و آونتادور (Aventador) هرکدام از بهترین‌های زمان خود بودند.